Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen
 Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950
 Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...
 Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...
 

Isaran 2 Brasov

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1355 replies to this topic

#739
Caragiale1919

Caragiale1919

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 17.01.2018

View PostSanurian, on 27 martie 2018 - 15:55, said:

Acelasi raspuns .... nu mai devreme de 7 mai
Imi cred scuze, dar pe ce baza? V-au dat o explicatie? Din moment de instlatia este gata si trebuie doar sa monteze contoarele nu vad de ce pana atunci nu. Si mi se pare suspect ca stiu data de 7 mai!!
Eu inca nu am semnat cvc, dar abia astept sa trec pe la ei.

#740
lavee

lavee

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 21.11.2017
Nu a zis nimeni ca nu puteti sa va faceti voi singuri contractul pentru curent - si o sa vi se dea ce termen va fi cazul atunci, direct de la furnizor. Cei care au cerut sa se ocupe Isaran de asta au fost anuntati ca de atunci se va incepe montarea pentru EI (cei pentru care deja s-au facut formalitatile).

#741
eddybv

eddybv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 08.10.2007
Am discutat si eu ieri putin cu Liviu si din cate am inteles e foarte mult de umblat pt electrica. Acum nu stiu daca e chiar asa sau nu. Nu am mai incheiat contracte cu ei dar din ce povestea el, cica dosarul trebuie depus la 4 ghisee pe rand, si la fiecare ghiseu sta cam o saptamana. Nu stiu exact cum este, pretul de 800 de lei mi se pare sincer mult. Eu o sa incerc sa rezolv singur, m-am saturat sa dau bani altora pt orice. Ma duc si vad care este treaba. Mi-e greu sa cred ca e asa de mult de umblat pt un contract de curent.. Dar poate daca stie cineva mai multe ma poate lumina si pe mine/noi.

#742
Edusrd

Edusrd

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 24.01.2018
Vad discuțiile din ultimul timp și ma îngrijirez pentru ca am am.semnat antecontractul pentru un apartament la blocul 8 si nu stiu la ce sa ma astept. Orare am facut o alegere buna?

#743
eddybv

eddybv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 08.10.2007

View PostEdusrd, on 28 martie 2018 - 09:17, said:

Vad discuțiile din ultimul timp și ma îngrijirez pentru ca am am.semnat antecontractul pentru un apartament la blocul 8 si nu stiu la ce sa ma astept. Orare am facut o alegere buna?
nu stiu ce sa zic. Parerile sunt impartite, dar noi din blocul 3 nu putem sa zicem inca nimic pentru ca nu locuim aici. Asa la prima vedere apartamentele sunt frumoase, finisajele ok. Dar sunt partile negative de care am fost avertizati de mai bine de un an de colegii din primele blocuri si care s-au adeverit. Intarzieri, minciuni, modificari de proiect etc.. Dar per total eu cred inca ca a merit decizia. Dupa ce ma mut pot sa zic 100% daca a meritat sau nu. Oricum va sfatuiesc sa treceti penalizari in ante contract. Noi am fost dusi cu zaharelul, promisiuni ca nu o sa fie intarzieri etc si am pus botul ca prostii si uite ca asteptam de 5 luni deja si blocul e departe de a fi gata pt locuit.

Edited by eddybv, 28 March 2018 - 10:59.


#744
doxxa

doxxa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 25.10.2017
Eu sunt sigur ca am facut o alegere buna, din motivele pe care eddybv le-a spus mai sus si pentru inca unul: pretul. In momentul in care am luat decizia, am pus in balanta pro si contra, iar partea cu pretul pentru mine a fost decisiva si a dat la o parte toate argumentele impotriva. De intarziere, ce sa zic, pe undeva ma asteptam pentru ca la fel se intampla cam peste tot si se depasesc termenele anuntate. Am luat si asta in calcul, asa ca mi-o asum.
Din ce am citit pe aici, la blocurile din proiectul trei s-a pus clauza in contract privind intarzierea, parca chiar Edusrd a scris de asta. Asa ca oricum ar fi e acoperit.

#745
Edusrd

Edusrd

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 24.01.2018
Exact. 90 de zile lucrătoare întârzieri, daca se depășesc aceste zile dezvoltatorul e obligat la plata chiriei.

#746
eddybv

eddybv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 08.10.2007

View PostEdusrd, on 28 martie 2018 - 11:25, said:

Exact. 90 de zile lucrătoare întârzieri, daca se depășesc aceste zile dezvoltatorul e obligat la plata chiriei.
Teoretic nu cred ca o sa iti dea bani. O sa scada din valoarea apartamentului. Eu asa cred ca se face.

#747
tetronix

tetronix

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 20.03.2017

View Postdoxxa, on 28 martie 2018 - 11:19, said:

Eu sunt sigur ca am facut o alegere buna, din motivele pe care eddybv le-a spus mai sus si pentru inca unul: pretul. In momentul in care am luat decizia, am pus in balanta pro si contra, iar partea cu pretul pentru mine a fost decisiva si a dat la o parte toate argumentele impotriva. De intarziere, ce sa zic, pe undeva ma asteptam pentru ca la fel se intampla cam peste tot si se depasesc termenele anuntate. Am luat si asta in calcul, asa ca mi-o asum.
Din ce am citit pe aici, la blocurile din proiectul trei s-a pus clauza in contract privind intarzierea, parca chiar Edusrd a scris de asta. Asa ca oricum ar fi e acoperit.

View PostEdusrd, on 28 martie 2018 - 11:25, said:

Exact. 90 de zile lucrătoare întârzieri, daca se depășesc aceste zile dezvoltatorul e obligat la plata chiriei.
Eu zic asta e de bine, arata ca nu sunt intarzieri planificate, in sensul ca nu sunt voite. Nu stiu cum se procedeaza in alte parti, ca intarzieri sunt peste tot.

#748
Edusrd

Edusrd

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 24.01.2018
După semnarea antecontractului care e următoarea procedură?

#749
eddybv

eddybv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 08.10.2007
Play the waiting game! O sa te cheme probabil peste cateva luni sa alegi finisajele, locul de parcare si cam atat. Cand este termenul de finalizare?

#750
Edusrd

Edusrd

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 24.01.2018
31.12.2018

#751
eddybv

eddybv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 08.10.2007
Deci 30.06.2019 Posted Image

#752
Medusa1992

Medusa1992

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.03.2018
Buna seara. Ceva informatii despre Blocul 4 cu data predarii mentionata in contract : 30.06.2018 ? Stiu ca intarzieri vor fi...insa as dori poze si informatii va rog.
Am tot incercat sa discut prin email cu dl Bogdan, dar cand intrebarile sunt incomode, dumnealui nu mai raspunde. Am un nod in stomac legat de achizitionarea apartamentului la acest dezvoltator dupa tot ce citesc pe forum.

Va multumesc.

#753
mehighbiz

mehighbiz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 29.05.2009
Personal cred ca iti poti planifica deja ca sarbatorile de iarna sa le petreci altundeva decat in blocul 4.
Ca o paralela imi amintesc cum in primavara anului trecut blocul 3 era parca intr-un stadiu mai avansat decat e 4 acum, si drept urmare uite cum asteptam pana in mai pentru curent.

Cum sa o iei ca pe un lucru bun - ai mai mult timp sa te hotarasti pe culoarea de la mobila :)

#754
krokodylu

krokodylu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 23.10.2017

View PostMedusa1992, on 28 martie 2018 - 18:42, said:

Buna seara. Ceva informatii despre Blocul 4 cu data predarii mentionata in contract : 30.06.2018 ? Stiu ca intarzieri vor fi...insa as dori poze si informatii va rog.
Am tot incercat sa discut prin email cu dl Bogdan, dar cand intrebarile sunt incomode, dumnealui nu mai raspunde. Am un nod in stomac legat de achizitionarea apartamentului la acest dezvoltator dupa tot ce citesc pe forum.
Va multumesc.
Medusa, fii barbata, curaj! :) Si eu am in blocul patru, dar nu ma stresez deocamdata. Cladirea e ridicata, nu vad nici un fel de obstacol sa o finalizeze. Poze cu ce anume? Cu exteriorul? La interior nu cred ca are cineva acces, cata vreme se lucreaza. Saptamana trecuta am vazut ca placau fatada cu polistiren, ceea ce inseamna ca e destul de avansat. O sa incerc sa dau o tura vineri.  La interioare, o sa fie exact ca in blocul trei, s-au mai pus poze pe aici.

#755
krokodylu

krokodylu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 23.10.2017

View Posteddybv, on 28 martie 2018 - 12:23, said:

Play the waiting game! O sa te cheme probabil peste cateva luni sa alegi finisajele, locul de parcare si cam atat. Cand este termenul de finalizare?
Cred ca la blocurile alea e alta treaba - sunt mult mai mici, ca numar de apartamente, decat cele construite pana acum. Nu m-am uitat foarte atent, insa asa, estimativ, cred ca cele trei blocuri incepute in stanga sunt cat un bloc din gama 1-4 ca numar de apartamente. In conditiile astea, cred ca si ritmul de constructie e altul.

#756
eddybv

eddybv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 08.10.2007

View Postkrokodylu, on 28 martie 2018 - 20:27, said:

Cred ca la blocurile alea e alta treaba - sunt mult mai mici, ca numar de apartamente, decat cele construite pana acum. Nu m-am uitat foarte atent, insa asa, estimativ, cred ca cele trei blocuri incepute in stanga sunt cat un bloc din gama 1-4 ca numar de apartamente. In conditiile astea, cred ca si ritmul de constructie e altul.
Da se poate sa fie putin mai repede, dar la cum se misca lucrurile nu stiu ce sa zic. Sper sa fie altfel , dar asa am zis si de blocu nostru fata de primele si nu a fost :) deaia nu mai sunt optimist

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate