Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Viteza mica la download Fiberlink 1000

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
Estel

Estel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,358
  • Înscris: 13.01.2007
Nu sint constante am prins si 940 si 750. Cat despre justificari tind sa ii dau dreptate lui Toxic00 ...

#20
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016
Testele de viteza le-ai facut cumva cu browserul Chrome? Daca DA incearca cu Mozilla si vezi ce viteze scoti acolo... Eu am FB500 si pe chrome cand dau test viteza mai mult de 250Mbps nu scot niciodata, in schimb pe Mozilla se duce lejer undeva la 470-480Mbps. Nu stiu din ce cauza, browserul chrome limiteaza vitezele

Edited by arbuneaionut, 24 November 2016 - 08:15.


#21
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,514
  • Înscris: 06.01.2012

 Estel, on 23 noiembrie 2016 - 18:43, said:

TP-Link Archer C2 cu ultimul firmware de pe site-ul TP-Link. Nu am dd wrt sau altele de gen.
De curiozitate, cum sta cu emisia semnalului wireless?
Emite pe ceva distanta?
Intreb ca vreau sa-mi iau si eu unul.

#22
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005

 Estel, on 23 noiembrie 2016 - 18:11, said:


Multumesc de sarcasm dar chiar nu era necesar...pretul nu e foarte mare dar ma streseaza faptul ca platesc degeaba. Am membri de familie si prieteni cu FL1000 care trag cu 60-80MB constant si sincer incearca tu sa instalezi DOOM 2016 de pe Steam (are doar vreo 74GB) cu viteza asta...iti spun eu iti creste barba. In principiu de asta am facut FL 1000 nu torrentele sint pe primul loc...stiu ca vitezele de download sint variabile si nu garantate dar unde am fost si aveau FL 1000 cam asta era nivelul... alte idei ?

Multumesc !

Si ceilalti membri ai familiei ce descarca serverele google? Pentru ce iti trebuie sa "descarci constant" cu 60-80 MB/s? Asta am mai spus-o: e din seria vreau masina cu 320 CP nu imi pasa ca nu am sosea pentru ea sau ca nu ma pricep sa o conduc, EU VREAU!
Sunteti penibili astia care va bagati la ceva, nu stiti cu ce se mananca iar mai apoi veniti sa jeliti pe forum ca platiti "degeaba". Pe bune Estel, iti trebuia sau doar ai vrut sa te aliniezi celorlalti ca sa nu ramai de fraier cu viteza "mica"... :D

#23
Estel

Estel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,358
  • Înscris: 13.01.2007

 arbuneaionut, on 24 noiembrie 2016 - 08:14, said:

Testele de viteza le-ai facut cumva cu browserul Chrome? Daca DA incearca cu Mozilla si vezi ce viteze scoti acolo... Eu am FB500 si pe chrome cand dau test viteza mai mult de 250Mbps nu scot niciodata, in schimb pe Mozilla se duce lejer undeva la 470-480Mbps. Nu stiu din ce cauza, browserul chrome limiteaza vitezele

@arbuneaionut: Pe Firefox. Chrome il tin de rezerva cand pe FF il mai apuca damblaua si il apuca crash-urile.
@jeffy86able : Stau la garsoniera de 52mp etaj 1. Am semnal si in fata blocului. Ca semnal e destul de ok nu am de ce sa ma plang de router.
@dreaQ : Daca nu ai citit pentru ce am facut abonamentul te invit cu o pagina mai in urma. Trage tu DOOM 2016 cu 16MB ia sa te vad cat esti de viteaz. Am mai pus poze cum ar trebui sa mearga si ma duc azi la un prieten sa il rog sa instaleze ROME 2 sau Farcry Primal de pe Steam si uPlay btw sa vedeti acolo viteze. Dar deh daca unii au jocuri by Razor sau CPY...please don't comment

Edited by Estel, 24 November 2016 - 09:05.


#24
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

 Estel, on 23 noiembrie 2016 - 20:16, said:

Nu sint constante am prins si 940 si 750. Cat despre justificari tind sa ii dau dreptate lui Toxic00 ...

Viteze bune.
Serverele de speedtest au mai multa banda ca cele ale Steam sau similar! In plus trebuie sa ai HW pentru a putea descarca rapid.
Unele jocuri, pe steam si nu numai, au mai multe fisiere mici, pe care HDD-ul le scrie mai greu, altele au multe fisiere mari, pe care HDD-ul le poate scrie mai usor.
Si eu am descarcat de pe steam cu 300Mbit, dar si cu 50-60Mbit. Depinde mult de joc.

#25
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005

 Estel, on 24 noiembrie 2016 - 09:02, said:

@dreaQ : Daca nu ai citit pentru ce am facut abonamentul te invit cu o pagina mai in urma. Trage tu DOOM 2016 cu 16MB ia sa te vad cat esti de viteaz. Am mai pus poze cum ar trebui sa mearga si ma duc azi la un prieten sa il rog sa instaleze ROME 2 sau Farcry Primal de pe Steam si uPlay btw sa vedeti acolo viteze. Dar deh daca unii au jocuri by Razor sau CPY...please don't comment
Descarci in fiecare zi doom 2016? Altfel stai linistit ca ruleaza orice joc la fel de bine si pe FL300 sa zicem.

PS: Ahh, scuze acum am vazut de unde esti. Scuze si succes!

Edited by dreaQ, 24 November 2016 - 11:07.


#26
Estel

Estel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,358
  • Înscris: 13.01.2007
Dupa cum am zis am revenit cu viteza mai apropiata de filelink 1000.

Attached Files



#27
bigdi

bigdi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 01.07.2007
la FL1000 am sub 100 Mbps in test pe siteul digi. constant. la FL300 aveam aproape 60 Mbps.
de mare porc!

#28
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
De ce? Ca nu ai echipamente performante sau ca nu stii sa faci o sesizare la ei sa rezolve?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate