Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Problema Cotoi

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#1
jamesbond91

jamesbond91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 27.08.2016
Salut, am avut o problema cu motanul meu, nu putea sa mearga cu piciorul din spate (acum e bine,si-a revenit singur). L-am dus si la veterinar, am primit ceva pastile). initial am crezut ca e rupt, dar se pare ca a fost muscat.  

Problema e, ca  isi i-a bataie mereu. Ieri am vazut cine il bate. Adevarul e, ca e o frumusete  de motan, urias.. Era de 2 ori cat al meu:|..m-am speriat cand l-am vazut ca se bate cu motanul meu:|. Cred ca al meu are in jur de 7 kg si are aproape 1 an.Celalalt motan, am aproximat ca ar avea in jur de 13-14 kg (nici acum nu-mi vine sa cred cat de mare e-imi pare rau ca nu i-am facut o poza)

Sa va povestesc, eram la bunici, la garaj, iar motanul meu statea la usa (tocmai ce i-am dat de mancare), si eram curios de ce nu intra in garaj. Cand ma duc, il vad in garaj. O frumusete de cotoi, urias, statea linistit acolo. Al meu, intra cu mine ( a prins tupeu ), si se duce la el, maraia, eu am luat o umbrela, sa incerc sa-l sperii sa plece. Nu vroia:|.. asa ca il ating putin, nu se misca de acolo (am ramas perplex- nu-mi venea sa cred ), si am inceput putin sa ma enervez (al naibii daca se misca de acolo). Al meu era fata  in fata cu el, si eu incercam sa-l sperii, sa plece. In fine, dupa o perioada, incepe sa iasa din garaj, dar, la iesire, al meu sare pe el, eu cu umbrela tot pe el:)) (nu ma mai jucam acum, incercam sa-i prind cateva umbrele pe spinare, si l-am atins de cateva ori,  lucru deloc usor, se svarcoleau si era destul de greu sa-l prind) am rupt umbrela pe el. si tot degeaba. S-a dat inapoi, dar cu calm, parca nu se intamplase nimic Intr-un final a fugit, al meu isi linge ranile, iar eu, eram bulversat, n-am vazut in viata mea o pisica asa de mare.

Ce bataie si-a luat motanul meu, nu prea are sanse sa-i faca ceva ( nu e cel mai bataus).. Nu stiu ce sa-i fac acum, sa nu mai treaca dusmanul pe la noi:| 2 saptamani a tras cu piciorul .

Edited by jamesbond91, 26 November 2016 - 18:54.


#2
Steetch

Steetch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 15.09.2015
Si daca ii rupeai tu coloana frumusetii de motan, erai razbunat?

#3
qawHaq1

qawHaq1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 14.03.2014
Castreaza-l. Daca se mai bat dup-aia, dau o lada de bere.:)

#4
AlexRe

AlexRe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 03.02.2008
Castreaza-l ... O sa fie zen motanul tau si nu o sa mai aiba treaba cu batutul ;)

#5
jamesbond91

jamesbond91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 27.08.2016

View PostSteetch, on 26 noiembrie 2016 - 19:00, said:

Si daca ii rupeai tu coloana frumusetii de motan, erai razbunat?

imi pare rau ca nu i-am dat calumea. Am dat cu frica in el, sa nu-l ranesc. El imi musca motanul, iar eu sa stau degeaba:|..poate ii scoate vreun ochi, ceva. A tras 2 saptamani cu piciorul. I-am mutat mancarea in garaj (ma gandeam ca poate nu mai trece pe acolo).

Sincer, nu prea am avut de ales, ce puteam sa fac? sa fac galerie pentru al meu? trebuia sa intervin

#6
al-padrino

al-padrino

    TCB

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,968
  • Înscris: 13.11.2016
14 kile o pisica ? Al meu are 8 kg si 9 ani si tot mi se pare imens. Dar 7kg la doar un an de zile ?

Edited by al-padrino, 26 November 2016 - 19:16.


#7
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View Postjamesbond91, on 26 noiembrie 2016 - 18:53, said:

(al naibii daca se misca de acolo)
Motanul tau are o scuza, ca e mai mic decat dihania, dar tu cum de nu reusesti sa il gonesti? Pisicile se sperie de zgomote puternice, nici nu era nevoie sa il atingi. De batut nu prea e ok sa il bati, banuiesc ca daca altcineva iti cotonogea motanul nu iti pica prea bine.

View Postjamesbond91, on 26 noiembrie 2016 - 19:09, said:

Sincer, nu prea am avut de ales, ce puteam sa fac? sa fac galerie pentru al meu? trebuia sa intervin
Apa daca aveai la indemana, cu o baie se calma rapid. Oricum, daca il bati nu rezolvi nimic, tot iti va urmari motanul cand nu esti tu de fata. Caine nu ai? Unu` mai suparat, doar el poate convinge dihania sa nu mai vina in curtea ta.

#8
al-padrino

al-padrino

    TCB

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,968
  • Înscris: 13.11.2016
lucifer, la 14 kile cat are motanul ala, ii trebuie rottweiler !

#9
jamesbond91

jamesbond91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 27.08.2016

View Postlucifer76, on 26 noiembrie 2016 - 19:13, said:

Motanul tau are o scuza, ca e mai mic decat dihania, dar tu cum de nu reusesti sa il gonesti? Pisicile se sperie de zgomote puternice, nici nu era nevoie sa il atingi. De batut nu prea e ok sa il bati, banuiesc ca daca altcineva iti cotonogea motanul nu iti pica prea bine.

Initial asta am facut, dar motanul meu a prins curaj cand am intrat in garaj, hop si el dupa mine, se duce fix la inamic. Erau fata in fata. Eu strig la el, ii zic "zat", iau umbrela,il ating putin ( nu dau in el), voiam sa-l sperii, dar degeaba. Am ramas masca:| Nu vroia sa plece. ba mai mult, maraia si el la motanul meu. Intr-un final vrea sa iasa din garaj, dar al meu, sare pe el la iesire:|..acum, nu puteam sa stau degeaba, a trebuit sa intervin. Sa fim realisti, nimeni nu cred ca ar fi stat pe post martor la o astfel de faza.

View Postal-padrino, on 26 noiembrie 2016 - 19:10, said:

14 kile o pisica ? Al meu are 8 kg si 9 ani si tot mi se pare imens. Dar 7kg la doar un an de zile ?

Eu m-am speriat cand l-am vazut:)).. nici acum nu-mi vine sa cred cat de mare era:)). Eu am crezut ca al meu e mare:|..se pare ca m-am inselat

PS. motanul a crescut   acum foarte mult. Am citit ca iarna se dezvolta mai mult. Cel putin al meu, practic s-a dublat in marime in decursul a cateva zile (aprox o saptamana) Si mie mi s-a parut ciudat, dar il vad sanatos, are o blana frumoasa (luceste).

Edited by jamesbond91, 26 November 2016 - 19:29.


#10
oMariusRO

oMariusRO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 18.08.2014

View Postjamesbond91, on 26 noiembrie 2016 - 18:53, said:

Problema e, ca  isi i-a bataie mereu. Ieri am vazut cine il bate. Adevarul e, ca e o frumusete  de motan, urias.. Era de 2 ori cat al meu:|..m-am speriat cand l-am vazut ca se bate cu motanul meu:|. Cred ca al meu are in jur de 7 kg si are aproape 1 an.Celalalt motan, am aproximat ca ar avea in jur de 13-14 kg (nici acum nu-mi vine sa cred cat de mare e-imi pare rau ca nu i-am facut o poza)

Bai da-l dracu de motan Posted Image Eu am un caine mai nou, un maidanez de talia unui lup, si la 6 luni are 12 kile. Daca se ridica in picioare, ma linge pe barbie, si eu am 1.80m. Motanul ala e Godzilla pisicilor. Sa il urmaresti sa ii faci o poza Posted Image

View Postal-padrino, on 26 noiembrie 2016 - 19:10, said:

14 kile o pisica ? Al meu are 8 kg si 9 ani si tot mi se pare imens. Dar 7kg la doar un an de zile ?

Eu am si o pisica (fata, tot maidaneza) de 1.5 ani si are 6 kile pe cantarite :). Cine o vede zice ca e motan.

Edited by oMariusRO, 26 November 2016 - 19:30.


#11
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Lasa ca si eu am un client care mai imi fugareste pisicile, desi la un moment dat ii dadeam mancare. Daca e prost, nu mai primeste si il gonesc. Fuge ca de dracu`  cand ma vede, nici nu apuc sa ma apropii de el.
Normal ca in locul tau i-as fi ars si eu cateva, dar problema e ca nu vei rezolva ceva asa, Nu il poti goni mereu de langa motanul tau. Asa sunt motanii, se bat ca chiorii. Nu ca pisicile ar fi prea diferite.

#12
al-padrino

al-padrino

    TCB

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,968
  • Înscris: 13.11.2016
jamesbond, asa am crezut si eu, ca al meu e imens......acum m-ai linistit ! :lol:
Macar fa-i si tu o poza la monstrul ala ! :)

#13
nesumo

nesumo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 26.11.2016

View Postjamesbond91, on 26 noiembrie 2016 - 18:53, said:

Salut, am avut o problema cu motanul meu, nu putea sa mearga cu piciorul din spate (acum e bine,si-a revenit singur). L-am dus si la veterinar, am primit ceva pastile). initial am crezut ca e rupt, dar se pare ca a fost muscat.  

Problema e, ca  isi i-a bataie mereu. Ieri am vazut cine il bate. Adevarul e, ca e o frumusete  de motan, urias.. Era de 2 ori cat al meu:|..m-am speriat cand l-am vazut ca se bate cu motanul meu:|. Cred ca al meu are in jur de 7 kg si are aproape 1 an.Celalalt motan, am aproximat ca ar avea in jur de 13-14 kg (nici acum nu-mi vine sa cred cat de mare e-imi pare rau ca nu i-am facut o poza)


in rest, impecabil in exprimare (trol)


on

care e intrebarea?

Edited by nesumo, 26 November 2016 - 19:38.


#14
jamesbond91

jamesbond91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 27.08.2016
Eu chiar eram bucuros cand am vazut cat de mare s-a facut al meu. credeam ca nu-si mai ia bataie. Dar ce sa-i faca lu' ala:)).. nu are ce.. nu stiu ce corcitura e, dar, era de 2 ori cat al meu:|

Edited by jamesbond91, 26 November 2016 - 19:44.


#15
al-padrino

al-padrino

    TCB

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,968
  • Înscris: 13.11.2016

View Postnesumo, on 26 noiembrie 2016 - 19:37, said:

in rest, impecabil in exprimare (trol)


on

care e intrebarea?
fifi, ce mai faci tu ?

#16
jamesbond91

jamesbond91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 27.08.2016

View Postnesumo, on 26 noiembrie 2016 - 19:37, said:

in rest, impecabil in exprimare (trol)


on

care e intrebarea?

View Postnesumo, on 26 noiembrie 2016 - 19:37, said:

in rest, impecabil in exprimare (trol)


on

care e intrebarea?

dap, am gresit:P. .imi asum:(

View PostqawHaq1, on 26 noiembrie 2016 - 19:04, said:

Castreaza-l. Daca se mai bat dup-aia, dau o lada de bere.Posted Image

a fost adus la bunici exact pentru acest motiv, nu voiam sa-l castrez. Dar nici nu vad cum l-ar ajuta daca l-as castra acum:|..daca nu are coaie, crezi ca motanul nu-si mai ia bataie?? sau nu mai riposteaza si il lasa pe ala sa faca ce vrea:|

#17
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,128
  • Înscris: 10.07.2013
Vezi ca motanii sunt atrasi de pisicile in calduri sau de mirosurile altor motani.....Posted Image

#18
nt30per

nt30per

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 16.11.2016
Adica is cam gay. TuPosted Image de care esti atras?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate