Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 

Ideal Residence Dr Taberei

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#1
brancusi2008

brancusi2008

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 15.06.2016
Salut, aveti informatii despre IDEAL RESIDENCE , blocul care se ridica acum in Dr taberei? si-a rezervat cineva ap aici?

#2
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
din cate stiu Ideal Residence au facut si la pucheni/rahova un ansamblu care din cate stiu era de calitate inalta. au iesit cu controalele la zi si totul in ordine, ceva rar in ziua de azi. Singura chestie care ma omoara la blocurile astea noi, este faptul ca apartamentele sunt facut ca si cutii de chibrituri, bucatarie bagata cu sufragerie impreuna pe 20 mp si chestii de genul asta. In blocurile vechi in 50 de m patrati ai si 3 camere ca stiau sa le amplaseze. Si al doilea lucru este ca baga locurile de parcare chiar sub sub parter, ca acum au facut parter ridicat si subsol jos. Iar masinile intra gen sub balconul parterului, iar cum in Romania se arunca cu mare drag de la geam, iti gasesti masina pe post de scrumiera cu niste coji de banane si 3 tampoane deasupra.

Edited by business11, 11 November 2016 - 13:46.


#3
brancusi2008

brancusi2008

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 15.06.2016

 business11, on 11 noiembrie 2016 - 13:45, said:

din cate stiu Ideal Residence au facut si la pucheni/rahova un ansamblu care din cate stiu era de calitate inalta. au iesit cu controalele la zi si totul in ordine, ceva rar in ziua de azi. Singura chestie care ma omoara la blocurile astea noi, este faptul ca apartamentele sunt facut ca si cutii de chibrituri, bucatarie bagata cu sufragerie impreuna pe 20 mp si chestii de genul asta. In blocurile vechi in 50 de m patrati ai si 3 camere ca stiau sa le amplaseze. Si al doilea lucru este ca baga locurile de parcare chiar sub sub parter, ca acum au facut parter ridicat si subsol jos. Iar masinile intra gen sub balconul parterului, iar cum in Romania se arunca cu mare drag de la geam, iti gasesti masina pe post de scrumiera cu niste coji de banane si 3 tampoane deasupra.
eu am rezervat un ap  in acest bloc si am mari emotii pana la finalizare, daca mai sunt si alti viitori proprietari pe forum , m-as bucara sa impartasim sentimente Posted Image

#4
denisen

denisen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 13.08.2015
Un linc ceva aveti? Asta e cumva? http://www.drumultaberei-residence.ro/

#5
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007

 business11, on 11 noiembrie 2016 - 13:45, said:

din cate stiu Ideal Residence au facut si la pucheni/rahova un ansamblu care din cate stiu era de calitate inalta. au iesit cu controalele la zi si totul in ordine, ceva rar in ziua de azi. .......
Corect , esti bine informat .
.........
Mergeti sa vedeti si blocurile din Pucheni , la gata , amenajarile , sa va faceti o idee .

#6
brancusi2008

brancusi2008

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 15.06.2016

 denisen, on 11 noiembrie 2016 - 15:51, said:

Un linc ceva aveti? Asta e cumva? http://www.drumultaberei-residence.ro/
Da, acestea sunt

#7
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
eu raman cu o singura chestie in romania blocurile comuniste sunt de 150 de ori mai calitative decat ce se construieste acum. ce e nou schimbi podeaua de 10 ori in 2 ani, tevile, tamplaria, plus ca prin peretii de rigibs il auzi pe vecin cand trage o basinica.. jeguri de constructii

doar ca la blocurile vechi te mananca gandacii si babele

Edited by business11, 11 November 2016 - 17:38.


#8
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Iar comparam mere cu pere?

#9
Panterutsa

Panterutsa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.03.2009
Salut,

M-ar interesa si pe mine un apartament aici, dar din cate stiu prin zona nu prea sunt magazine mai micute, de unde sa iei ceva in caz ca uiti de la Kaufland sau asa.. aveti idee daca se vor construi la parter si vreun chiosc sau vreun mega image ceva de genu?

Multumesc!

#10
brancusi2008

brancusi2008

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 15.06.2016

 Panterutsa, on 14 noiembrie 2016 - 11:39, said:

Salut,

M-ar interesa si pe mine un apartament aici, dar din cate stiu prin zona nu prea sunt magazine mai micute, de unde sa iei ceva in caz ca uiti de la Kaufland sau asa.. aveti idee daca se vor construi la parter si vreun chiosc sau vreun mega image ceva de genu?

Multumesc!

este chiar langa bloc un butic, in partea dreapta de biroul lor... nu am auzit nimic de deschiderea unui magazin la parter

#11
denisen

denisen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 13.08.2015
Ba da un linc, un pin pe harta nu pune nimeni?

#12
brancusi2008

brancusi2008

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 15.06.2016

 denisen, on 14 noiembrie 2016 - 16:37, said:

Ba da un linc, un pin pe harta nu pune nimeni?
un linc la ce? un pin la ce? la buticul de langa bloc?

#13
Panterutsa

Panterutsa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.03.2009

 brancusi2008, on 14 noiembrie 2016 - 16:35, said:

este chiar langa bloc un butic, in partea dreapta de biroul lor... nu am auzit nimic de deschiderea unui magazin la parter

Multumesc pentru raspuns! :) o sa merg si eu sa vad mai de aproape zona, in mare o cunosc, ca am fost la centrul medical, dar nu am fost chiar inspre bloc.

#14
denisen

denisen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 13.08.2015
Linc la un sait al ansamblului. Pin la bloc pe harta.

#15
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008

 business11, on 11 noiembrie 2016 - 17:38, said:

eu raman cu o singura chestie in romania blocurile comuniste sunt de 150 de ori mai calitative decat ce se construieste acum. ce e nou schimbi podeaua de 10 ori in 2 ani, tevile, tamplaria, plus ca prin peretii de rigibs il auzi pe vecin cand trage o basinica.. jeguri de constructii

doar ca la blocurile vechi te mananca gandacii si babele

Exagerezi. Am crescut in bloc comunist si traiesc in bloc nou. Probleme sunt peste tot. Si cu toate astea nu dau un bloc de 35-40 de ani pe unul de 3-4 ani. Ma gandesc si la rezistenta la cutremure si nu in ultimul rand, oricum o dai, uzura materialelor isi spune cuvantul. Tevaraia aia crezi ca nu are uzura in atatia zeci de ani? E ca si cum ai compara un VW Passat de 15 ani si vreo 400000 de km, cu un Logan nou.

#16
brancusi2008

brancusi2008

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 15.06.2016

 denisen, on 14 noiembrie 2016 - 19:26, said:

Linc la un sait al ansamblului. Pin la bloc pe harta.
chiar tu l-ai dat mai sus :)
View Postdenisen, on 11 noiembrie 2016 - 15:51, said:
Un linc ceva aveti? Asta e cumva? http://www.drumultaberei-residence.ro/
Da, acestea sunt

#17
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011

 LauCalin, on 15 noiembrie 2016 - 23:48, said:

Exagerezi. Am crescut in bloc comunist si traiesc in bloc nou. Probleme sunt peste tot. Si cu toate astea nu dau un bloc de 35-40 de ani pe unul de 3-4 ani. Ma gandesc si la rezistenta la cutremure si nu in ultimul rand, oricum o dai, uzura materialelor isi spune cuvantul. Tevaraia aia crezi ca nu are uzura in atatia zeci de ani? E ca si cum ai compara un VW Passat de 15 ani si vreo 400000 de km, cu un Logan nou.

macar acum 40 de ani se lucra cu materiale de calitate, care tin 40 de ani, sunt curios cat tin materialele noi pana la prima reparatura. Si despre cutremure, credema un bloc cu caramida tine mai bine ca un unul nou cu rigips.

#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 business11, on 16 noiembrie 2016 - 16:54, said:


macar acum 40 de ani se lucra cu materiale de calitate, care tin 40 de ani, sunt curios cat tin materialele noi pana la prima reparatura. Si despre cutremure, credema un bloc cu caramida tine mai bine ca un unul nou cu rigips.
acum 40 de ani se lucra cu beton b200 la blocuri. acum beton din ala nu se mai foloseste decat la constructia de case unifamiliare, grajduri, garduri etc.

caramida nu are nicio legatura cu rezistenta la cutremur.. e un material de umplutura.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate