Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Plangere la politie!

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
MrSilviu

MrSilviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 29.10.2012
Buna ziua! Imi cer scuze daca am gresit aria, dar nu m-am mai confruntat cu astfel de situatii si nu stiu unde sa incadrez problema.

Iar problema este ca ... eu sunt sofer de camion si fac curse internationale. Saptamana trecuta, sambata, am avut o descarcare intr-un oras din Anglia. Ajung acolo, fiind weekend nu prea era nimeni, ma intampina o femeie, ce-i dadeam in jur de 25 ani. Bun ... ii dau actele, o intreb unde trebuie sa trag camionul, imi explica, conversatie normala, nimic iesit din comun. Trag camionul in zona indicata, ma pregatesc sa descarc si o intreb daca mai este cineva prin zona sa ma ajute ca sa terminam mai repede. Imi spune ca nu, ma apuc de treaba si intre timp ea dispare. Bun ... Termin de descarcat cam intr-o ora jumate, merg s-o caut pe duduie sa-mi dea actele, o chem sa-i arat unde si cum am lasat paletii, ii doresc o zi buna si plec la parcare sa-mi incep weekendul.

Totul bine si frumos pana aflu azi de la un dispecer ca duduia mi-a facut plangere la politie cum ca m-am dat la ea si ca am vrut s-o ... vorba aia, si ca se face o ancheta... WTF!

Deci eu nu stiam cum sa termin mai repede de descarcat sa plec la parcare sa mananc si sa desfac o bere si cica m-am dat la ea!

Acum as avea doua intrebari:
- In depozitul respectiv mai lucra un roman stabilit cica acolo. Nu am avut cine stie ce gara cu el, am schimbat doar doua vorbe cand am ajuns, in rest nu l-am mai vazut deloc. In concluzie, nu era nici un martor acolo, pe duduie am vazut-o doar inainte si la finalul descarcarii iar in restul timpului am fost singur in tot depozitul. Ea nu are dovezi ca m-am dat la ea, eu nu am dovezi ca nu m-am dat la ea SI NU M-AM DAT! Unde se poate ajunge?

- Daca intr-un final se constata ca nu am facut nimic, nu i-am zis nimic, ma gabdesc sa-i fac eu plangere ca m-a acuzat pe nedrept, sa-i cer daune morale, nu stiu ... as avea sanse printr-un avocat sau cumva?

Astept raspuns, Multumesc!

#2
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007
Imposibil in Anglia sa te misti 2m fara sa fi vazut de o camera ...mai ales intr-o incinta . Ceva nu se pupa .

#3
MrSilviu

MrSilviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 29.10.2012
Asta ma gandesc si eu... in Anglia sunt camere peste tot, mai ales intr-un depozit! Dar ne avand inregistrare sonora, o simpla conversatie poate fi interpretata in multe feluri...

#4
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Mai omule stai calm , este cuvantul ei impotriva cuvantului tau - rezultat "0"
Orice fapta trebuie dovedita : prin martori, prin certificat medico legal, filmari autorizate, s.a.
Vrea sa scoata bani si nu si-a facut lectiile cum trebuie .D
Dupa terminarea investigatiei poti sa o dai in judecata , ai nevoie de plangerea ei nefondata.
In timpul anchetei (daca va fi nevoie) sa te comporti calm si sa raspunzi fara ezitare la intrebari , tine cont de ce ti-am spus , cuvantul ei impotriva cuvantului tau, fara dovezi NU are ce sa ti se intample si la final isi vor da seama de smecheriile ei iar dupa un tir sustinut de intrebari capcana va ceda , deobicei ancheteaza un judiciarist care in 3 minute "vede" daca e minciuna .

Edited by xilo, 01 December 2016 - 13:50.


#5
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016
In depozitul ala nu exista camere de filmat? Apare acolo unde erai si unde era ea Posted Image.

View PostMrSilviu, on 01 decembrie 2016 - 13:40, said:

Dar ne avand inregistrare sonora, o simpla conversatie poate fi interpretata in multe feluri...
Una este sa vorbesti cu ea si altceva este sa te dai la ea..cum declara ea

View PostMrSilviu, on 01 decembrie 2016 - 13:33, said:

- Daca intr-un final se constata ca nu am facut nimic, nu i-am zis nimic, ma gabdesc sa-i fac eu plangere ca m-a acuzat pe nedrept, sa-i cer daune morale, nu stiu ... as avea sanse printr-un avocat sau cumva?
Astept raspuns, Multumesc!

Sfatul meu... daca nu sta cu vorba buna.... CONVINGE-O Posted Image)))... spune-i ca te cheama mister G. Posted Image)))

Edited by arbuneaionut, 01 December 2016 - 13:54.


#6
MrSilviu

MrSilviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 29.10.2012
Dar intr-un final, daca se constata ca nu i-am facut nimic, ca nu i-am zis nimic, pot sa scot eu bani de la ea? Mai mult sa-i arat ca romanul nu-i chiar asa prost si sta cu mainile-n san... Eu nu sunt in tara acum si de asta intreb aici... As putea face asta printr-un avocat roman?

#7
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016

View PostMrSilviu, on 01 decembrie 2016 - 13:55, said:

Dar intr-un final, daca se constata ca nu i-am facut nimic, ca nu i-am zis nimic, pot sa scot eu bani de la ea? Mai mult sa-i arat ca romanul nu-i chiar asa prost si sta cu mainile-n san... Eu nu sunt in tara acum si de asta intreb aici... As putea face asta printr-un avocat roman?
Las-o dreaq sa-si faca damblaua... dai o declaratie la politie si fara dovezi poate doar sa te... Vrei sa te rupa de bani avocatu? Femeile de pe acolo sunt atat de znoabe incat daca te uiti NUMAi la ele li se pare ca te-ai dat la ele :))))

Edited by arbuneaionut, 01 December 2016 - 13:57.


#8
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Cu un avocat poti , trebuie adus dovezi ca te-a calomniat si ti-a terfelit reputatia - dar atentie ca au taxe destul de mari la astfel de cazuri .

Edited by xilo, 01 December 2016 - 13:58.


#9
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,033
  • Înscris: 24.02.2006

View PostMrSilviu, on 01 decembrie 2016 - 13:33, said:

.......duduia mi-a facut plangere la politie cum ca m-am dat la ea si ca am vrut s-o ... vorba aia, si ca se face o ancheta... WTF!......

in anglia e ilegal sa faci asa ceva?

#10
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006

View Postarbuneaionut, on 01 decembrie 2016 - 13:56, said:

Femeile de pe acolo sunt atat de znoabe incat daca te uiti NUMAi la ele li se pare ca te-ai dat la ele Posted Image)))

probabil de la bautura...plus ca sunt si frumoase ca focile...

Edited by xcit, 01 December 2016 - 14:03.


#11
MrSilviu

MrSilviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 29.10.2012

View Postxilo, on 01 decembrie 2016 - 13:58, said:

Cu un avocat poti , trebuie adus dovezi ca te-a calomniat si ti-a terfelit reputatia - dar atentie ca au taxe destul de mari la astfel de cazuri .

pai daca castig, ea le suporta, nu? Si din moment ce o sa fie clar ca nu i-am facut nimic, clar toate sansele vor fi de partea mea, zic ...

#12
Kobra2602

Kobra2602

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 09.11.2006
zi merci ca nu ai patit si tu ca taximetristul ala din tulcea. poate ea a vrut si tu nu ai percutat la insistentele ei.

Edited by Kobra2602, 01 December 2016 - 14:09.


#13
MrSilviu

MrSilviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 29.10.2012

View PostKobra2602, on 01 decembrie 2016 - 14:07, said:

zi merci ca nu ai patit si tu ca taximetristul ala din galati. poate ea a vrut si tu nu ai percutat la insistentele ei.

Hai ca mi-ai facut ziua!!! :)))))) Sa stii ca la asta nu m-am gandit! =))))))
Oricum, daca era asa, ar fi stat cu mine toata durata descarcarii :)) Pe de alta parte, nu mai facusem un dus de 3 zile ...  clar nu avea nici o intentie :))

Edited by MrSilviu, 01 December 2016 - 14:13.


#14
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006
ia intreab-o daca n-o cheama perijoc cumva :)))

#15
MrSilviu

MrSilviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 29.10.2012

View Postxcit, on 01 decembrie 2016 - 14:12, said:

ia intreab-o daca n-o cheama perijoc cumva :)))

N-am ce s-o intreb ca nu mai dau pe acolo. Plus ca sunt in Olanda acum ...

#16
Kobra2602

Kobra2602

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 09.11.2006
daca o chema perijoc nu mai statea silviu cu noi pe forum...

PS: am uitat sa va urez La Multi Ani!! de ziua noastra...

#17
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014
Ai primit ceva din partea politiei in care vezi exact de ce anume esti acuzat? A facut plangerea fara sa vorbeasca cu managerii? Daca nu stii ce acuze ti se aduc, in ce temei faci plangere impotriva ei? Avocatul ti-l platesti, dar pana atunci ai putea discuta cu politia, daca se ajunge acolo, sa intrebi ce poti tu face ori ce poate pati respectiva pentru falsele acuzatii

Edited by Arianna-D, 01 December 2016 - 14:19.


#18
Kevlar111

Kevlar111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 17.11.2014
Cred ca are LTP, de aia a procedat asa, femeile care sufera de LTP vor atentie, trebuie sa o bagi pe undeva prin wc si ii dadeai doua numere, nu mai facea plangere la politie. Oricum, nu are ce sa-ti faca, stai linistit, ba chiar tu ai putea sa-i faci rau o dai in judecata si ceri daune morale.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate