Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

History va avea aceeași emisie cu History HD.

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#1
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

PE SCURT. History va avea aceeași emisie cu History HD.

SCHIMBARE. Postul History, deținut de  A+E Networks UK, va avea emisie simultană cu postul History HD. Mutarea este programtă pentru 1 martie 2017, au anunțat reprezentanții televiziunii într-un comunicat de presă.  
Postul History  s-a lansat în România în anul 2011. În grila de programe se vor regăsi în continuare producții precum Vikingii, Arme născute din foc și Așii amanetului. Postul History este în prezent în grilele platformelor Digi, Telekom, UPC, iNES IPTV și Orange TV.
Sursa: http://www.paginadem...isie-history-hd

#2
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016
Asta inseamna ca se renunta la versiunea pe Romania plina cu reclame ...versiunea SD devine clona versiunii HD iar in promouri baga reclame (ceva cum este in cazul Eurosport 1)... sau versiunea HD devine versiune pe Romania si sa vezi atunci caterinca cu reclame in HD

Edited by arbuneaionut, 13 January 2017 - 15:00.


#3
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
un post jenabil...a ajus de tot rîsul. l-am şters. bine că era HD...

#4
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
În niciun caz nu vor renunța reclame, dimpotrivă aș spune. http://www.paginadem...citatea-history
Pagina de Media probabil nu știe că posturile A+E Networks (History SD/HD, Crime&Investigation) sunt și în grila AKTA.

Quote

În grila de programe se vor regăsi în continuare producții precum Vikingii, Arme născute din foc și Așii amanetului

În grilă nu se va schimba nimic, deci rămân aceleași ”documentare” de tip reality, exact ca și cele de pe Discovery Channel. Cât de curând sper să se localizeze H2, deși, și acolo au apărut unele ”derapaje”, dar e încă relativ ok.

Edited by Cristi_77, 13 January 2017 - 15:12.


#5
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015

 sarac.lipit, on 13 ianuarie 2017 - 14:59, said:

un post jenabil...a ajus de tot rĂŽsul. l-am şters. bine că era HD...

Corect.

Dar și restul programelor sunt numai porcari sinistre.

Absolut nici o emisiune noua, nici un film, nici un serial dat cap coada nimic nou.

Toate sunt numai reluari și iar reluari de 2ani

#6
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
dar pana acum nu aveau acelasi program dar cu un decalaj de vreo ora?

#7
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016

 Cristi_77, on 13 ianuarie 2017 - 15:01, said:

În niciun caz nu vor renunța reclame, dimpotrivă aș spune. http://www.paginadem...citatea-history
Pagina de Media probabil nu știe că posturile A+E Networks (History SD/HD, Crime&Investigation) sunt și în grila AKTA.
Atunci daca dispera abonatul cu reclamele lor si si-au pierdut tematica postului.... de ce nu scot taxa per abonat? CNA-ul ce naiba face de nu intra in ei? Cum se poate ca-n alte tari institutii asemanatoare CNA-ului au rezolvat problema cu ponderea reclamelor in ora de transmisie NUMAi la noi CNA-ul tace malc

#8
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014

 Fane, on 13 ianuarie 2017 - 15:04, said:

dar pana acum nu aveau acelasi program dar cu un decalaj de vreo ora?

Exact, acum decalajul este de o oră între versiunea SD și HD. Din 1 martie, vor fi identice. Mă gândesc că și cei de la Nat Geo vor proceda asemănător în viitor cu posturile lor.

#9
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
pai in cazul asta e o stire care ne v-a schimba major viata....

#10
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009

 Cristi_77, on 13 ianuarie 2017 - 15:07, said:

Exact, acum decalajul este de o oră între versiunea SD și HD. Din 1 martie, vor fi identice. Mă gândesc că și cei de la Nat Geo vor proceda asemănător în viitor cu posturile lor.
La NatGeo măcar ai ce să vezi. La unguri s-a întâmplat deja treaba asta. Aștept și la noi să văd premierele în HD și să nu aștept câteva luni până ce este difuzat pe versiunea HD.
La History nu se va schimba aproape nimic. Dispare acel decalaj și e posibil să avem reclame. Măcar au un serial ca lumea: Vikingii și câteodată un documentar despre istorie.

Thematic Channels va vinde publicitatea History

http://www.paginadem...citatea-history

Edited by Kalman2007, 13 January 2017 - 15:17.


#11
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015
mi se pare un post la fel de manelizat precum Discovery. Numai emisiuni tip can can. Unde-s documentarele?? Pe Digi probabil.

#12
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 Kalman2007, on 13 ianuarie 2017 - 15:10, said:

Măcar au un serial ca lumea: Vikingii și câteodată un documentar despre istorie.

Si totusi se numeste History...Posted Image

#13
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009

 ericmario, on 13 ianuarie 2017 - 15:41, said:

Si totusi se numeste History...Posted Image
E ca și Music Television Europe cu seriale pentru tineret :lol:

#14
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
o intrebare:de ce operatorii le preiau in grila lor?

#15
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Eu nu am nicio problema cu grila History. Ba chiar mi se pare mai buna decat cea a Discovery. Nu spune nimeni ca trebuie sa aiba numai documentare. Au produs de documentare & divertisment. Si "Asii amanetului" contine istorie. Acele produse vandute au istorie in spate si aceasta este prezentata. La fel si "Razboiul garajelor" sau cum se numeste exact. Acum, fiecare canal isi face grila dupa cum vrea si dupa cum aduce audienta. Serialele astea au audienta ok in Statele Unite pe nisa lor.

In concluzie, pe mine nu ma deranjeaza grila si ce prezinta ei. Stiu la ce sa ma astept. Daca vreau documentare despre istorie, exista Viasat History, deci nisa despre istorie e acoperita. Din pacate la RCS/RDS nu e acoperita cea de crime si investigatii, pentru ca nu avem nici IDXtra, nici C&I.

Ontopic: Macar asa pot sa sterg versiunea SD si sa o pastrez doar pe cea HD.

#16
3xteam

3xteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 10.01.2017
pe segmentul lor, History mi se pare un post bun, dacă i-ar schimba conținutul poate nu mi-ar mai place, dar pentru mine Digi World, Viasat History, BBC Earth și National Geographic Channel rămân cele mai bune programe de documentare !

#17
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
problema cu history este numele :) Daca s-ar numi altfel, nu cred ca ar mai fi probleme. Personal eu zic e de 10 ori mai bun ca mizeria de discovery ro, care incearca fara succes sa-l copie :)))

#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
HISTORY dă aceleași emisiuni răsuflate încă de când sunt în grila RCS. Discovery Channel rareori mare are și ceva bun (cum a fost documentarul acela despre câini).

Edited by alfa_alfa, 03 February 2017 - 16:10.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate