Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

Problema portare in Digi

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,345
  • Înscris: 29.07.2013
@DIGI_Helper, poti sa-mi dai lista cu dual simuri 3G pentru Digi ?

Nu neaparat full active, sa functioneze amandoua chiar standby dar sa functioneze.

Multumesc !

#38
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
http://www.rcs-rds.ro/telefoane-mobile

Ai in stanga filtru pentru dualsim. Cred ca in oferta lor doar Axon 7 si Axon 7 mini sunt full 3G+3G/4G+3G. Mai gasesti pe piata si alte telefoane care au full 3G+4G, Xiaomi Mi5 / Redmi Note 4 de exemplu.

Edited by MembruAnonim, 04 January 2017 - 09:51.


#39
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,345
  • Înscris: 29.07.2013
N-am fost explicit.

Ma intereseaza ce gasesc pe piata. Ca am luat leapsa cand am portat numarul de pe al doilea sim si-am ramas cu telefonul inutilizabil ca dual sim iar oferta s-a dus dreaq.

Ma intereseaza in special dual stand by 3G, chestii pe care Digi ar trebui sa le mentioneze, spre stiinta celor ce vin la ei ca oaia (respectiv ca mine) !

Sau vrei sa spui ca toate dual sim din lista Digi, sunt compatibile 3G ?!

Edited by argonaut, 04 January 2017 - 10:03.


#40
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Deci tu vrei sa folosesti Digi in ambele sim-uri, adica 3G pe ambele sim-uri simultan. Doar Axon 7 si Axon 7 mini sunt compatibile, din oferta RDS, restul merg doar in 2G pe sim-ul secundar.

Altele compatibile sunt Xiaomi Mi5/Redmi Note 4/Mi Note 2, Oneplus 3/3T, si cu siguranta mai sunt dar nu le stiu, si nu gasesc o lista.

Edited by MembruAnonim, 04 January 2017 - 10:25.


#41
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,345
  • Înscris: 29.07.2013

View PostMembruAnonim, on 04 ianuarie 2017 - 10:25, said:

Deci tu vrei sa folosesti Digi in ambele sim-uri, adica 3G pe ambele sim-uri simultan.
Exact !
Iar la modul in care reusesc eu sa pastrez un telefon ... ma intereseaza unul rezistent, dual sim, 3G pe ambele si nu full active.

Ar fi bine, pentru DIGI si corectitudinea fata de consumator, sa elaborati o lista cu telefoanele compatibile de acest tip, ca sa fie toata lumea multumita.
Eu am in Lenovo Phab dual sim, luat special dar am cautat sa aiba doar optiunea 4G, ne stiind ca nu e 3G la ambele simuri. Acum am redirectionat un sim pe celalalt deci nu utilizez decat convorbirile primite de pe el si e pacat sa nu beneficiez si de celelalte facilitati, adica sa si apelez si internet.

Nepriceput, mi-e dificil sa gasesc un telefon compatibil, poate o faceti voi.

#42
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Sunt doi mari producatori de telefoane dual sim full 3G/4G: Xiaomi si Lenovo.
Daca la Xiaomi, majoritatea daca nu chiar toate dual sim-urile sunt full 3G/4G la Lenovo am vazut doar modelul ZUK Z2.

#43
petree

petree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 09.11.2005
Scriu despre o problema dupa portare, din Vodafon in DIGI, aici nu prea vorbesc oameni de probleme portare!

Am portat un nr Vodafon in DIGI si nu primesc sms-uri din vodafon, o fi rezultatul razbunarii Vodafon?

Acum doi ani am mai fugit cu un numar din Vodafon in DIGI si nu au fost probleme.

#44
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
petree- Depune o sesizare online pentru verificare.

#45
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Asa primeam si eu. N-are ce face digi, la Vodafone trebuie sa vorbesti!

#46
petree

petree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 09.11.2005

View Postpetree, on 04 ianuarie 2017 - 22:01, said:

Scriu despre o problema dupa portare, din Vodafon in DIGI, aici nu prea vorbesc oameni de probleme portare!

Am portat un nr Vodafon in DIGI si nu primesc sms-uri din vodafon, o fi rezultatul razbunarii Vodafon?

Acum doi ani am mai fugit cu un numar din Vodafon in DIGI si nu au fost probleme.


A fost rezolvata problema primire SMS-URI din alte retele, am facut sesizare la RDS.

Nu stiu care au fost problemele, dupa reclamatie nu ma sunat nimeni sa ma intrebe de sanatate.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate