Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Discovery a fost introdus în rețeaua R.C.S., vineri, 30.12.2016.

- - - - -
  • Please log in to reply
286 replies to this topic

#37
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 16.05.2005
MI se pare o greseala aceasta reintroducere a canalelor Discovery, bani aruncati pe geam. Mai bine ar lansa mai repede DigiPlay pentru Smart TV si acolo ar baga cateva posturi proprii de documentare ON DEMAND. De banii aruncati pe aceste canale Discovery mai bine se luptau sa ia turneele de mare slem la tenis, tineau si Moto GP si luau si Bundesliga la fotbal,mai lansau 2-3 canale Digisport in format HD si erau de 5 ori mai castigati, o idiotenie fara margini, fara a jigni fanii canalelor Discovery, dar mi se par foarte slabe si depasite la ora actuala. Ma uitam ca in Franta nu plange nimeni ca nu mai sunt in platforma Canalsat. Este de 100 de ori mai necesar Digisport 4 HD pe care RCS-RDS se incapataneaza cu obstinatie sa nu il ofere desi pe circuitul lor intern acest canal este HD, foarte handicapati pe chestia asta.

#38
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 04.02.2006

View PostKalman2007, on 29 decembrie 2016 - 21:39, said:

Cinemax 2 e acum un post independent care difuzează filme de artă și de festival.
Tu ai citit atent ce am scris eu?

#39
adicorp

adicorp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 23.03.2009

View Postserpiko33, on 30 decembrie 2016 - 00:04, said:

MI se pare o greseala aceasta reintroducere a canalelor Discovery, bani aruncati pe geam. Mai bine ar lansa mai repede DigiPlay pentru Smart TV si acolo ar baga cateva posturi proprii de documentare ON DEMAND. De banii aruncati pe aceste canale Discovery mai bine se luptau sa ia turneele de mare slem la tenis, tineau si Moto GP si luau si Bundesliga la fotbal,mai lansau 2-3 canale Digisport in format HD si erau de 5 ori mai castigati, o idiotenie fara margini, fara a jigni fanii canalelor Discovery, dar mi se par foarte slabe si depasite la ora actuala. Ma uitam ca in Franta nu plange nimeni ca nu mai sunt in platforma Canalsat. Este de 100 de ori mai necesar Digisport 4 HD pe care RCS-RDS se incapataneaza cu obstinatie sa nu il ofere desi pe circuitul lor intern acest canal este HD, foarte handicapati pe chestia asta.

Moto Gp a fost cumpărat de Eurosport, turneele de Grand Slem sunt la Eurosport, Bundesliga este la Eurosport, Eurosport este în grila RCS atât SD cât și HD și atunci ce rost avea să arunce banii în vânt doar pentru a avea exclusivitate???
Cu banii ăia da, sunt de acord să dea drumul la Digisport 4 HD și să achiziționeze eventual drepturi de retransmisie pentru Europa League și Champions League(deși eu unu mă uit doar dacă joacă echipe românești, la semifinale și finale pe care le pot vedea și la Pro Tv), și mai sunt și alte competiții  care pot fi achiziționate dacă se dorește.
Ași fi foarte mulțumit dacă ar face un mic efort și ar retransmite la calitate HD toate canalele românești care sunt disponibile și sunt transmise pe platforma RCS doar la calitate SD, de exemplu Look și Look Plus,Zu tv sau de ce nu Fashion Hd, ar putea diversifica oferta de canale pentru adulți sau ar putea introduce pentru amatori de muzică populară Taraf HD, ar mai putea introduce canalele de muzica MTV sau VH1 Classic și multe altele, dar mie frică de faptul că deocamdată sunt doar niște vise umede!

#40
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,844
  • Înscris: 07.07.2009

View PostOutOfMind, on 29 decembrie 2016 - 23:35, said:

Sper sa fie un pachet suplimentar. Nu sunt niste posturi la care sa le simti lipsa, poate doar daca iti plac reclamele la fiecare 12 minute.
Niste posturi de mana a 16-a, din care a ramas doar numele.
Cred ca DigiLife, DigiWild si mai ales DigiWorld sunt la ani lumina in ce priveste calitatea si noutatea documentarelor, multe produse in Europa de BBC, DW sau altii. In plus, sunt din deceniul asta.
Reclame sunt doar pe Discovery și TLC, în rest deloc.

#41
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012
Nici acum nu au intrat, poate de Sf Ion, intra

#42
Axel2015

Axel2015

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 10.02.2016
Cine ne anunţă dimineaţa la ora 6 dacă au fost băgate? Sunt curios :)

#43
Minimalistul

Minimalistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 13.02.2016

View PostPrien, on 29 decembrie 2016 - 16:09, said:

Eu am pierdut Discov atunci cand am plecat de la UPC la RDS. Si sincer, nu le-am dus dorul. Pt ca erau programe tampite si cretine.
Sincer sa fiu,  cand RCS & RDS a scos Discovery, chiar mi-a parut foarte rau pentru ca aveau cateva emisiuni (nu toate, dar marea majoritate) care chiar erau foarte interesante si educative. De atunci si pana acuma, am mai dat si eu un ochi pe site-ul Discovery sa-mi mai alin dorul da' am fost profund dezamagit. N-am mai vazut ceva interesant, numai aia cu licitatii de zici ca-s History.

#44
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,844
  • Înscris: 07.07.2009
Canalul lor principal adică Discovery Channel e cel mai slab din tot pachetul. Eu chiar nu-l urmăresc.

#45
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,238
  • Înscris: 24.05.2014

View Postsmokke2, on 30 decembrie 2016 - 01:51, said:

Nici acum nu au intrat, poate de Sf Ion, intra
Răbdare!Teoretic vor intra azi sau mâine!Daca nu va fi asa, abia dupa 3 ianuarie vor intra!

P.S.Această "miscare" a RDS cu siguranta va atrage "noi abonati"!Daca ar introduce pachetul MTV sau Trace ar "sparge gheata"!Atunci, cu siguranta ar fi o firma "totul inclus"! :lol:

Edited by mediasettv, 30 December 2016 - 11:17.


#46
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,720
  • Înscris: 31.12.2013
Mie mi-ar place să introducă așa: Discovery Science și Investigation, Zone Reality, MTV, ZU HD, Etno HD, Taraf HD, Universal și AMC.

#47
Lucky69

Lucky69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 19.12.2009
in baia mare numai merge viasat nature in analogic frecventa 487mh cred , probabil noile canale vor intra pe 482 mh acum fiind liber

#48
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014
Se auzea parca de 458 si 482... vom vedea.

Edited by gigsnet, 30 December 2016 - 11:35.


#49
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016
Din toate posturile Discovery, vor baga exact porcaria cea mai mare Discovery Romania... si-n HD ca sa fie circu' complet... sa vezi reclame la greu undeva la 1/3 dintr-o ora si documentare vechi de 5 ani. Mai bine-mi bagau extraoptiune cu toate posturile Discovery si era lumea mult mai fericita. In mod sigur reintroducerea postului Discovery, alaturi de aberatia aialallta cu E! o sa duca si la crestere a abonamentului. Cinemax2 si HBO2 sunt in extraoptiune si plateste fiecare separat

PS- personal mi se pare o teapa, nu cred ca or sa bage Discovery in grila RCS

Edited by arbuneaionut, 30 December 2016 - 12:53.


#50
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
Discovery Showcase e chiar ok. Mai bine va uitati la el, nu are reclame si e un mixt din toate programele Discovery/ E chiar ok

Edited by a_d_y, 30 December 2016 - 12:44.


#51
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014

View Postarbuneaionut, on 30 decembrie 2016 - 12:43, said:

Din toate posturile Discovery, vor baga exact porcaria cea mai mare Discovery Romania... si-n HD ca sa fie circu' complet... sa vezi reclame la greu undeva la 1/3 dintr-o ora si documentare vechi de 5 ani. Mai bine-mi bagau extraoptiune cu toate posturile Discovery si era lumea mult mai fericita. In mod sigur reintroducerea postului Discovery, alaturi de aberatia aialallta cu E! o sa duca si la crestere a abonamentului. Cinemax2 si HBO2 sunt in extraoptiune si plateste fiecare separat

PS- personal mi se pare o teapa, nu cred ca or sa bage Discovery in grila RCS
Macar daca comentai in cunostinta de cauza dar nu faci decat sa aberezi.

#52
valy277

valy277

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 04.01.2013
Eu pe Telekom le am pe toate dar le aștept și pe Rds poate așa voi renunța la Telekom și pot spune că pe Animal Planet,Discovery Science,Discovery Dtx ,Discovery Showcase se difuzează căteva emisiuni foarte bune,eu unul pe posturile Digi Animal World,Digi World,Digi Life nu cred că de cănd le-au băgat m-am uitat mai mult de jumătate de oră și nu se compară cu cele enumerate de mine mai sus.

Edited by valy277, 30 December 2016 - 13:01.


#53
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,844
  • Înscris: 07.07.2009

View Postcutinastefan, on 30 decembrie 2016 - 11:28, said:

Mie mi-ar place să introducă așa: Discovery Science și Investigation, Zone Reality, MTV, ZU HD, Etno HD, Taraf HD, Universal și AMC.
Nu există Zone Reality și nici Universal. Universal Channel s-a închis pentru România.

Edited by Kalman2007, 30 December 2016 - 13:32.


#54
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Bine, Zone Reality este acum CBS Reality.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate