Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Recomandare laptop

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#73
Adri28

Adri28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 13.04.2010

 159, on 11 ianuarie 2017 - 14:16, said:

Ca o părere personală: mie nu mi se pare deloc prea mic un display de 13,3". Sunt utilizator MacBook Air, Ăźl recomand pt. fiabilitate.
Daca este de calitate si are o rezolutie buna, un display de 13,3 inchi nu se simte mic.


#74
vladdy99

vladdy99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,034
  • Înscris: 03.05.2006
on topic:
Ce zici de un proiector pt filme ? in principiu ai nevoie de un perete alb si intuneric in camera.

Pe asta il tii in palma: http://www.emag.ro/v...1/pd/EB00NBBBM/
http://www.emag.ro/v...e/pd/DDLDJ3BBM/

@jegmihai: Am avut mar de la job (pro 15), si mi-a scos peri alb bootcampul.
Pana la urma l-am dat pe un toshiba din care ii cad piesele dar merge struna.

@Adri28: Nu mai insista. Eu simt diferenta de la un x1 carbon de 14 la o japita de 15.6.

Edited by vladdy99, 11 January 2017 - 15:20.


#75
Ananke

Ananke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 22.06.2013

 jegmihai, on 10 ianuarie 2017 - 22:37, said:

Pentru tine era perfect un MacBook Air/Pro daca puteai sa faci compromisul cu mărimea ecranului. Pro-urile de 15" sunt cu mult peste bugetul tau.
Nu stiu daca m-as obisnui cu alt sistem de operare, sunt destul de reticenta la schimbare... Nu vreau ecran mic, avand in vedere ca va sta numai prin casa in majoritatea timpului.

 vladdy99, on 11 ianuarie 2017 - 15:19, said:

on topic:
Ce zici de un proiector pt filme ? in principiu ai nevoie de un perete alb si intuneric in camera.

Pe asta il tii in palma: http://www.emag.ro/v...1/pd/EB00NBBBM/
http://www.emag.ro/v...e/pd/DDLDJ3BBM/

Ce chestie... nici nu stiam ca exista asa mici! E faina ideea, am sa ma gandesc la ea dupa ce-mi iau laptop.

#76
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013

 Ananke, on 11 ianuarie 2017 - 22:15, said:

Nu stiu daca m-as obisnui cu alt sistem de operare, sunt destul de reticenta la schimbare... Nu vreau ecran mic, avand in vedere ca va sta numai prin casa in majoritatea timpului.
Se poate folosi si cu Windows, Apple pune la dispozitie Boot Camp.

#77
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,515
  • Înscris: 15.02.2011

 jegmihai, on 11 ianuarie 2017 - 15:05, said:

Depinde ce faci pe el. Spre exemplu, eu nu as suporta sa ma uit la un film/serial pe un laptop de 13-14". Ecranul mi se pare prea mic.
Pe de alta parte, folosit intr-un mediu bussiness, este laptopul ideal.

Not really.
Dupa ce te inveti cu un 13.3", nu mai vrei sa auzi de 15.6". E laptop, poti aduce ecranul mai aproape de ochi daca vrei o imersiune mai buna, fara fi suparator.

PS: BootCamp e fain, ca-i moca si vine la pachet cu OSX-ul, dar te forteaza sa alegi fie Windows, fie OSX, nu poti trece de la unul la altul fara un restart.
Mult mai fain e cu Parallels.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate