Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Ideal Residence Dr Taberei

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Nu inteleg comparatia cu blocurile vechi.Era alt beton,alta calitate,alta tehnologie de constructie,alte norme.
Lumea are impresia ca pe atunci nu se fura si era totul facut legal.
Stiti la cate blocuri s-a dat spoiala dupa cutremurul din 77?cate au destul fisuri si au fost acoperite doar asa de fatada?
Nu zic ca nu sunt si blocuri noi facute mai slab calitativ,in special cate un bloc micut facut de cate un afacerist care a doua zi dispare.
Dar sa comparam un bloc nou cu un bloc de anii 70 este deja penibil.
Asa sunt blocuri in picioare si din anii 30.De ce,fanii blocurilor vechi prefera blocuri din anii 70-80 si nu cumpara un bloc din 30?Ca are aproape 90 ani,a dovedit ca este rezistent.

#20
AlinaMM

AlinaMM

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.02.2017

View PostPanterutsa, on 14 noiembrie 2016 - 11:39, said:

Salut,

M-ar interesa si pe mine un apartament aici, dar din cate stiu prin zona nu prea sunt magazine mai micute, de unde sa iei ceva in caz ca uiti de la Kaufland sau asa.. aveti idee daca se vor construi la parter si vreun chiosc sau vreun mega image ceva de genu?

Multumesc!


Ai Lidl aproape, de ce ai avea nevoie de 'butic' unde sunt putine si scumpe? :))

#21
Catalin1989cata

Catalin1989cata

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.03.2017

View Postbrancusi2008, on 11 noiembrie 2016 - 15:25, said:


eu am rezervat un ap  in acest bloc si am mari emotii pana la finalizare, daca mai sunt si alti viitori proprietari pe forum , m-as bucara sa impartasim sentimente Posted Image

Am rezervat și eu un apartament în acest bloc pentru tronsonul 3.

Edited by Catalin1989cata, 03 March 2017 - 12:33.


#22
cataspo

cataspo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,045
  • Înscris: 29.01.2017

View PostAlinaMM, on 28 februarie 2017 - 19:44, said:



Ai Lidl aproape, de ce ai avea nevoie de 'butic' unde sunt putine si scumpe? Posted Image)
Exact, Lidl iti indeplineste orice dorinta. Si e si gratuit.

#23
AlinaMM

AlinaMM

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.02.2017

View Postcataspo, on 03 martie 2017 - 14:14, said:

Exact, Lidl iti indeplineste orice dorinta. Si e si gratuit.

Cauti cumva pomana?

Lidl e un magazin aproape de imobile. Asta era raspunsul meu. Daca aberezi, fa-o cu altcineva, si pastreaza-ti frustrarile pentru tine.

p.s. la chioscul dorit e mai bine? sa platesti si mai mult? Posted Image) smart ass :))

Edited by AlinaMM, 03 March 2017 - 15:21.


#24
cataspo

cataspo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,045
  • Înscris: 29.01.2017

View PostAlinaMM, on 03 martie 2017 - 15:12, said:

Cauti cumva pomana?

Lidl e un magazin aproape de imobile. Asta era raspunsul meu. Daca aberezi, fa-o cu altcineva, si pastreaza-ti frustrarile pentru tine.

p.s. la chioscul dorit e mai bine? sa platesti si mai mult? Posted Image) smart ass Posted Image)
Bine, rectific.
Lidl iti indeplineste orice dorinta. Si Lidl e un magazin aproape de imobile. Decat chioscul, care nu se stie unde e.Si nu se stie ce preturi are, oricum mai mari decat Lidl.

#25
msm28

msm28

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.03.2017
Hello! Am fost de câteva ori unde se construiește Ideal Residence, ca prima părere mi a plăcut. Nu am văzut însă finisajele ca nu ajunseseră , prețul apartamentelor cam inaccesibil pt cineva cu un buget restrâns, însă zona e destul de buna cu multe facilități în jur.

Hello! Am fost de câteva ori unde se construiește Ideal Residence, ca prima părere mi a plăcut. Nu am văzut însă finisajele ca nu ajunseseră , prețul apartamentelor cam inaccesibil pt cineva cu un buget restrâns, însă zona e destul de buna cu multe facilități în jur.

Hello! Am fost de câteva ori unde se construiește Ideal Residence, ca prima părere mi a plăcut. Nu am văzut însă finisajele ca nu ajunseseră , prețul apartamentelor cam inaccesibil pt cineva cu un buget restrâns, însă zona e destul de buna cu multe facilități în jur.

#26
Joakin

Joakin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 27.07.2015

View Postmsm28, on 14 martie 2017 - 18:15, said:

Hello! Am fost de câteva ori unde se construiește Ideal Residence, ca prima părere mi a plăcut. Nu am văzut însă finisajele ca nu ajunseseră , prețul apartamentelor cam inaccesibil pt cineva cu un buget restrâns, însă zona e destul de buna cu multe facilități în jur.

Hello! Am fost de câteva ori unde se construiește Ideal Residence, ca prima părere mi a plăcut. Nu am văzut însă finisajele ca nu ajunseseră , prețul apartamentelor cam inaccesibil pt cineva cu un buget restrâns, însă zona e destul de buna cu multe facilități în jur.

Hello! Am fost de câteva ori unde se construiește Ideal Residence, ca prima părere mi a plăcut. Nu am văzut însă finisajele ca nu ajunseseră , prețul apartamentelor cam inaccesibil pt cineva cu un buget restrâns, însă zona e destul de buna cu multe facilități în jur.
Hello, citeste sfarsitul acestui document http://www.primarie6...EDINTEI-FEB.pdf

Hello, citeste sfarsitul acestui document http://www.primarie6...EDINTEI-FEB.pdf

Hello, citeste sfarsitul acestui document http://www.primarie6...EDINTEI-FEB.pdf

#27
Catalin1989cata

Catalin1989cata

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.03.2017
Deci la ideal Residence nu este nici o problema din cate vad.

#28
msm28

msm28

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.03.2017
Fiind un anamblu în constructii având un singur bloc terminat nu prea Îți dai seama dacă sunt probleme sau nu.la o prima impresie pe care mie mi a lăsat o ,pot spune ca e ok.eu agreez în primul rand zona și ce în jurul ei.

#29
Catalin1989cata

Catalin1989cata

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.03.2017
La fel și eu. Am rezervat un apartament aici. Prețul consider ca e cam măricel însă îmi place mult zona.locuiesc de mic în drumul taberei poate și asta ma influențat.  E ok ca e f aproape de capătul lui 168 , la 10 min de metroul ce se va construi. Vreau sa vad dacă respecta termenul pentru tronsonul 1.eu am rezervat pt tronsonul 3

#30
brancusi2008

brancusi2008

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 15.06.2016

View Postmsm28, on 14 martie 2017 - 18:58, said:

Fiind un anamblu în constructii având un singur bloc terminat nu prea Îți dai seama dacă sunt probleme sau nu.la o prima impresie pe care mie mi a lăsat o ,pot spune ca e ok.eu agreez în primul rand zona și ce în jurul ei.
mai au 1 bloc finalizat in Rahova si unul in Grigorescu

View PostCatalin1989cata, on 14 martie 2017 - 22:39, said:

La fel și eu. Am rezervat un apartament aici. Prețul consider ca e cam măricel însă îmi place mult zona.locuiesc de mic în drumul taberei poate și asta ma influențat.  E ok ca e f aproape de capătul lui 168 , la 10 min de metroul ce se va construi. Vreau sa vad dacă respecta termenul pentru tronsonul 1.eu am rezervat pt tronsonul 3
eu am rezervat in trosnon 1 si s-a mai amanat cu 1 luna termenul, ceea ce nu mi se pare deloc mult

#31
brancusi2008

brancusi2008

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 15.06.2016
Ce credeti ca se va intampla cu TVA-ul de 5 % daca va fi scos inainte de semnare CVC? oare ne mai da inapoi TVA-ul?

#32
geopalade

geopalade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 09.11.2004

View PostCatalin1989cata, on 14 martie 2017 - 18:47, said:

Deci la ideal Residence nu este nici o problema din cate vad.
Deocamdata PUD-ul pentru inaltarea blocului vecin de la P+2 la P+5 a fost respins in conditiile in care arhitectul sef sect. 6 a afirmat ca este perfect legala inaltarea;
Daca pe viitor se revine si se aproba nu stiu daca o sa iti convina sa ai un bloc la 4-5 m de geamul tau.

#33
brancusi2008

brancusi2008

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 15.06.2016

View Postgeopalade, on 16 martie 2017 - 13:19, said:

Deocamdata PUD-ul pentru inaltarea blocului vecin de la P+2 la P+5 a fost respins in conditiile in care arhitectul sef sect. 6 a afirmat ca este perfect legala inaltarea;
Daca pe viitor se revine si se aproba nu stiu daca o sa iti convina sa ai un bloc la 4-5 m de geamul tau.
Ideal Residence a construit la 15m de blocul deja locuit(ridicat din acelasi dezvoltator).discutia cu ridicarea ilegala era despre blocul construit si dat in folosinta cu ceva timp in urma....sa nu se faca confuzie

#34
Belize

Belize

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.06.2017
Salut,

Am facut o rezervare in tronson 2 si as fi interesat de ceva pareri de la cei care s-au mutat in tronson 1. Daca e cineva pe aici...👀

#35
Alexandru_iulian1

Alexandru_iulian1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.10.2011
Stie cineva de ce nu sunt inca racordati la reteaua de gaze?

#36
brancusi2008

brancusi2008

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 15.06.2016

View PostAlexandru_iulian1, on 19 iunie 2017 - 20:35, said:

Stie cineva de ce nu sunt inca racordati la reteaua de gaze?
a durat mult semnare actelor cu cei care fz gazele in bloc
pe 15.07 au semnat actele si urmeaza racordarea

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate