Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 

Problemă mai delicată: obținere daune de la părinți

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
38 replies to this topic

#37
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016
Era unul pe aici, andrei_marin. Cam ai stilul lui. Nu cumva esti el? :D

#38
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,343
  • Înscris: 29.07.2013

View Post1234567878, on 15 noiembrie 2016 - 15:53, said:

Probabil ca ai dreptate.. dar mi se pare corect ce vreau sa fac (parere subiectiva).
Si nu cred ca voi vrea sa aduc pe aceasta lume copii, ca sa ce sa se nasca intr-o lume cruda pentru nimic, mai bine nu.

Parerea mea personala este ca daca vrei sa-i pedepsesti in vreun fel, cea mai dura si duraroasa metoda ( pentru orice parinte ) este sa nu-i bagi in seama, sa nu-i mai intalnesti, sa nu-ti pese de ei, sa nu le vorbesti.
Cerandu-le bani, daune, le  vei declansa sentimentul de ura si dispret, o chestie de care nu cred ca ai nevoie in momentele acestea.

Daca vrei si un sfat, vezi-ti de viata, de sanatate, vindeca-ti ranile, traieste-ti viata si-o sa vezi ca are si parti bune si frumoase, in asa fel incat pe la sfarsitul existentei o sa-ti mai doresti macar cateva zile-n plus in viata asta, asa distrusa cum zici tu ca-i acuma :)....

#39
1234567878

1234567878

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 09.06.2010

View Postargonaut, on 15 noiembrie 2016 - 16:03, said:


Parerea mea personala este ca daca vrei sa-i pedepsesti in vreun fel, cea mai dura si duraroasa metoda ( pentru orice parinte ) este sa nu-i bagi in seama, sa nu-i mai intalnesti, sa nu-ti pese de ei, sa nu le vorbesti.
Cerandu-le bani, daune, le  vei declansa sentimentul de ura si dispret, o chestie de care nu cred ca ai nevoie in momentele acestea.

Daca vrei si un sfat, vezi-ti de viata, de sanatate, vindeca-ti ranile, traieste-ti viata si-o sa vezi ca are si parti bune si frumoase, in asa fel incat pe la sfarsitul existentei o sa-ti mai doresti macar cateva zile-n plus in viata asta, asa distrusa cum zici tu ca-i acuma Posted Image....

Multumesc de sfat, o sa tn cont de el, si o sa vad ce o sa fac pe viitor.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate