Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

S-a luat de mine paznicul pentru parcare, are dreptate ?

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1
TurbulentWind

TurbulentWind

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 04.11.2016
Salut !
Am parcat în parcarea unui spital, având în vedere că eu mergeam în clădirea care este lângă spital, dar nu cred că acest lucru are relevanţă, deoarece nu există absolut niciun semn care să indice faptul că ar exista interdicţii pentru a parca acolo.

Când am ieşit din maşină, a ieşit şi paznicul din spital şi a început să zbiere că de ce am parcat fix acolo, să parchez în locul de lângă , că vine doctorul cu maşina lui. Am zis ok, parchez lângă, deşi nu exista niciun semn care să indice vreo diferenţă între locuri, apoi a început să-mi zică să nu-mi mai aduc maşina deloc, că doar încurc personalul de acolo.
L-am întrebat de 3 ori unde este semnul care ar indica că parcarea este interzisă acolo, dar nu a dat niciun răspuns, numai a continuat să îmi zică că ocup spaţiul.
După a 3-a oară am lăsat maşina acolo şi mi-am văzut de drum.

Întrebare : avea dreptate paznicul ? Eu nu aş fi parcat acolo, dar chiar nu există niciun semn şi faptul că paznicul nu mi-a răspuns doar mi-a confirmat acest lucru.

Apropo, după mine a mai venit şi un bucureştean cu un BMW dublu cât maşina mea, evident că lui nu i-a comentat nimic, deşi evident nu făcea parte nici el din personalul de acolo ( având în vedere că nu suntem în Bucureşti ).

Edited by TurbulentWind, 23 November 2016 - 13:01.


#2
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
Parcarea se afla in curtea spitalului? Paznicul ala e acolo special pentru parcare?

Daca da.... daca tu vezi o curte deschisa parchezi in curea omului pentru ca nu e niciun semn?

Quote

deşi evident nu făcea parte nici el din personalul de acolo ( având în vedere că nu suntem în Bucureşti ).
Ce numere au masinile cumparate in Leasing? :) De Teleorman?

Edited by AndyM, 23 November 2016 - 13:05.


#3
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005
Nu, n-are dreptate. Ai tu dreptate, ca ai parcat in parcarea spitalului, desi nu aveai treba acolo.

#4
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,844
  • Înscris: 26.02.2010
Daca dadeai bacsis la paznic nu mai zicea nimic, te-ar fi pupat.

Edited by aris86, 23 November 2016 - 13:09.


#5
TurbulentWind

TurbulentWind

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 04.11.2016

 AndyM, on 23 noiembrie 2016 - 13:03, said:


Ce numere au masinile cumparate in Leasing? Posted Image De Teleorman?

Nu de aia, dar este o parcare în care zilnic vin maşini care sunt lăsate de persoane care n-au treabă în spital, că doar am văzut şi celelalte persoane care lăsau maşinile acolo şi nu mergeau la spital.

#6
TurbulentWind

TurbulentWind

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 04.11.2016

 balauru69, on 23 noiembrie 2016 - 13:05, said:

Nu, n-are dreptate. Ai tu dreptate, ca ai parcat in parcarea spitalului, desi nu aveai treba acolo.

Aveam treabă lângă spital.

 slai, on 23 noiembrie 2016 - 13:15, said:

data viitoare arata-i tu, parcheaza fix in usa spitalului. evident, intai verifici daca e semn care spune ca e interzis sa parchezi in usa, daca nu e, lasa masina acolo.

Idee bună :P

#7
M0D3

M0D3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 22.03.2009

 AndyM, on 23 noiembrie 2016 - 13:03, said:

daca tu vezi o curte deschisa parchezi in curea omului pentru ca nu e niciun semn?
Deschizi poarta, iti scoti masina, pana te dai jos sa inchizi iar, te pomenesti cu initiatorul parcandu-si masina la tine in curte: "ce e, nene, unde e semnul ca n-am voie sa parchez aici?... o las si eu 20 de minute la matale". Posted Image

#8
DdorinN

DdorinN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 15.05.2007
Esti genu ala de copil rasfatat enervant de are impresia ca i se cuvin chestii.. iar daca i se atrage atentia raspunde cu "Da' unde scrie?"

Meriti un capac.

#9
TurbulentWind

TurbulentWind

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 04.11.2016
Ok, fraţilor, nu am vrut să par nesimţită ( oricum dacă eram, atunci nici nu puneam întrebarea ) , dar chiar nu credeam că este o problemă să parchez maşina într-o parcare, având în vedere cât de greu se pot găsi locuri de parcare.

În fine, nu o mai parchez acolo.

#10
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,148
  • Înscris: 19.09.2005
Sunt spitale care au parcarea facuta pe spatiul public cu parcari pentru toata lumea.
La fel sunt si spitale cu parcere inchiara care este doar pentru pesonal si/sau clienti.

#11
TurbulentWind

TurbulentWind

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 04.11.2016

 arg, on 23 noiembrie 2016 - 13:25, said:

Sunt spitale care au parcarea facuta pe spatiul public cu parcari pentru toata lumea.
La fel sunt si spitale cu parcere inchiara care este doar pentru pesonal si/sau clienti.

Aşa mă gândeam şi eu.

#12
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003

 TurbulentWind, on 23 noiembrie 2016 - 13:16, said:

Aveam treabă lângă spital.
atunci de ce n-ai parcat langa parcarea spitalului?

#13
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,393
  • Înscris: 06.02.2008
Tu n-ai înțeles că în curtea spitalului și a bisericii nu poți parca? Adaug și cimitirul :P

#14
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Exista vreun semn de circulatie care interzice in mod expres parcarea pe linia de tramvai? Sau pe calea ferata?

#15
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,148
  • Înscris: 19.09.2005
despre ce spital vorbim?

 barbosa, on 23 noiembrie 2016 - 13:32, said:

Exista vreun semn de circulatie care interzice in mod expres parcarea pe linia de tramvai? Sau pe calea ferata?

da
La tamvai este scris mic pe carlig iar la tren sub locomotiva undeva pe la jumatate.

Edited by arg, 23 November 2016 - 13:35.


#16
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,842
  • Înscris: 13.07.2011
In primul rand intrebarea se pune daca tu ai parcat legal fiind parcarea unui spital banuiesc ca este proprietate privata indiferent ca se afla sau nu un semn indicator.

#17
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
hai sa lasam glumele si sa scriem serios, ce ziceti?

#18
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,148
  • Înscris: 19.09.2005
La majoritatea spitalelor am vazut afise la intrarea in parcare......
Un spital in general este facut pentru a deservi clientii/pacientii iar parcarea ar trebui sa fie disponibila pentru pacienti si insotitori nu inchisa si baricadata.
Ce ma deranjeaza sunt paznici care cer 5 lei pentru accesul cu masina in curtea spitalului.

Edited by arg, 23 November 2016 - 13:45.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate