Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Amazon Prime

- - - - -
  • Please log in to reply
1514 replies to this topic

#415
yonutz80ro

yonutz80ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 05.08.2006
La voi se vad diacriticile? La mine nu.

#416
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,897
  • Înscris: 14.08.2007
Pe TV nu se vedeau ... Nu mai stiu pe PC

#417
rapaport

rapaport

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 04.01.2008
Se pare că celor de la Amazon nu le prea pasă de cum se prezintă versiunea pentru România a Amazon Prime Video. Au apărut câteva filme traduse în limba română, dar traducerea pare a fi făcută cu ajutorul lui Google Translate. Până și o persoană cu deficiențe de gândire s-ar simți jignită de nivelul variantei în limba română. În plus, competițiile sportive transmise de acest portal - Volei pe plajă, Laver Cup la tenis -, inclusiv în România, nu sunt nicăieri listate în aplicație, ci pot fi descoperite doar dacă folosești funcția căutare.
Halal profesionalism! Și asta fără să mai spun ceva despre diversitatea și bogăția bibliotecii de filme și seriale a acestui serviciu, care, cel puțin în State, vrea să fie o alternativă la Netflix.

Edited by rapaport, 23 September 2018 - 19:33.


#418
eumorocanosul

eumorocanosul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,719
  • Înscris: 02.02.2009

 rapaport, on 23 septembrie 2018 - 19:33, said:

Se pare că celor de la Amazon nu le prea pasă de cum se prezintă versiunea pentru România a Amazon Prime Video. Au apărut câteva filme traduse Ă®n limba română, dar traducerea pare a fi făcută cu ajutorul lui Google Translate. Până și o persoană cu deficiențe de gândire s-ar simți jignită de nivelul variantei Ă®n limba română. ĂŽn plus, competițiile sportive transmise de acest portal - Volei pe plajă, Laver Cup la tenis -, inclusiv Ă®n România, nu sunt nicăieri listate Ă®n aplicație, ci pot fi descoperite doar dacă folosești funcția căutare.
Halal profesionalism! Și asta fără să mai spun ceva despre diversitatea și bogăția bibliotecii de filme și seriale a acestui serviciu, care, cel puțin Ă®n State, vrea să fie o alternativă la Netflix.

Din acest motiv am renunțat la abonament.

#419
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 08.08.2002
Alternativa la Netflix in US poate se vrea Hulu, Amazon Prime Video este unu din bonusurile (hai sa zicem principalul totusi) pentru clientii Prime.

#420
mariobebe78

mariobebe78

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.10.2018
Salut , cam asa sta treaba cu PrimeVideo din PACATE , si spun din pacate deoarece ofera cea mai buna calitate a sreaming ului , o imagine cum numai in showroom altex, emag .. mai vezi , din ce am inteles folosec si HDR 10 si da imaginea este tot ce vrei de la un televizor 4k. Eu am testat pe panasonic ex700 ( model 2017) prin intermediul aplicatiei si este ca , calitate peste netflix  cel putin productiile Jack Ryan , Sneaky Pete , The grand tour ..
Aveti posibilitatea de va convige  facand cont pe Romania si USA si credeti ma o sa vede ti diferenta la productiile sus enumerate , pe contul de USA la care pute ti accesa doar continutul de ,, vacanta " imaginea este net superioara dar din pacate productiile sunt foarte putine , repet sa nu intelegem gresit ce pot vedea in Romania pe contul de USA este doar continut de concediu asa zic ei, restul grilei de filme si seriale este net superior fata de Europa si spun asata pt ca am testat si pe cont de Germania . Pret abonament Romania 3 cu 6 ( asta o stim) , USA 9$ , Germania 7 euro
Am testat si pe amazon fire stick modelul cu comanda vocala second generation si aici surpriza nu merge decat cu cont de USA , am luat legatura cu ei si iata raspunsul: I've checked your account and could see that you have purchased Fire TV Stick (2nd Generation) device which will not work for your region. You have to purchase Fire TV Stick basic addition in order to stream prime videos from primevideo. Com website.
IN CONCLUZIE steaming de calitate dar cam atat ... grila de Romania este saraca in continut , de subtitrari ce sa mai vorbim ca sunt putine si unele facute pe genuchi, cu greu gasesti divice pe care sa vezi continut amazonprime exe modelul de fire tv trebuie sa fie doar basic edition in rest merg doar pe cont de SUA. Parerea mea este ca mai au de munca daca vor sa concureze cu cei de la NETFIX cel putin pt Romania .. dar putin le pasa ..

#421
GB1337

GB1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 13.04.2007
Deutschland '86 e disponibil ptr Romania?

#422
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,480
  • Înscris: 30.08.2003
Da. Subtitrare germana si engleza

#423
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

View Postyonutz80ro, on 06 septembrie 2018 - 15:47, said:

La voi se vad diacriticile? La mine nu.
Și ce vezi în loc de diacritice? Toate sau numai ș și țara?
Pe TV sau pe PC? Ori dispozitiv mobil?

#424
yonutz80ro

yonutz80ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 05.08.2006
Pe PC. Dar cred ca se manifesta pe orice dispozitiv.

LE: Subtitrarea aia e de la Pulp Fiction. M-am uitat acum la un episod din Mr. Robot si diacriticile sunt afisate corect.

Attached Files


Edited by yonutz80ro, 01 November 2018 - 08:23.


#425
marshall54

marshall54

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,862
  • Înscris: 23.06.2013
Urmaresc acum serialul MC MAFIA...primele doua episoade sunt bune,spre foarte bune...le-as da nota 8 spre 9.
Subtitrare in limba romana,imagine foarte buna,lipsesc cuvintele obscene (cu o singura exceptie).
Deocamdata s-au facut 8 episoade.
Actiune,drama...un serial ce merita vazut.

#426
SirEv

SirEv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 16.08.2007
Am facut o lista cu titlurile disponibile pe aceasta platforma.
Am omis categoria Bollywood...

//09-11-2018//

Spoiler

Edited by _-KALMAN-_, 09 November 2018 - 18:45.


#427
paulvv

paulvv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 26.03.2008
S-a mai marit numarul de titluri care au subtitrare in romana?

#428
SirEv

SirEv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 16.08.2007
Nu prea... sunt doar câteva titluri, din ce am observat.Probabil alea au fost cumpărate direct cu subtitrare în română.

Edited by SirEv, 09 November 2018 - 20:46.


#429
marshall54

marshall54

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,862
  • Înscris: 23.06.2013
McMafia...un serial de calitate,merita vazut

Dupa vizionarea celor 8 episoade din sezonul 1,pot spune ca este un serial bun,notele fiind 7 (la inceputul serialului),10 (in partea a doua a serialului) si 9 (in partea finala a celor 8 episoade).
Per total,o medie de 8.66.
Urmatorul sezon va avea tot 8 episoade.

Edited by marshall54, 15 November 2018 - 06:16.


#430
sashamiha

sashamiha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 15.02.2005
Din păcate, am renunțat la acest serviciu. Prea mult dezinteres pentru varianta în română. Nu toți cunosc engleza sau alte limbi ce beneficiază de subtitrări.
Păcat că nici măcar la producțiile lor nu se sinchisesc să le traducă. E deja al treilea eezon The Man in the High Castle, un serial foarte bun, poate un ”icon” al prime-ului si nu beneficiaza de titrare in română
E regretabil că nu realizează apetitul românului pentru stream pay per view de calitate. Pierderea lor.
Au deja doi ani pe piața românească ala că nu le găsesc vreo scuză

#431
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,897
  • Înscris: 14.08.2007
Din păcate ai dreptate, dezinteres maxim din partea lor, nu ma asteptam de la un gigant ca Amazon sa nu inteleaga chestii minime de business.

#432
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
Probabil prioritate au alte țări unde au clienți mai mulți.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate