Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Ibm 2210

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
S-a jucat cineva cu un router/gateway din asta, IBM 2210 (nu stiu exact submodelul, ca nu sunt langa ela acum, dar e cel cu 1 eth, 1 wan, 1 isdn) ?

Ideea e ca am ceva probleme la configuratie ISDN, Tacacs si event-uri, dar mi-e lene sa pun intrebarile daca nimeni nu a lucrat cu el si deci nu va putea raspunde :)

#2
lLIVIU

lLIVIU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 28.11.2001
mie n-o sa-mi fie lene sa-ti raspund ...

#3
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
okay.merci. maine cand ajung langa el o sa pun intrebarile. Nasol e ca eu am primit jucaria in brate (fara documentatie, fara nimic) si un "bursuc" din ala ISDN sa ma joc si nu ma prea descurc, caci experienta mea in ISDN e nula.

Dar ca idee...in primul rand: CABLUL de legatura intre NT1 ISDN si portul din router. L-am facut din utp cat 5 cu 2 rj45 mufate dupa  S0 teoretic. Am folosit deci pinout de ISDN RJ45 la ambele capete:
1-
2-
3-receive+
4-transmit+
5-transmit-
6-receive-
7-
8-
E ok cablul ? :)

eh..mi-a luat ceva pana sa descopar ca nu merge cu: cablul telefonic, cablu cat5,cablu crossover :)

#4
lLIVIU

lLIVIU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 28.11.2001
da, cablul e OK.

#5
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
ok..acum am ajuns iar langa minunatul router :)
Comportamentul este ca.... raspunde la apel, dar ramane la "verifying username and password" (client win32). Eu am creat un user, cu drept de dial-in si dial-out chiar, am activat pap si chap.

De fapt...CUM se face dial-in-ul cu IBMul asta ? eu pe net nu am gasit nici un tutorial ceva....

#6
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
eh ? ILIVIU, ai zis ca tie nu ti-e lene ? :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate