Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

HTC 11 Ocean - discutii generale

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
278 replies to this topic

#109
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,130
  • Înscris: 04.02.2011
L-am prins.  E clar,  îl trimit în service,  dacă și cu softul nou face..

Attached Files



#110
radian3

radian3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 22.04.2007
Si eu il prindeam dat pe silent la o zi-doua, am crezut ca nu se impaca cu smartwatch-ul... Vezi daca rezolvi ceva cu aplicatia Volume Lock, eu am bagat-o ca sa-mi blocheze volumul soneriei pe maxim, cum il pun eu

#111
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,130
  • Înscris: 04.02.2011
Care din ele?

Attached Files



#112
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,130
  • Înscris: 04.02.2011
Momentan am instalat-o pe cea a lui ethan turner.  Eficientă,  pare-se dar blochează toate setările.

#113
radian3

radian3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 22.04.2007
Da, aceea o am eu instalata. Blocheaza toate volumele asa cum le gaseste, ca nu nu poata fi modificate accidental, asta e rostul ei. Cand vrei sa umbli la volum dai clic pe lacatelul inchis si se deblocheaza

#114
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,130
  • Înscris: 04.02.2011
Bun așe,  bine ca htc nu e în stare să scoată un soft funcţional nici după update,  după mai bine de jumate de an de la lansare ci încă trebuie cârpit.  La suport nu răspunde nimeni, măcar le-am urat "de bine" pe FB, adică am scris despre toate astea.

#115
bogdan776

bogdan776

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 05.03.2015

Quote

Bun așe,  bine ca htc nu e în stare să scoată un soft funcţional nici după update,  după mai bine de jumate de an de la lansare ci încă trebuie cârpit.  La suport nu răspunde nimeni, măcar le-am urat "de bine" pe FB, adică am scris despre toate astea.

Eu nu am avut niciodata problema descrisa de tine. Poate e o sugestie neinspirata dar ai incercat la "Settings-Sound and Notifications-Flip to mute sa fie pus pe "Mute Once""? Telefonul se pune singur pe mute cand te suna cineva si il intorci. Trebuie doar sa alegi daca se pune permanent sau doar pentru acel apel. Pana la urma ce software number ai la telefon?

O zi buna!

Edited by bogdan776, 13 September 2017 - 11:38.


#116
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,130
  • Înscris: 04.02.2011
Este pus pe mute once.  
Au răspuns cei de la HTC. Sugestia lor fiind să îl trimit la Orange.

Attached Files



#117
bogdan776

bogdan776

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 05.03.2015
Da, ciudat atat timp cat eu nu am avut problemele descrise de tine cu fix acelasi software number.
Crezi ca e o idee buna sa incerci un hard reset din nou inainte de a-l trimite la service Orange?
Ma gandesc ca ei acolo fix asta vor face, vor resofta. Nu vor sta nici 2 secunde sa reproduca problema descrisa de tine.

#118
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,130
  • Înscris: 04.02.2011
Da,  de aia mi-e și frică să-l trimit,  va urma un f00tai cât casa de tip du-te vino la Orange.  
Am dat reset de nspe mii de ori.  Am dat reset inclusiv după instalarea noului soft.

#119
bogdan776

bogdan776

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 05.03.2015
@benis, inca o idee: e posibil sa fie vreo aplicatie ce o ai instalata care sa cauzeze problemele astea. Tinand cont ca eu (si multi de aici) nu avem problema asta, pare chiar plauzibil.
Un exemplu din ce am patit eu: acum 1 an: un update de Chrome a facut ca atunci cand deschideam browserul si il inchideam sa lase telefonul pe speaker.
Am crezut ca e evident o problema cu telefonul dar nu era asa. Am luat aplicatie cu aplicatie ca sa vad de unde apare problema si am aflat ca era Chrome.

Ce zici daca dai un hard reset la telefon si incerci sa-l folosesti cateva zile "stock" si vezi daca problema se reproduce. Sau incearca sa dezactivezi din aplicatiile instalate si vezi daca reapare.
Poate se pune pe silent atunci cand faci ceva anume. Cred ca e o idee mai buna decat sa il duci la service unde nimeni nu va face nimic.

O zi buna!

#120
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,130
  • Înscris: 04.02.2011
Chestia e că am remarcat 2 tipuri de probleme:
1. Se pune pe silent, este vizibilă treaba dacă verific, ca în captura de ecran
2. Nu funcționează notificările. Pur și simplu nu se aude nimic.

Nu prea văd ce aș putea dezinstala, că de browsere și de aplicațiile voip am nevoie. Pănă la urmă este o super bătaie de cap.

#121
cristixxxlog

cristixxxlog

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,381
  • Înscris: 09.11.2008
Eu nu am problemele astea.... Posibil terminal defect.

#122
bogdan776

bogdan776

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 05.03.2015

Quote

Eu nu am problemele astea.... Posibil terminal defect.

Corect, mai mult ca sigur. Cum spuneam, nici eu nu am problemele astea.

#123
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,130
  • Înscris: 04.02.2011
Am observat azi că a încercat să facă ceva când s-a conectat la bluetooth însă nu e reproductibil,  putea fi doar o coincidență.  Duc telefonul în sevice,  nu se mai poate așa,  am uitat azi să activez volume lock și am pierdut apeluri.  Am avut ghinion să primesc o ciuftă.

#124
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,130
  • Înscris: 04.02.2011
Lumee, lumee, am apucat de am pus telefonul la Orange shop Timișoara pentru service. Desigur, am pus mâna pe al meu Huawei Mate 9 care pănă acum mergea impecabil. Doar ce îmi vine un update de Android. În cursul zilei, stupoare! Și acest telefon se punea pe mut. A trebuit ceva pănă m-am prins eu că, de fapt, aplicația Navmii Dashcam este cea care pe noul Android face această problemă la oprire. Adică se oprește cu tot cu sunet.
Din fericire am apucat să contactez echipa Orange pentru a întoarce înapoi telefonul de la București.

#125
cristixxxlog

cristixxxlog

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,381
  • Înscris: 09.11.2008
si? e ok?

#126
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,130
  • Înscris: 04.02.2011
Aștept să vină înapoi telefonul.

Edited by benis, 27 September 2017 - 15:45.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate