Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

HTC 11 Ocean - discutii generale

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
278 replies to this topic

#145
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Ok, multumesc.

Voi n-ati folosit husa ce a venit in pachet? Nu e ceva de capul ei pana una-alta?

#146
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,145
  • Înscris: 05.12.2002

View PostAstroNut98, on 13 noiembrie 2017 - 11:35, said:

Si inca o intrebare, voi pe ce culoare il aveti? Mie imi place negrul, argintiul ala "amazing silver" si rosul. Albastru e putin prea strident pentru gustul meu. Ah, si Bogdan, tu ai varianta 64/4GB sau 128/6GB?
Argintiul ala e albastru toata ziua. Albastru e de fapt bleumarin.
In loc de husa am preferat asta: https://aliensurface...surface-hd.html
Nu acopera chiar 100% sticla dar e OK.

#147
bogdan776

bogdan776

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 05.03.2015

Quote

Acum intrebare pentru tine Bogdan, ca am vazut ce husa folosesti, ei acolo se lauda ca e compatibila cu Edge Sense, chiar asa e? Merge ca si fara husa sau mai greoi?

Merge perfect cu Edge Sense fara probleme. Ca si husa mai poti incerca si asa ceva daca vrei sa se vada si telefonul. Nu protejeaza la fel ca Incipio, dar macar se vede telefonul.

Quote

Ok, cu cazaturile e cum e, m-ai convins, dar spatele e macar putin rezistent la zgarieturi? E Gorilla Glass teoretic, deci n-ar trebui sa aiba probleme, nu?

Este rezistent la zgarieturi. Acum mai depinde si cu ce il zgarii :)

Quote

Si inca o intrebare, voi pe ce culoare il aveti? Mie imi place negrul, argintiul ala "amazing silver" si rosul. Albastru e putin prea strident pentru gustul meu. Ah, si Bogdan, tu ai varianta 64/4GB sau 128/6GB?

Am Amazing Silver varianta cu 64/4GB

#148
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Multumesc.

Vazusem si eu Spigen-ul ala putin mai devreme, tot pe el am pus ochii. E 60 de lei la mobiledirect.

Problema e ca vad ca la PCGarage tot dispare si apare "in stoc furnizor" U11-le, sper ca pana dupa BF macar sa il pot comanda si eu. De BF ma indoiesc sincer sa fie vreo reducere adevarata, nu imi fac sperante. In caz ca e ceva care merita cu adevarat, atunci renunt la U11, dar altfel sunt 99% decis pe el. La pretul de 2667 cat e la PCGarage e decent, ca am si un voucher mai mare acolo si aia e. :)

Totusi, mi-a furat ochii si U11+, dar vad ca e doar un U11 cu ecran 18:9, nu? Si daca trece de 3000 n-am cum sa ma intind pana acolo. Nici cu jumatate din suma acoperita de voucher tot nu m-as duce asa sus.

Multumesc din nou tuturor pentru ajutor. Poate va mai bazai pe aici cu cate o intrebare. :D

Amazing silver sau negru as lua si eu daca e sa raman pe U11.

#149
cristixxxlog

cristixxxlog

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,381
  • Înscris: 09.11.2008
U11 + e putin mai diferit decat doar un ecran 18:9... E si mai mare ecranul. Bezeluri mai mici, dar nu ridicol de mici, ceea ce e bine. Tastele sunt virtuale, nu mai sunt capacitive. Bateria e sensibil mai mare (3950 vs 3000 mah). Protectia la apa e un prag mai sus-> ip x8 vs x7. Senzor amprenta pe spate (pt fani).


#150
bogdan776

bogdan776

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 05.03.2015

Quote

Problema e ca vad ca la PCGarage tot dispare si apare "in stoc furnizor" U11-le, sper ca pana dupa BF macar sa il pot comanda si eu. De BF ma indoiesc sincer sa fie vreo reducere adevarata, nu imi fac sperante. In caz ca e ceva care merita cu adevarat, atunci renunt la U11, dar altfel sunt 99% decis pe el. La pretul de 2667 cat e la PCGarage e decent, ca am si un voucher mai mare acolo si aia e

Asigura-te inainte ca provine de pe un canal oficial si nu este vandul pe gri. La lansare am vrut sa-l cumpar si eu de la PC Garage insa tot ce vindeau ei era canal gri, fara suport oficial in Ro. Intreaba inainte si asigura-te ca e canal oficial si nu gri (de ex. Quick Mobile). De ce nu incerci sa-l cumperi direct de la HTC Romania? Se lauda ca fac si Black Friday, link aici. Iti creezi cont pe HTC Club si vezi ce preturi sunt, de exemplu in acest moment, versiunea Dual Sim cu 64/4GB este 584 Euro, destul de aproape de pretul de la Garage. Probabil va fi si mai jos incepand cu 20 noiembrie.

#151
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014

View Postbogdan776, on 13 noiembrie 2017 - 21:33, said:

Asigura-te inainte ca provine de pe un canal oficial si nu este vandul pe gri. La lansare am vrut sa-l cumpar si eu de la PC Garage insa tot ce vindeau ei era canal gri, fara suport oficial in Ro. Intreaba inainte si asigura-te ca e canal oficial si nu gri (de ex. Quick Mobile). De ce nu incerci sa-l cumperi direct de la HTC Romania? Se lauda ca fac si Black Friday, link aici. Iti creezi cont pe HTC Club si vezi ce preturi sunt, de exemplu in acest moment, versiunea Dual Sim cu 64/4GB este 584 Euro, destul de aproape de pretul de la Garage. Probabil va fi si mai jos incepand cu 20 noiembrie.
Mi-am facut cont pe HTC Club, am vazut ca e 584 euro, dar marele avantaj daca il iau din tara e ca pot sa primesc factura pe firma. Dar da, sa vedem daca scade acolo de Black Friday, e tentant oricum.

Si de unde stiu daca ce aduce PCGarage e adus oficial sau nu? Tot ce stiu e ca e dual sim 64/4, atat. Si daca ii intreb direct nu cred ca imi raspunde nici cuțu'. :))

#152
kvistus

kvistus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 21.01.2014
Eu am htc u11 cumparat de la pcgarage si este importat prin worldcom.

#153
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014

View Postkvistus, on 14 noiembrie 2017 - 11:12, said:

Eu am htc u11 cumparat de la pcgarage si este importat prin worldcom.
Adica e de bine sau de rau? :D

#154
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Nevermind, am aflat raspunsul dintr-un post al lui Bogdan de pe alt topic. :)

View Postbogdan776, on 14 septembrie 2017 - 10:48, said:

WorldComm sunt importatori oficiali de HTC in Romania, singurii oficiali de fapt pe HTC.


#155
kvistus

kvistus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 21.01.2014
E de bine. Worldcomm sunt importatorul oficial htc in Romania.

#156
bogdan776

bogdan776

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 05.03.2015

Quote

Si de unde stiu daca ce aduce PCGarage e adus oficial sau nu? Tot ce stiu e ca e dual sim 64/4, atat. Si daca ii intreb direct nu cred ca imi raspunde nici cuțu'.

Ridici de la sediu (pe firma nu ai drept de retur conform legii - nu se aplica persoanelor juridice) si te uiti pe cutie. De regula scrie pentru ce zona este. Poti deasemenea sa verifici IMEI-ul (care este tot pe cutie) cu HTC Romania pe chat online. Sunt sigur ca te descurci. :)

#157
bogdan776

bogdan776

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 05.03.2015
Vesti bune, HTC a inceput distributia Android 8.0 Oreo in Taiwan pentru moment, link aici.
Cu siguranta in saptamanile urmatoare va ajunge si in europa.

#158
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Au mai rămas câteva la eMag cu 2500 de lei, ce ziceți, merită? Să mă aștept la preț mult mai bun de pe HTC Club?

#159
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Nevermind, s-au dat pana m-am gandit eu. Eh, vine si vremea mea. Posted Image)

Edited by AstroNut98, 17 November 2017 - 19:05.


#160
bogdan776

bogdan776

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 05.03.2015

Quote

Au mai rămas câteva la eMag cu 2500 de lei, ce ziceți, merită? Să mă aștept la preț mult mai bun de pe HTC Club?

Da, merita. Vad ca acum la "Black Friday" este 519 Euro modelul dual sim cu 4/64GB.

#161
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Salut din nou!

Mno, daca nu a fost sa il prind la 2500 de BF am prins azi un desigilat in stare foarte buna tot la emag la 2000. :)) L-am luat cu ridicare din showroom, sa ma uit la el prima oara. Daca nu imi convine nu-l iau, dar din pozele ce le aveau cu el pe site parea impecabil.

Revin cu feedback.

La 2000 eu zic ca am facut o afacere buna, nu?

#162
bogdan776

bogdan776

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 05.03.2015

Quote

La 2000 eu zic ca am facut o afacere buna, nu?

Daca este in stare foarte buna si venit pe canal oficial, da, e o afacere buna. Altfel, e 2400 la HTC pe site nou.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate