Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Problemă mai delicată: obținere daune de la părinți

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
38 replies to this topic

#19
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003

View Post1234567878, on 15 noiembrie 2016 - 15:13, said:


Pentru aia genetica, ca la certuri cred ca e imposibil sa castig ceva.



Cardiologie.
Ma indoiesc ca vei castiga daca nu vei dovedi ca au facut o neglijenta sau in mod voit. Am citit acum un pic despre boala sau ce-o fi si nu am inteles nimic. Nu cred ca vei gasi un raspuns pe masura aici.
Un avocat bun ti-ar fi cu mult mai de folos.

Dar parerea mea e sa te concentrezi pe viata ta sa ti-o imbunatatesti cat mai mult, decat sa o distrugi pe-a altora, chiar daca ti-au facut rau.

#20
1234567878

1234567878

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 09.06.2010

View Postbind, on 15 noiembrie 2016 - 15:14, said:

Initiator, poti sa ne povestesti ce ai facuti in ultimii 5 ani?

O facultate si am lucrat ca programator, inca lucrez defapt

#21
bind

bind

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 02.10.2016
Pe banii tai facultatea? :D

#22
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,418
  • Înscris: 17.04.2006
Nu se manifesta la fel la toata lumea, poate nici nu stiau ca poarta mutatia.
Pe cine dai in judecata? Tatal sau mama? Ca doar nu au amandoi mutatia.

#23
1234567878

1234567878

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 09.06.2010

View Postbind, on 15 noiembrie 2016 - 15:18, said:

Pe banii tai facultatea? Posted Image

fara taxa, dar nu inteleg ce relevanta are!

#24
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
Uite cum vor decurge lucrurile :
Vei gasi avocat care iti va cere un onorariu ( nu va accepta procent din viitorul castig ) deci va trebui sa achiti un minim de 1000 lei ( bani pe are nu-i vei recupera niciodata . Apoi , la actiunea in instanta , avocatul va pierde gratios categoric .
Problema nu e ca pierzi banii dati la avocat ci faptul ca poti pierde inca multi alti bani pe diferite expertize , teste medicale etc care , daca avocatul ti le va cere ( chipurile probe in instanta ), va trebui sa le faci => vei ramane si fara bani si fara nimic , caci ma gandesc ca parintii tai , dupa primirea citatiei , o sa-ti dea un sut in fund , instant ...

#25
bind

bind

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 02.10.2016
Nici eu topicul tau. Incerc sa iti fac profilul psihologic.

#26
qawHaq1

qawHaq1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 14.03.2014

View Post1234567878, on 15 noiembrie 2016 - 15:16, said:

Da, dar e transmisa genetic, nu inteleg de ce daca cineva baga in mine un glont, sta la inchisoare si imi plateste daune, iar daca cineva imi baga o gena care imi afecteaza toata viata sta linistit si nu are nici-o treaba.
Cand am intrebat daca e ceva cu capul eram doar sardonic. Acum chiar vad ca am avut motive. Glontul il baga cineva pentru ca asa vrea. Gena, nu. Are si mama ta o vina. Ar fi putut sa te rezolve. Acum cred ca-i pare rau ca n-a facut-o.
On topic. N-ai nicio sansa sa fii intretinut toata viata.

#27
1234567878

1234567878

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 09.06.2010

View PostqawHaq1, on 15 noiembrie 2016 - 15:23, said:

Cand am intrebat daca e ceva cu capul eram doar sardonic. Acum chiar vad ca am avut motive. Glontul il baga cineva pentru ca asa vrea. Gena, nu. Are si mama ta o vina. Ar fi putut sa te rezolve. Acum cred ca-i pare rau ca n-a facut-o.
On topic. N-ai nicio sansa sa fii intretinut toata viata.

Nu ma intereseaza sa fiu intretinut, vreau sa se faca dreptate.

#28
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,656
  • Înscris: 30.10.2009
Încetați cu jignirile! Aria are un regulament, vă rog să-l respectați.
Nu mai postați ironic sau offtopic după avertizarea publică, nu mă obligați să vă sancționez.

#29
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,219
  • Înscris: 29.07.2013

View Post1234567878, on 15 noiembrie 2016 - 14:50, said:

Ce vreau sa aflu.... este daca pot sa ii dau in judecata si sa le cer daune, morale, fizice, orice,

Io as zice sa-i dai ca, probabil, saracii oameni inca nu stiu ce le-a crescut in casa. Poate asa se dumiresc si ei.

#30
1234567878

1234567878

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 09.06.2010

View Postargonaut, on 15 noiembrie 2016 - 15:30, said:

Io as zice sa-i dai ca, probabil, saracii oameni inca nu stiu ce le-a crescut in casa. Poate asa se dumiresc si ei.

Voi astia care ma acuzati, nu stiti cum a fost cat am locuit cu ei, nu aveti de unde sa stiti, si eu am intrebat din punct de vedere legal, strict, nu moral, religios, etic, etc.

#31
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,219
  • Înscris: 29.07.2013
Prietene, nu te acuz de nimic. Ai crescut intro familie care s-a ingrijit asa cum a stiut si a putut ca tu sa fii in viata la ora asta si sa scrii pe net.
De curiozitate, cam in ce cuantum te gandesti sa fie daunele alea pe care le pretinzi si ce-ai face cu banii daca ai castiga ?

Edited by argonaut, 15 November 2016 - 15:37.


#32
1234567878

1234567878

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 09.06.2010

View Postargonaut, on 15 noiembrie 2016 - 15:36, said:

Prietene, nu te acuz de nimic. Ai crescut intro familie care s-a ingrijit asa cum a stiut si a putut ca tu sa fii in viata la ora asta si sa scrii pe net.
De curiozitate, cam in ce cuantum te gandesti sa fie daunele alea pe care le pretinzi si ce-ai face cu banii daca ai castiga ?

Pai asta ma asteptam sa imi zica cineva, nu ma pricep la acest domeniu, si cu banii nu as face nimic special, ce ar face orice om.

#33
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011
In primul rand trebuie sa scoti dovezi pe aceasta tema. Trebuie sa consulti un psiholog, sa te duci la doctor, sa ai dovezi ca parintii tai ti-au daunat. Daca vei ajunge la judecatorie si nu vei avea dovezi, atunci se va crede ca esti nebun. Plus ca vei avea de platit bani degeaba. Asa ca strange dovezi si dupaia te duci la un avocat.

#34
1234567878

1234567878

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 09.06.2010

View Postbusiness11, on 15 noiembrie 2016 - 15:42, said:

In primul rand trebuie sa scoti dovezi pe aceasta tema. Trebuie sa consulti un psiholog, sa te duci la doctor, sa ai dovezi ca parintii tai ti-au daunat. Daca vei ajunge la judecatorie si nu vei avea dovezi, atunci se va crede ca esti nebun. Plus ca vei avea de platit bani degeaba. Asa ca strange dovezi si dupaia te duci la un avocat.

Multumesc pentru raspuns.

#35
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,219
  • Înscris: 29.07.2013
Nici eu nu ma pricep ... teoretic poti sa-i actionezi in judecata pe motivele invocate de tine.

Trist e ca incerci sa obtii niste bani. Daca spuneai ca vrei o camera a ta, un trusou de nunta sau orice altceva, era ok.
Dar sa ceri niste bani pentru ca nu ti-a placut atmosfera din casa in care ai fost crescut, mancat, baut, imbracat, scolit pe munca si pe banii parintilor tai e o actiune care pe mine ma pune pe ganduri. Nu spun care ca se supara moderatorul.

Quote

pentru ca simt ca mi-au distrus toata viata.

Daca tu ai impresia ca la 25 de ani e "toata viata", ce-o sa faci pe la 50-60, dupa ce-o sa reusesti ( sper ) sa-ti duci si tu menirea de parinte la capat ?!

Edited by argonaut, 15 November 2016 - 15:48.


#36
1234567878

1234567878

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 09.06.2010

View Postargonaut, on 15 noiembrie 2016 - 15:47, said:

Nici eu nu ma pricep ... teoretic poti sa-i actionezi in judecata pe motivele invocate de tine.

Trist e ca incerci sa obtii niste bani. Daca spuneai ca vrei o camera a ta, un trusou de nunta sau orice altceva, era ok.
Dar sa ceri niste bani pentru ca nu ti-a placut atmosfera din casa in care ai fost crescut, mancat, baut, imbracat, scolit pe munca si pe banii parintilor tai e o actiune care pe mine ma pune pe ganduri. Nu spun care ca se supara moderatorul.



Daca tu ai impresia ca la 25 de ani e "toata viata", ce-o sa faci pe la 50-60, dupa ce-o sa reusesti ( sper ) sa-ti duci si tu menirea de parinte la capat ?!

Probabil ca ai dreptate.. dar mi se pare corect ce vreau sa fac (parere subiectiva).
Si nu cred ca voi vrea sa aduc pe aceasta lume copii, ca sa ce sa se nasca intr-o lume cruda pentru nimic, mai bine nu.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate