Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Pareri Sameday curier...

- - - - -
  • Please log in to reply
170 replies to this topic

#163
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
O ciudățenie.
Am făcut o comanda pe eMag. Furnizorul chiar în județ la mine (Sv).
A predat coletul in Sv, apoi coletul a ajuns in depozitul Sibiu.
Acum a venit iar în Sv și îl aștept în Easybox.
Asta e procedura lor?
Trimit toate coletele pt sortare in depozite regionale și apoi revin in depozitele județene? Chiar daca trebuie să facă un drum dus întors de câteva sute de km?
Attached File  Screenshot_2023-06-07-10-40-59-503_ro.emag.android.jpg   83.39K   18 downloads

#164
echoshoworacle

echoshoworacle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 21.02.2022
Dacă Same-day vrea să implementeze săptămâna de lucru de patru zile, îi felicit(sunt fan al reducerii programului de lucru în orice domeniu), dar să ne spună să știm și noi... Să stai în aceeași localitate cu coletul așteptat la easybox de vineri dimineață până luni la prânz...

#165
ioanradu

ioanradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 14.11.2009
Comanda facuta la emag vineri cu livrare sambata nu a venit nici pana azi adica marti.

#166
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 16.03.2007
Am cumparat ceva de pe un magazin online romanesc (nu eMag), livrare cu Sameday la adresa.
Nu am primit nimic pe email/telefon de la Sameday referitor la livrare, nici un AWB, nici o instiintare iar detaliile comenzii pe site-ul vanzatorului nu precizeaza vreun cod AWB al livrarii.

De fiecare data cand am cumparat ceva de pe eMag - livrat cu Sameday - am primit un fel de instiintare, fie aceasta email, sms sau ambele.

Sa inteleg ca nu e obligatoriu ca Sameday sa notifice cumva cumparatorii ca urmeaza sa primeasca x colet, mai ales daca produsul NU a fost cumparat de la eMag?

(am cerut magazinului un cod AWB, inca nu am primit raspuns)

#167
manu-el

manu-el

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 25.01.2016

View Postcris2d2, on 05 februarie 2024 - 12:09, said:

Am cumparat ceva de pe un magazin online romanesc (nu eMag), livrare cu Sameday la adresa.
Nu am primit nimic pe email/telefon de la Sameday referitor la livrare, nici un AWB, nici o instiintare iar detaliile comenzii pe site-ul vanzatorului nu precizeaza vreun cod AWB al livrarii.

De fiecare data cand am cumparat ceva de pe eMag - livrat cu Sameday - am primit un fel de instiintare, fie aceasta email, sms sau ambele.

Sa inteleg ca nu e obligatoriu ca Sameday sa notifice cumva cumparatorii ca urmeaza sa primeasca x colet, mai ales daca produsul NU a fost cumparat de la eMag?

(am cerut magazinului un cod AWB, inca nu am primit raspuns)
Aplicatia lor e foarte utila in astfel de situatii, ai evidenta coletelor de la oricare furnizor, poti plati ramburs sau refuza un colet direct din aplicatie in ziua livrarii, etc.

#168
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 16.03.2007

 manu-el, on 05 februarie 2024 - 12:21, said:

Mulțumesc, am aflat din aplicație!
👍👍👍

#169
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 16.03.2007

 cris2d2, on 05 februarie 2024 - 13:03, said:


Mulțumesc, am aflat din aplicație!
👍👍👍
Ca fapt divers:
- miercuri, 31 ianuarie, am comandat un produs de pe un site românesc (produs în stoc, livrare din România), livrare cu Sameday la domiciliu. Vineri, 2 februarie, coletul încă nu fusese ridicat de Sameday (trackingul afișează "Alocata pentru ridicare. Ridicam coletul in curand". Nici azi nu a fost ridicat.
- miercuri, 31 ianuarie, am expediat un colet cu DHL in Germania. Sâmbătă, 3 februarie, coletul a ajuns în orașul destinatar iar azi, 5 februarie, a fost livrat.

Fain...

#170
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,586
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://i.imgur.com/gCOfIyS.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#171
Sterone

Sterone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,941
  • Înscris: 16.01.2023
Descarcă SAMEDAY App și beneficiezi de multiple funcționalități faine, menite să-ți facă viață mai ușoară. În SAMEDAY App vei putea să:

    Urmărești livrarea comenzilor în timp real.
    Plătești coletele ramburs cu cardul direct din aplicație.
    Redirectionezi coletele la easybox, la altă adresa sau la un vecin.
    Amâni livrările sau să prelungești termenul de păstrare la easybox, dacă mai ai nevoie de timp.

Cum pot din aplicatie ..... Redirectionezi coletele la easybox, la altă adresa sau la un vecin ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate