Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Pareri Sameday curier...

- - - - -
  • Please log in to reply
170 replies to this topic

#145
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,994
  • Înscris: 04.10.2007
Produs predat curierului in data de 18.02.2020 ora 09:32 dupa 7 zile inca nu a ajuns la mine.... Se afla in depozitul local din data de 19.02 (de 6 zile). Am sunat la ei si se pare ca mi-au pierdut coletul.... Halal firma...

Attached Files


Edited by mirel3003, 25 February 2021 - 10:39.


#146
aditzuuu

aditzuuu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 09.11.2007
O rusine de firma. Au preluat pachetul de la magazin de peste 1 sapt si inca nu mi-a ajuns

#147
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,994
  • Înscris: 04.10.2007

 mirel3003, on 25 februarie 2021 - 10:39, said:

Produs predat curierului in data de 18.02.2020 ora 09:32 dupa 7 zile inca nu a ajuns la mine.... Se afla in depozitul local din data de 19.02 (de 6 zile). Am sunat la ei si se pare ca mi-au pierdut coletul.... Halal firma...

Produsul a fost pierdut... Emag mi-au retrimis produsul si mi-au dat un voucher de 100 RON pentru "neplacerile create".
Le multumesc celor de la Sameday ca mi-au pierdut coletul... asa m-am facut cu un voucher de 100 RON.

Produsul mi-a ajuns in aprox 2 saptamani... nu era ceva care aveam nevoie urgent de el, deci au prins bine cei 100 RON.

#148
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 10.04.2009
aveti idee la astia cat sta un colet ?

#149
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Am si eu o comanda recenta la ei. Am sunat la firma care l-a trimis si au zis ca l-au trimis dar probabil maine sau poimaine apare la ei in sistem drept colet preluat. Au un delay de 2, 3 zile. E nasol cand ai nevoie neaparata de vreun colet si el are delay de 2, 3 zile cu sameday.

Edited by -koss-, 20 September 2021 - 19:56.


#150
razvan2k5

razvan2k5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 24.10.2005
Mie imi spune mereu ca nu are loc in easybox ... misto , nu pot sa anulez nu pot sa fac retur de bani nici nu mai zic ... de acum numai cash la livrare si gata

#151
adrian4u82

adrian4u82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.08.2007
Comandă efectuată în 25.11....
Au ridicat-o în data de 04.12...
In 06.12 ora 13.33  conform AWB ÎN CURS DE LIVRARE! (la easy box)
Rușine!
Coletul.... Nu a fost livrat!
RUȘINE! RUȘINE! RUȘINE!
Am încercat să sun la 021 637 0660 în nenumărate rânduri.... Nu a răspuns nimeni! (dacă nu aveți timp... Va vom contacta noi....) MINCIUNI!

#152
florin1008

florin1008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 17.11.2013
Am facut o comanda la Decathlon cu livrare la easybox. Pe site-ul sameday scrie ca mi-a fost incarcat coletul in locker dar nu am primit nici sms si nici email cu acel cod necesar la ridicare. Stie cineva daca pot ridica coltul cu AWB-ul sameday?

#153
DynamixRo

DynamixRo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 04.03.2008

View Postflorin1008, on 17 decembrie 2021 - 19:03, said:

Am facut o comanda la Decathlon cu livrare la easybox. Pe site-ul sameday scrie ca mi-a fost incarcat coletul in locker dar nu am primit nici sms si nici email cu acel cod necesar la ridicare. Stie cineva daca pot ridica coltul cu AWB-ul sameday?

Nu merge fara acel cod. Daca nu il primesti cumva maine dimineata, da-le un telefon si vor remedia situatia. Numai sa te inarmezi cu rabdare pana te preia un operator.

Edited by DynamixRo, 17 December 2021 - 23:19.


#154
micsuna

micsuna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 18.09.2009

 florin1008, on 17 decembrie 2021 - 19:03, said:

Am facut o comanda la Decathlon cu livrare la easybox. Pe site-ul sameday scrie ca mi-a fost incarcat coletul in locker dar nu am primit nici sms si nici email cu acel cod necesar la ridicare. Stie cineva daca pot ridica coltul cu AWB-ul sameday?
Salut, aceeasi problema o am si eu, dar cu 2 comenzi, una de la Emag, a doua de la partener Emag. Imi apar livrate in locker de vineri seara (17.12.2021), dar nu am primit prin sms sau mail codul de ridicare. Cu sameday nu am reusit sa iau legatura, dupa 5 telefoane, date in fiecare zi incepand de vineri, in care tot timpul eram numarul 30 pe lista lor de asteptare, m-am lasat pagubas. In schimb am vorbit cu cei de la emag de 3 ori (vineri, sambata si azi dimineata), de fiecare data mi-au zis ca au trimis si ei solicitare catre sameday. Pana acum nu s-a rezolvat nimic, parca vad ca vor face retur la colete si vor zice ca nu le-am ridicat eu de la easybox.

#155
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,118
  • Înscris: 06.12.2012
Părerea mea sinceră este că ar trebui să-și schimbe numele în Someday Curier. Ar fi mai corect.

#156
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,118
  • Înscris: 06.12.2012
Totuși, CE PLM se întâmplă cu SD?? După BF au luat-o rău de tot la vale. Demult nu mi-a mai venit o comandă la timp.

#157
solitaryman

solitaryman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 955
  • Înscris: 05.02.2009
Eu aveam o comanda la easybox (de la partener emag) care a ajuns miercuri, 15.12 la ora 07, dupa care am primit mesaj sa schimb adresa pentru ca nu incape in locker.
A ajuns Luni, dupa ce a stat 5 zile in depozit curier. Era ramburs cu cardul la easybox, 2,5 lei, dar cand a venit curier acasa nu a cerut nimic in plus.
Nu m-am agitat sa sun la ei sau la emag..

#158
solitaryman

solitaryman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 955
  • Înscris: 05.02.2009
Azi apare o comanda ca incarcata in locker la ora 17, dar nu am primit email sau sms cu vreun cod, exact cum se zicea mai sus.

Edited by solitaryman, 22 December 2021 - 19:03.


#159
GTC91

GTC91

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.12.2021
Salut,

Aveti idee de ce nu primesc SMS de la Sameday din moment ce am coletul in locker de 3 ore si 5 min?
Nu mai spun ca am dat comanda pe 18.12.2021 si abia azi au binevoit sa o livreze la easybox, dar mail sau SMS nu am primit, doar ce am vazut pe platfoma celor de la emag si pe site ul acestui serviciu de curierat "profesionist".

Multumesc,

#160
DynamixRo

DynamixRo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 04.03.2008

 GTC91, on 22 decembrie 2021 - 20:21, said:

Salut,

Aveti idee de ce nu primesc SMS de la Sameday din moment ce am coletul in locker de 3 ore si 5 min?
Nu mai spun ca am dat comanda pe 18.12.2021 si abia azi au binevoit sa o livreze la easybox, dar mail sau SMS nu am primit, doar ce am vazut pe platfoma celor de la emag si pe site ul acestui serviciu de curierat "profesionist".

Multumesc,

Comenzi foarte multe in aceasta perioada, sistemul mai da rateuri.

Si eu am avut azi o comanda care aparea in locker pe la ora 14, dar abia la 17 am primit SMS. Saptamana trecuta o situatie similara, comanda incarcata noaptea pe la ora 21, primit SMS abia dimineata. Sau alta la care era gresit codul (identic cu o comanda anterioara deja ridicata) si s-a rezolvat la fel dimineata, cand am primit automat codul corect.

Daca maine dimineata tot nu ai primit nimic, va trebui sa suni la ei si sa nu te lasi descurajat daca vezi ca esti numarul 20-30 pe lista de asteptare pana vei fi preluat de un operator.

Ca idee, strict din experienta personala de vreo doi ani de cand comand des prin Emag/Sameday/Easybox, ultimele cateva saptamani au fost singura perioada cand am intalnit asemenea intarzieri. In rest mi-au ajuns cam toate comenzile in maxim 1-2 zile, inclusiv sambata.

#161
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,220
  • Înscris: 03.08.2010
Aceeasi situatie. Coletul in easybox de 5 ore, nema mail sau sms cu cod.

#162
Romanian_Goddess

Romanian_Goddess

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.12.2021
Am dat pe eMag o comandă de două produse, e vorba de două seturi de acuarele acrilice, care ar trebui să vină cu firma de curierat Sameday (una dintre cele mai nefericite și neserioase firme de curierat din România, fapt avizat în urma a două experiențe similare celei pe care o relatez azi). Pe data de 20 decembrie (acum 3 zile) am dat comanda cu pricina și am primit mesaj pe 22 decembrie (ieri) de la Sameday în jurul orei 11:40, că comanda va sosi în cursul zilei. S-a făcut ora 21, iar comanda nu a mai venit. Aștept să văd ce se întâmplă astăzi (23 decembrie). Cu siguranță au pățit asta mulți oameni cărora le-au fost livrate pachetele prin Sameday.
P.S. Noroc că am ales să plătesc ramburs având o valoare destul de însemnată de bani (aproape 200 de lei) și transport de aproximativ 20 de lei. Săracii oameni cărora nu le ajung comenzi însemnate și mai valoroase de 200 de lei :)).
Învățătură: niciodată nu mai comand prin acest curier sau de pe eMag.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate