Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

97% din populatie acoperire 3G si 37% acoperire 4G

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#19
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
Iar o ard in deliruri, 97% n are nici org si vdf.

#20
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,623
  • Înscris: 07.02.2003

View Postnirolf_the_invincible, on 11 ianuarie 2017 - 00:23, said:

Cepari Arges? Bunicii mei sunt din Rudeni....ma duc des acolo. E semnal 3g Digi (cam 2-3 linii). Mergea ok.
Cred ca-ti vine de mai departe daca acolo unde ai deschidere mare abia ai 2-3 linii, posibil de pe Cozia sau de pe releul de langa Curtea de Arges, ala colocat sus la sonda... acu un an jumate cand am verificat ultima data in comuna mentionata de mine lipsa semnal. Acu nu mai am cu ce sa verific oricum dar nu mai conteaza, era interesant atunci pentru un modem care-l aveam de la rds... l-am returnat insa. Or fi acoperit recent, Cozia ar bate in zona mea de interes dar tot n-am gasit semnal util.
Ultimul bts Org/Voda la nord e aprox langa Salatrucu. Eu ma asteoptam de ani buni ca rds sa puna un bts pe celula principala de la Cepari unde exista o pozitie strategica excelenta pentru regiune, pe dealul ala de vis-a-vis.

Edited by andreic, 11 January 2017 - 01:09.


#21
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008
RCS&RDS este al patrulea mare operator local de telefonie mobila, dupa Orange, Vodafone si Telekom Romania Mobile Communications (fostul Cosmote) , furnizand servicii in Romania, Ungaria, Spania si Italia. Reteaua Digi Mobil este construita si functioneaza in tehnologiile 3G si 4G,  in benzile de frecventa 900 Mhz (3G), 2100 Mhz (3G si 4G LTE FDD in banda 1),  2600 Mhz (LTE TDD in banda 38 si 3700 LTE TDD in banda 43).

http://mobile.hotnew.../stire/21524838
De cand are digi.mobil 4G in banda 43?

Edited by porcusoru, 11 January 2017 - 02:38.


#22
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,436
  • Înscris: 08.06.2005
Din 2015. https://forum.softpe...-3600-3800-mhz/

#23
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008
Bre, eu telefoane care au b43 nu am vazut pana acum...
Deci nu cred ca digi o sa il utilizeze prea curand pentru telefonia mobila..
Adica hai ca b38 mai e ceva, dar b43...

#24
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Toti operatorii au luat spectru in 3,4-3,8 GHz, se foloseste ea la ceva, n-or fi toti prosti. Posted Image

#25
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006

View Postandreic, on 10 ianuarie 2017 - 23:22, said:

Drept sa spun, nu prea mai cresc sau mai exact cresc dar cu o viteza mica, practic semnifica plafonarea, cum a patit si cosmote pe vremuri dupa "revolutie". Nu se pune problema de falimente in telecom ci doar de piata.

Pai e normal sa fie asa.Numarul de clienti posibili se apropie de final.Mai ales ca si concurenta incearca sa-si tina aproape fidelii prin diferite promotii si promisiuni.
Pana la urma,pentru mine cel putin,conteaza prea putin sau deloc numele companiei,Important este sa platesc cat mai putin si sa primesc cat mai mult.Doar e capitalism.Posted Image

#26
brasoveanu1009

brasoveanu1009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 17.06.2014
,,97% din populatie acoperire 3G,,

����������
Asta da gluma! Poate in Belga..., cum i-o zice !?



#27
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postandreic, on 10 ianuarie 2017 - 23:22, said:

Drept sa spun, nu prea mai cresc sau mai exact cresc dar cu o viteza mica, practic semnifica plafonarea, cum a patit si cosmote pe vremuri dupa "revolutie". Nu se pune problema de falimente in telecom ci doar de piata.

View Postadisz, on 11 ianuarie 2017 - 08:55, said:

Pai e normal sa fie asa.Numarul de clienti posibili se apropie de final.Mai ales ca si concurenta incearca sa-si tina aproape fidelii prin diferite promotii si promisiuni.
Pana la urma,pentru mine cel putin,conteaza prea putin sau deloc numele companiei,Important este sa platesc cat mai putin si sa primesc cat mai mult.Doar e capitalism.Posted Image

Va puteti convinge cu ochii vostri cam cum sta treaba cu plafonarea: http://www.rcs-rds.ro/1milion/
Retineti ca asta e numarul de clienti portati, neincluzand abonamentele noi. 3000-3500 de clienti portati/zi nu as numi-o chiar stagnare.

Edited by filip.serban, 11 January 2017 - 09:00.


#28
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006

View Postbrasoveanu1009, on 11 ianuarie 2017 - 08:58, said:

,,97% din populatie acoperire 3G,,

����������
Asta da gluma! Poate in Belga..., cum i-o zice !?
Populatie... nu teritoriu!

Se calculeaza dupa densitatea locuitorilor pe suprafata tarii.

#29
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Pentru cei ce vorbesc doar din auzite despre Digi le recomand sa isi achizitioneze o cartela prepay de la acest operator si sa verifice semnalul... Eu asa am facut si dupa o luna de incercari am facut portarile...
Sigur, vitezele obtinute in 3G si 4G (mi-am achizitionat si telefon cu banda 38 TDD) nu sunt extraordinare, dar sunt decente. Decent insemnand Youtube, email, meteo, stiri, Whatsapp. Am pe fiecare numar 5GB in 3G si 50 GB in 4G, iar daca depasesc nu platesc nimic in plus, doar se micsoreaza viteza, net-ul fiind nelimitat. Sigur, nu am depasit niciodata 5GB cumulati...
Si eu eram suspicios cu privire la Digi... Acum, depinde foarte mult de zona in care locuiti si va desfasurati activitatea. Pentru mine, daca merge foarte bine in Bucuresti, Valea Prahovei, Litoral este suficient. Prin paduri, mlastini sau mai stiu eu ce salbaticii nu ma intereseaza. Si apoi, cineva care face drumetii nu cred ca vrea sa stea pe Facebook din codrul des.

#30
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,266
  • Înscris: 06.07.2007

View Postalexa32, on 10 ianuarie 2017 - 21:55, said:

Ai fost tu si e suficient.

ANCOM-ul si ailalti ...niste prosti ...


Prin jud. Mures am semnal bun prin localitati. In afara localitatilor daca vorbesc la telefon din masina mi se intrerupe convorbirea de multe ori din cauza semnalului prost. Prin jud. Alba la fel. Garantat ca peste tot e la fel. Sunt convins ca mai mult de 60% nu au acoperire.

#31
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,526
  • Înscris: 20.10.2006

View Postxperia_ray, on 11 ianuarie 2017 - 00:59, said:

Iar o ard in deliruri, 97% n are nici org si vdf.
Subscriu. Sa nu mai zic de acoperirea 4G care si sa fie 37% e imens de mica, nici macar jumate din populatia tarii nu are acces la serviciile 4G de la Digi. Oricum nici acoperirea de la Orange si Vodafone nu ma multumeste 100%, si a lor mi se pare mica, dar a lui Digi e infima comparat cu ei.
Dar cu toate astea bravo digi ca a reusit sa atraga ceva clienti, a crescut concurenta si astfel fortat retelele mari si cu acoperire buna sa reduca preturile, lucru ce se va accentua pe zi ce trece.

Edit: Orange are acoperire 4G pentru doar 80% din populatie, putin dar tot e mult peste Digi.

Edited by LunaCrystal, 11 January 2017 - 11:30.


#32
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostV_i_c_t_o_r, on 11 ianuarie 2017 - 09:29, said:

Pentru cei ce vorbesc doar din auzite despre Digi le recomand sa isi achizitioneze o cartela prepay de la acest operator si sa verifice semnalul... Eu asa am facut si dupa o luna de incercari am facut portarile...
Sigur, vitezele obtinute in 3G si 4G (mi-am achizitionat si telefon cu banda 38 TDD) nu sunt extraordinare, dar sunt decente. Decent insemnand Youtube, email, meteo, stiri, Whatsapp. Am pe fiecare numar 5GB in 3G si 50 GB in 4G, iar daca depasesc nu platesc nimic in plus, doar se micsoreaza viteza, net-ul fiind nelimitat. Sigur, nu am depasit niciodata 5GB cumulati...
Si eu eram suspicios cu privire la Digi... Acum, depinde foarte mult de zona in care locuiti si va desfasurati activitatea. Pentru mine, daca merge foarte bine in Bucuresti, Valea Prahovei, Litoral este suficient. Prin paduri, mlastini sau mai stiu eu ce salbaticii nu ma intereseaza. Si apoi, cineva care face drumetii nu cred ca vrea sa stea pe Facebook din codrul des.


Din pacate, eu am depasit cei 5GB de revelion....

Pentru ca am facut hotspot pentru ceilalti 10 prieteni ai mei care erau pe Orange si Vodafone si abia prindeau semnal 2G pentru covorbiri, dar doar din pozitii ciudate la geam sau de pe balcon, la etaj. Asta in comuna Porumbacul de Sus, capatul dinspre munte, unde incepe urcusul spre Cabana Negoiu.

#33
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,796
  • Înscris: 10.10.2011

View PostV_i_c_t_o_r, on 11 ianuarie 2017 - 09:29, said:

Pentru cei ce vorbesc doar din auzite despre Digi le recomand sa isi achizitioneze o cartela prepay de la acest operator si sa verifice semnalul... Eu asa am facut si dupa o luna de incercari am facut portarile...


N-ai cu cine sa te intelegi. Romanul STIE ca daca la el in comuna semnalul e prost asa e peste tot. El nu vrea discutii calme si normale, cu argumente si tot tacamul. El e convins. Bineinteles ca Digi nu are 97% acoperire. NU stam sa citim ca din populatie, astea-s amanunte. "Toti minte, dom'le". Eventual mai afli dupa un timp ca are cine stie ce telefon care ori nu stie 3G pe 900, ori e pur si simplu de proasta calitate. Oricum, romanul e convins de orice debiteaza. Nu exista alta parere decat a lui.

#34
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Din milionul ala,  :D 3 numere am portat numai eu (2 din cosmote si 1 voda).

View Postfilip.serban, on 11 ianuarie 2017 - 12:30, said:



Din pacate, eu am depasit cei 5GB de revelion....

Pentru ca am facut hotspot pentru ceilalti 10 prieteni ai mei care erau pe Orange si Vodafone si abia prindeau semnal 2G pentru covorbiri, dar doar din pozitii ciudate la geam sau de pe balcon, la etaj. Asta in comuna Porumbacul de Sus, capatul dinspre munte, unde incepe urcusul spre Cabana Negoiu.

La mine sunt 10giga pe 3g si 40 pe 4g... (la toate 5 abonamentele)

View Postdan1980_25, on 11 ianuarie 2017 - 11:26, said:

Prin jud. Mures am semnal bun prin localitati. In afara localitatilor daca vorbesc la telefon din masina mi se intrerupe convorbirea de multe ori din cauza semnalului prost. Prin jud. Alba la fel. Garantat ca peste tot e la fel. Sunt convins ca mai mult de 60% nu au acoperire.

Am observat si eu ca-n masina mai "fuge" semnalul. Pur si simplu ma trezesc ca vorbesc ca prostu'. Trebe sa sun iar, si iar... Asta numai in trafic.

#35
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Eu am abonament de saraci cu ~2E

#36
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
La mine, fiecare e la 2.9 euro (tva inclus).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate