Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Antenele se văd H.D. la Digi Cablu din data de 29.11.2016.

- - - - -
  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#19
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014
Stiu o persoana care in acest moment nu-i convine ca e dat disparut RTL-ul ! :D

va las sa o ghiciti :D

#20
vibecatalin

vibecatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 05.07.2006
Despre Zu Tv nu zic nimic in comunicat... Sa inteleg ca nu va fi introdus? Sau cel putin in viitorul apropiat...

#21
alex1912

alex1912

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,428
  • Înscris: 28.06.2015
Varanul o sa fie pupat bine si apasatde catre Gadea in HD, super.

#22
TheRipper0607

TheRipper0607

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 649
  • Înscris: 14.11.2015
etno e hd de mult......
de ce fac astia de la intact tam-tam ca au descoperit electricitatea?

#23
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010

View Postvaly277, on 29 noiembrie 2016 - 23:21, said:


Pt a-le introduce pe dth trebuie să plătească pt ele chiar și pt cele sd,pe cablu le-a introdus pe cele în hd la presiunea abonaților care au sunat la ei și care le-au scris sezizări prin contul digicare,fiindcă există legea must carry cabliștii sunt obligați să le aibă în grilă măcar în format sd altfel cred că erau scoase demult din grilă de către Rds.
Știu foarte bine asta! Dar, eu am zis ca RDS-UL să profite de anunțul lor și să-le introducă și pe DTH.Doar variantele HD. Dacă cei de la Antenă făceau scandal, atunci RDS-UL ieșeau public și arătau adevarata față a Intact-ului: Dublicitatea, Minciuna,Manipularea,etc!
   Stați fără grijă, că dacă Intact-ul cere 1 leu pentru posturile sale, vor zbura din grilă, ăsta fiind cam și ideea de bază a anunțului RDS-ului.
   Din păcate, pentru mine, emisiunea Chefi a fost filmată în SD. Este singura emisiune la care mă uit din toate canalele Intact, dar nu prea mi-se pare un HD extraordinar. Cine știe, pe parcurs le vor mai regla. Oricum una peste alta este bine că sunt variante HD.
PS: @Valy, li-se rupe celor de la RDS, de sesizările din Digicare. Sunt sigur că au fost mult mai multe, anii trecuți când nu au transmis liga 1.

Edited by matyred, 30 November 2016 - 08:55.


#24
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016

View Postbadsica, on 29 noiembrie 2016 - 23:14, said:

Cui dracu ii pasa daca se vad antenele HD?! pensionarii au televizoare cu tub Posted Image
Pensionarii au bani mai multi ca tine, strang banii sub saltea si nu sunt cheltuitori si prin cate case de pensionari am intrat crede-ma ca sunt mari "iubitori de tehnologie". Stau si se plang pe unde-i asculta cineva ca sunt saraci da' pensiile medii ale lor sunt bani in mana cat iti da un patron in mediu dupa ce te slugareste o luna intreaga Posted Image
Problema o sa fie la generatiile noastre daca o sa mai fim pensionari, ca la cum evolueaza lucrurile in tara asta cand om ajunge la varsta lor s-ar putea sa luam de pe la gunoiae televzioarele lor cu tub pe care le-au aruncat cu mult timp in urma... daca pica sistemul de pensii actual. O alta dovada ca au bani mai multi ca tine sunt stirile cu furturile din apartamente care au loc NUMAi in case de pensionari ca doar nu s-o duce la un amarat care munceste la patron pe 1000 de lei si n-are bani sa-si plateasca la zi utilitatile si sa-si ia de mancare in mod decent

Referitor la decizia RCS-ului este de salutat, nu ma asteptam ca-n viitorul apropiat sa vad cele 3 antene in HD dat fiind conflictul din trecut dintre cele 2 companii de media. Oricum se pare ca RCS-ul o sa ne mai pregateasca cateva surprize in viitor, poate chiar pana la finele anului.... printre care scoaterea eurosporturilor si introducerea Digisport4HD si Digisport5..se zvoneste ceva si de DigiFilm 2 si HBo2 HD

Edited by arbuneaionut, 30 November 2016 - 09:13.


#25
Aly25

Aly25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 28.04.2014
Aștept revenirea intactului pe satelit,mai ales că deja sunt 2 locuri libere plus alte 5 după eliminarea Eurosporturilor

#26
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014
Care sunt alea 2 libere ? Care eliminare a Eurosporturilor ?? Ai tu ceva oficial ??

#27
Aly25

Aly25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 28.04.2014
Fosta frecvență Duck Tv și fosta frecvență CT24,iar Eurosporturile vor fi out de la 01.01.2017,toată lumea știe asta

#28
valy277

valy277

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 04.01.2013

View PostAly25, on 30 noiembrie 2016 - 10:24, said:

Fosta frecvență Duck Tv și fosta frecvență CT24,iar Eurosporturile vor fi out de la 01.01.2017,toată lumea știe asta
Vechiul contract cu cei de la Eurosport expiră măine 1.12.2016 dar pe perioada negocierilor cred că îl mai țin în grilă dacă nu ajung la semnarea unui nou contract vor zbura din grila Rds.

#29
Aly25

Aly25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 28.04.2014
Hopa deci 1 Decembrie 2016,ei mințeau la telefon că până în 2017

#30
calin7mihai

calin7mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 895
  • Înscris: 17.02.2012
Atunci daca expira maine ,sigur au prelungit. Nu exista nicio sursa oficiala care sa spuna ca se scos. Doar aici niste agitatori.

#31
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Nu mai insistati cu DTH ca acolo e vorba de multi bani si nimeni nu lasa de la el. Ca sa nu mai spun ca RDS a cam tras pe dreapta DTH. Deci nici o sansa sa aveti antenele HD pe DTH la RDS. Mai degraba se desfinteaza de tot DTH la RDS decat sa urce antenele HD pe satelit.

#32
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,044
  • Înscris: 26.09.2010
Asta trebuie scris mare pe o foaie si lipita pe fruntea celor ce nu vor nici in ruptul capului sa inteleaga ca pe DTH nu mai pupa nimic.


Nenorocitii astia de la RCS au indraznit sa ii momeasca cu telefoane moca/ieftine. Rusine sa le fie! Praduitorii! :))

#33
calin7mihai

calin7mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 895
  • Înscris: 17.02.2012
Eu am si dth digi in provincie, chiar sunt multumit la banii pe care ii dau la fel si parintii. Pana la urma la cate programe te poti uita?!!

#34
Crristynel

Crristynel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 816
  • Înscris: 21.12.2013

View Postvaly277, on 30 noiembrie 2016 - 10:28, said:

Vechiul contract cu cei de la Eurosport expiră măine 1.12.2016 [...].
Poti posta, te rog, o copie a contractului?

#35
claudiupop_bm

claudiupop_bm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 01.02.2010
În reteaua Digi cablu Baia Mare nu au intrat încă Antenele HD. Culmea, în aceeași rețea lângă Baia Mare, mai precis la Groși,  au intrat în grila.
RTL apare de doua ori în grila de la Groși.

#36
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014
daca nu ma inseala pe mine memoria, si cred ca nu ma inseala, eu stiu ca atunci cand s-a scos Eurosport din grila, a fost a 2-a zi de Anul Nou.
deci mai asteptati un pic..

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate