Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Nokia 6

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
858 replies to this topic

#109
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 24.10.2015
Intr-adevar rezistent. Nu pot fi contrafacute 3310? Prea fragile par. Eu am avut n70 si l-am tinut vreo 7 ani pana l-am pierdut. A cazut de foarte multe ori si prin pietre si asfalt insa nimic.

#110
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014
Te referi la cel din clip?

#111
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 24.10.2015
Da.

#112
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014
Nu cred ca ar fi contrafacut. Oricum comparatia cu 3310 e nerelevanta. Important e sa-l compari cu alte smartphone-uri. Si sincer nu stiu cate au rezistenta acestui Nokia 6.

#113
mihaipopm8

mihaipopm8

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 21.12.2009
Nokia 6 Teardown
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0M3Budnl3aI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by mihaipopm8, 28 March 2017 - 19:23.


#114
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Chiar ca e facut ca un tanc. Nu e de mirare ca arezistat la cazaturile alea.

#115
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014
O prima bila alba pentru Nokia.

#116
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Cred ca e a doua dupa faptul ca vine cu Android curat. Citez aproximativ un comentariu de pe YouTube: "se vede ca nu e chinezarie rebranduita. Modul cum e construit aminteste de vechile telefoane nokia de demult".
19(!) suruburi pentru placa interna!!! Chinezu' punea maxim trei, daca nu cumva gasea vreo metoda de prindere cu cleme. Dar nu, nu e chinezarie. Telefonul asta, ca si constructie, face cinste etichetei. Sper sa apara curand pe piata. In principiu ma intereseaza cel mai mic din serie.

#117
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014
Am vrut sa zic si asta. Androidul stock e un mare avantaj. Pare-se ca Nokia si-a facut temele foarte bine asa cum intuiam de la lansare.

Daca ai de gand sa iei Nokia 3, nu te astepta sa fie la fel de durabil. In primul rand pentru ca e din policarbonat.

#118
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostHitmaker, on 29 martie 2017 - 07:27, said:

Daca ai de gand sa iei Nokia 3, nu te astepta sa fie la fel de durabil. In primul rand pentru ca e din policarbonat.

Doar spatele. Sasiul e tot din metal, iar spatele din plastic il consider un avantaj.

#119
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014
Cred ca esti primul om pe care il aud care considera spatele din plastic un avantaj. Eu nu m-as mai intoarce la asa ceva niciodata.

#120
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Daca e din metal si cade pe jos, se indoaie si nu mai ai ce-i face. Daca e din sticla, se sparge si costa mult sa-l inlocuiesti. Daca e de plastic, e foarte posibil sa nu pateasca nimic, iar daca pateste e ieftin si usor de inlocuit, ceea ce inseamna ca nu mai trebuie sa-i pun husa.

#121
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Mie, personal, mi se pare mult mai placuta atingerea unui plastic mat decat a unui metal. Si e si mai discret...

Edited by CristianLC, 29 March 2017 - 08:02.


#122
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
În special iarna cu multe °C sub zero.

#123
laurcj

laurcj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 22.07.2008
Stie cineva cand e preconizat sa apara Nokia 6 in mod oficial in Romania sau Europa ? Vad ca Quickmobile il are deja la precomanda: https://www.quickmob...-4gb-ram-160021 cu livrare intre 5 si 12 aprilie: https://www.quickmob...-4gb-ram-160021 dar nu m-as risca sa sa comand de la ei.

#124
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostGif2D, on 29 martie 2017 - 14:30, said:

În special iarna cu multe °C sub zero.

Nu stiu pe unde stai tu, dar eu stau in Brasov si la -27 cat au fost cel mai putin asta-iarna, ti se lipeste mana de telefon daca e din metal Posted Image

@laurcj: Mai bine dai banii la un om sarman decat sa iei de-acolo. Poate te trezesti cu vreo versiune chinezeasca si garantie in Oagadugu Salbatic...

Edited by Extinct, 29 March 2017 - 20:04.


#125
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014

View Postlaurcj, on 29 martie 2017 - 19:55, said:

Stie cineva cand e preconizat sa apara Nokia 6 in mod oficial in Romania sau Europa ? Vad ca Quickmobile il are deja la precomanda: https://www.quickmob...-4gb-ram-160021 cu livrare intre 5 si 12 aprilie: https://www.quickmob...-4gb-ram-160021 dar nu m-as risca sa sa comand de la ei.
Probabil la sfarsitul lui aprilie ajunge oficial in ro.

#126
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,028
  • Înscris: 29.06.2011
Oficial au declarat ca ajunge la sfarsitul lui Mai, inceputul lui Iunie.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate