Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 

97% din populatie acoperire 3G si 37% acoperire 4G

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#1
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Peste 1 milion de numere de telefonie mobilă portate în rețeaua Digi Mobil

Digi Mobil, cel mai tânăr operator de telefonie mobilă din România, sărbătorește la început de an, peste 1 milioan de numere portate în rețeaua proprie a RCS & RDS.

Din octombrie 2008 când a fost lansat serviciul de portabilitate și până la începutul anului 2017 au fost portate în rețeaua Digi Mobil peste 1 milion de numere, provenite de la ceilalți operatori de telecomunicații de pe piața din România și astfel devine furnizorul cu cele mai multe numere primite prin portare.

Investițiile semnificative în dezvoltarea și extinderea continuă a acoperirii rețelei Digi Mobil 3G și 4G, tehnologiile de ultimă generație care au dus la îmbunătățirea calității serviciilor de voce și date mobile, dar și ofertele comerciale atractive ce răspund nevoii din ce în ce mai mare de trafic de date au avut un aport semnificativ la creșterea numărului de utilizatori din rețeaua de comunicații mobile a RCS & RDS.

„Succesul Digi Mobil se datorează în egală măsură eforturilor pe care compania le-a făcut constant, cât și utilizatorilor care au avut încredere într-un serviciu nou, aflat la început de drum. Avem certitudinea că vom îmbunătăți permanent serviciile mobile, investiția în tehnologia 4G fiind acum prioritară, astfel încât să ajungem la cât mai mulți utilizatori cu aceasta. Este un efort gradual și susținut pentru creșterea capabilitaților rețelei, 4G fiind următoarea tendinţă importantă pentru consumul optim de internet mobil. Astfel, vom putea să susţinem fără nicio problemă creșterea de trafic a clienților actuali, precum și traficul noilor clienți care ne vor alege.” afirmă Valentin Popoviciu, Vicepreședinte RCS & RDS

Digi Mobil înregistrează în prezent peste 3 milioane de abonați, persoane fizice și juridice, în mai puțin de trei ani de la relansarea serviciului. În prezent, rețeaua 3G Digi Mobil acoperă peste 97% din populaţie, iar reţeaua 4G a atins pragul de 37%.

http://www.digi24.ro...gi-mobil-647294

http://economie.hotn...i-operatori.htm

Edited by danutz1, 10 January 2017 - 20:49.


#2
erapav

erapav

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 834
  • Înscris: 08.09.2010

 danutz1, on 10 ianuarie 2017 - 20:47, said:

Peste 1 milion de numere de telefonie mobilă portate în rețeaua Digi Mobil

Digi Mobil, cel mai tânăr operator de telefonie mobilă din România, sărbătorește la început de an, peste 1 milioan de numere portate în rețeaua proprie a RCS & RDS.

Din octombrie 2008 când a fost lansat serviciul de portabilitate și până la începutul anului 2017 au fost portate în rețeaua Digi Mobil peste 1 milion de numere, provenite de la ceilalți operatori de telecomunicații de pe piața din România și astfel devine furnizorul cu cele mai multe numere primite prin portare.

Investițiile semnificative în dezvoltarea și extinderea continuă a acoperirii rețelei Digi Mobil 3G și 4G, tehnologiile de ultimă generație care au dus la îmbunătățirea calității serviciilor de voce și date mobile, dar și ofertele comerciale atractive ce răspund nevoii din ce în ce mai mare de trafic de date au avut un aport semnificativ la creșterea numărului de utilizatori din rețeaua de comunicații mobile a RCS & RDS.

„Succesul Digi Mobil se datorează în egală măsură eforturilor pe care compania le-a făcut constant, cât și utilizatorilor care au avut încredere într-un serviciu nou, aflat la început de drum. Avem certitudinea că vom îmbunătăți permanent serviciile mobile, investiția în tehnologia 4G fiind acum prioritară, astfel încât să ajungem la cât mai mulți utilizatori cu aceasta. Este un efort gradual și susținut pentru creșterea capabilitaților rețelei, 4G fiind următoarea tendinţă importantă pentru consumul optim de internet mobil. Astfel, vom putea să susţinem fără nicio problemă creșterea de trafic a clienților actuali, precum și traficul noilor clienți care ne vor alege.” afirmă Valentin Popoviciu, Vicepreședinte RCS & RDS

Digi Mobil înregistrează în prezent peste 3 milioane de abonați, persoane fizice și juridice, în mai puțin de trei ani de la relansarea serviciului. În prezent, rețeaua 3G Digi Mobil acoperă peste 97% din populaţie, iar reţeaua 4G a atins pragul de 37%.

http://www.digi24.ro...gi-mobil-647294

http://economie.hotn...i-operatori.htm

De unde au scos ei minciuna asta? In orasele mari traieste 97%din populatie? Ei au fost in teren sa vada ca semnalul este varza? Posted Image poate au 50%

Edited by erapav, 10 January 2017 - 20:55.


#3
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,491
  • Înscris: 19.04.2009
Subiect vs. predicat :facepalm:

3G-ul e de domeniul trecutului oricum... dar bine macar ca il au pe ala bun, in reteaua lor.

#4
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,262
  • Înscris: 06.07.2007

 erapav, on 10 ianuarie 2017 - 20:54, said:

Posted Image poate au 50%
Asta in cel mai bun caz.

#5
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Au mintit. E vorba de 20% din populatie si 12% din teritoriu.

#6
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,911
  • Înscris: 01.01.2010
Daca nu-si schimba calitatea serviciilor, in doi ani, le pleaca toti.

#7
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,608
  • Înscris: 07.02.2003

 danutz1, on 10 ianuarie 2017 - 20:47, said:

În prezent, rețeaua 3G Digi Mobil acoperă peste 97% din populaţie
Adica au pus in sfarsit releu de telefonie la Cepari/Arges ? Posted Image

 Lex404, on 10 ianuarie 2017 - 20:54, said:

3G-ul e de domeniul trecutului oricum... dar bine macar ca il au pe ala bun, in reteaua lor.
E baza pentru voce HD si dispozitive mai vechi non 4g. Va merge si peste 10-15 ani asa cum merge si GSM 2.0

Edited by andreic, 10 January 2017 - 21:39.


#8
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006

 erapav, on 10 ianuarie 2017 - 20:54, said:

Ei au fost in teren sa vada ca semnalul este varza?

Ai fost tu si e suficient.

ANCOM-ul si ailalti ...niste prosti ...

 YOUR_GOD, on 10 ianuarie 2017 - 21:30, said:

Daca nu-si schimba calitatea serviciilor, in doi ani, le pleaca toti.
   Deocamdata cresc :)...de cativa ani cresc...iar de vreo 12-13 ani li se prevede falimentul...

#9
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,911
  • Înscris: 01.01.2010

 alexa32, on 10 ianuarie 2017 - 21:55, said:

Deocamdata cresc Posted Image...de cativa ani cresc...iar de vreo 12-13 ani li se prevede falimentul...
Eu nu prevad nimic. Cu cat mai multi  furnizori de servicii mobile, cu atat mai bine. Doar ca am cunostinte pe Digi si stau mai prost la tot chiar si decat Telekom, retea pe care o folosesc eu.

#10
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,608
  • Înscris: 07.02.2003

 alexa32, on 10 ianuarie 2017 - 21:55, said:

Deocamdata cresc Posted Image...de cativa ani cresc...
Drept sa spun, nu prea mai cresc sau mai exact cresc dar cu o viteza mica, practic semnifica plafonarea, cum a patit si cosmote pe vremuri dupa "revolutie". Nu se pune problema de falimente in telecom ci doar de piata.

Edited by andreic, 10 January 2017 - 23:58.


#11
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
De cca. 2 ani am portat in Digi, succesiv, 6 numere (toata familia). Pentru 6x2 euro = 12 euro lunar serviciile sunt de buna calitate. Ca o comparatie, pot spune ca Digi de acum este la nivelul Orange din 2011-2012 (semnal/acoperire).

#12
alexandrua42

alexandrua42

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.03.2008

 danutz1, on 10 ianuarie 2017 - 21:03, said:

Au mintit. E vorba de 20% din populatie si 12% din teritoriu.

sa le faci plangere la ANPC pentru minciuna

#13
nirolf_the_invincible

nirolf_the_invincible

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 10.10.2016

 andreic, on 10 ianuarie 2017 - 21:38, said:

Adica au pus in sfarsit releu de telefonie la Cepari/Arges ? Posted Image


E baza pentru voce HD si dispozitive mai vechi non 4g. Va merge si peste 10-15 ani asa cum merge si GSM 2.0
Cepari Arges? Bunicii mei sunt din Rudeni....ma duc des acolo. E semnal 3g Digi (cam 2-3 linii). Mergea ok.

#14
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

 alexandrua42, on 11 ianuarie 2017 - 00:17, said:

sa le faci plangere la ANPC pentru minciuna
Eu sa fac plangere?
Dar tu cand ai observat ca sunt comercializate numai 3 modele de telefoane 4G compatibile cu banda 38 iar ei afiseaza pe site 26 de ce nu ai facut? Cum ai putut sa tolerezi o minciuna atat de mare? Asa ceva e inacceptabil.

 alexandrua42, on 15 august 2016 - 09:01, said:

danutze poti sa ai si 3.000de modele, daca in romania sunt comercializate doar 3

Edited by danutz1, 11 January 2017 - 00:36.


#15
alexandrua42

alexandrua42

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.03.2008
se vede clar ca tu nu ai loc de munca daca stai sa contabilizezi tot ceea ce scriu utilizatorii,eu am job si nu am luxul tau sa stau toata ziua pe softpedia, procesomanule. iti las tie placerea asta sa faci tu plangere. iar eu nu am am zis ca mint, tu minti, punand un link de astazi cu ce am scris in 15.08.2016. ESTI PENIBIL

#16
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Stai calm, nu te agita Posted Image  Stim ca 2 din cele 3 modele compatibile sunt depasite deja.
Reteaua 4G e aproape desfiintata iar falimentul bate la usa.

Edited by danutz1, 11 January 2017 - 00:49.


#17
alexandrua42

alexandrua42

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.03.2008

 danutz1, on 11 ianuarie 2017 - 00:48, said:

Stai calm, nu te agita Posted Image  Stim ca 2 din cele 3 modele compatibile sunt depasite deja.
Reteaua 4G e aproape desfiintata iar falimentul bate la usa.

LOGIC,  tu ai cartela vodafone ca nr principal,

#18
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Evident. Maine merg sa renunt la Digi.
Nu vreau sa fiu eu cel care stinge lumina.

Tu ce mai astepti?

Edited by danutz1, 11 January 2017 - 00:53.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate