Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...
 

Problema Cotoi

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#37
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Selectia naturala poate pedepsi si motanul prea agresiv si prea prost.

#38
al-padrino

al-padrino

    TCB

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,955
  • Înscris: 13.11.2016
Un caine, ceva acolo....

#39
jamesbond91

jamesbond91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 27.08.2016

View Postcobi1, on 27 noiembrie 2016 - 16:15, said:

Daca tu ai impresia ca o sa fi alaturi de motanul tau la fiecare moment neprielnic din viata lui , te inseli , mai mult faci mai rau ca acesta se va baza pe puterea " miseleasca " a amandoura in disputele ulterioare de care se va lovi . Cand nu vei fi prezent , matza ta va fi caftita cu varf si indesat de " monstrul " care a fost atacat fara motiv de tine . Sper sa-si ascuta ghearele pe motanul tau si sa-si faca " monstrul " o hainita din el cand nu vei fi prin preajma !


Selectia naturala ; daca motanasul e prea prost incat sa intre intr-o disputa unde va fi troznit ....

vad ca tot spui in prostie , "putere miseleasca":)))..


Selectia naturala incepe de acasa. Daca il mai prind ca se atinge de motanul meu, ca mi-l mai chinuie, o sa invete ce inseamna selectia naturala:)).

#40
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011

View Postjamesbond91, on 27 noiembrie 2016 - 16:47, said:


vad ca tot spui in prostie , "putere miseleasca"Posted Image))..


Selectia naturala incepe de acasa. Daca il mai prind ca se atinge de motanul meu, ca mi-l mai chinuie, o sa invete ce inseamna selectia naturala:)).
Bravo , demonstrezi in continuare " capabilitatile " tale ; stau si ma intreb daca motanelul tau iti va sari in ajutor cand un individ ( om ) mai potent ca tine o sa-ti aplice o corectie ( ca asa are el chef , ca te-o vazut mai pirpiriu etc ) . Karma is a bitch ...

#41
jamesbond91

jamesbond91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 27.08.2016

View Postcobi1, on 27 noiembrie 2016 - 16:56, said:

Bravo , demonstrezi in continuare " capabilitatile " tale ; stau si ma intreb daca motanelul tau iti va sari in ajutor cand un individ ( om ) mai potent ca tine o sa-ti aplice o corectie ( ca asa are el chef , ca te-o vazut mai pirpiriu etc ) . Karma is a bitch ...

Posted Image REFUZ sa cred ca vorbesti serios Posted Image

PS. daca era caine, sunt convins ca m-ar ajuta. La pisica, am dubii:|

Edited by jamesbond91, 27 November 2016 - 17:10.


#42
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,493
  • Înscris: 15.09.2010
Uite un motan de 8-9kg. Acum 3ani a fost aruncat in strada de unde a intrat la mine in curte prin gard si printr-un noroc chior am ajuns la el inaintea cainelui. Era cat palma, l-am tinut vreo 2 saptamani si i-am gasit stapani buni.
In schimb pe motanelul care mi-a intrat in curte vara asta, nu il doreste nimeni.

Attached Files


Edited by Freddy12, 27 November 2016 - 23:00.


#43
qawHaq1

qawHaq1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 14.03.2014

View Postjamesbond91, on 26 noiembrie 2016 - 19:49, said:

a fost adus la bunici exact pentru acest motiv, nu voiam sa-l castrez. Dar nici nu vad cum l-ar ajuta daca l-as castra acum:|..daca nu are coaie, crezi ca motanul nu-si mai ia bataie?? sau nu mai riposteaza si il lasa pe ala sa faca ce vrea:|
Nope. Dispare motivul, dispare bataia.Posted Image Crezi, nu crezi, coaiele sunt motivul. :)

Edited by qawHaq1, 28 November 2016 - 10:03.


#44
mellbo

mellbo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 07.06.2010
topic din 2016.dar vreau sa adaug ceva. Motanul meu este castrat, dar curent vine batut de alti motani. Adesea vin la mine in curte si-l bat.

Pana la urma.. ai tai degeaba il faci eunuc daca tot isi ia bataie.

ps: pe mine ma doare fix undeva de morala cu bataia pe motanul agresiv. pacat ca nu il prind ca i-as face felul fara probleme cu tot cu stapan.

#45
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,493
  • Înscris: 15.09.2010
Inainte sa-l castrez, motanul meu venea ranit de cel putin o data pe luna. De cand e castrat se intampla cam o data pe an. Chiar alaltaieri a venit cu urechea zgariata si cu sangele siroind. La mine in curte nu intra pisici straine fiindca sunt caini, deci se duce el si cauta bataie. Inainte de castrare era foarte bataus, era mereu pe acoperisul magaziei sau al garajului ca sa-i goneasca pe motanii care indrazneau sa-i incalce teritoriul.

#46
mellbo

mellbo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 07.06.2010
daca as putea face un microcontroler sa recunoasca mieunatul ala lor specific, sa emita zgarda ceva sunete puternice sa se linisteasca amandoi...

#47
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,493
  • Înscris: 15.09.2010
Ia-ti un caine ca sa-l apere pe motan de agresori, unul mai marisor, nu chihuahua sau bichon. De exemplu un schnauzer mediu ca al meu. La mine in curte nu intra pisici straine sau daca intra, e vai de capul lor.

#48
mellbo

mellbo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 07.06.2010
si pe caine un leu si pe leu un elefant....

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate