Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...
 Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...
 Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...
 La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!
 

OnePlus 3T - discutii generale

* * * * - 4 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
4793 răspunsuri în acest subiect

#4591
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.490
  • Înscris: 11.02.2007
Muncesc băieții...

Fișiere atașate



#4592
calin7mihai

calin7mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 896
  • Înscris: 17.02.2012
A mai avut cineva probleme cu vocea in convorbiri , in sensul scaderii volumului? De cateva zile convorbirile se aud foarte incet , abia reusesc sa port o convorbire pe 3t -ul meu. Il am de peste un an insa a functionat ireprosabil pana acum.

#4593
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.856
  • Înscris: 27.09.2008

Vizualizare mesajcalin7mihai, pe 20 decembrie 2018 - 05:47, a scris:

A mai avut cineva probleme cu vocea in convorbiri , in sensul scaderii volumului? De cateva zile convorbirile se aud foarte incet , abia reusesc sa port o convorbire pe 3t -ul meu. Il am de peste un an insa a functionat ireprosabil pana acum.
Dacă ai root cu Magisk, pune bre modulul Low incall volume fix, apoi o să scri apoi aici că urlă prea tare în cască interlocutorul! :P

Fișiere atașate



#4594
catalin0303

catalin0303

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 419
  • Înscris: 03.02.2009
Dupa ultimul update 5.0.8 am o problema la call. De multe ori suna o data si se intrerupe. Trebuie sa reincerc de 3-4 ori pana reusesc sa vorbsc cu cineva. Restartez + clear cache si merge o perioada. Apoi se intampla iar. Nu este reteaua de vina. Avem 4 telefoane OP3 si OP3T in casa si toti suntem pe aceeasi retea. Doar mie mi se intampla si asta doar de cateva zile.
Credeti ca e cazul sa fac un factory reset sau sa astept update la PIE si poate se rezolva?

#4595
testing1b

testing1b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.254
  • Înscris: 13.01.2010
@catalin0303: Nu am problema aceasta. OP 3T.

Editat de testing1b, 26 decembrie 2018 - 11:48.


#4596
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.490
  • Înscris: 11.02.2007
Posted image

Fișiere atașate



#4597
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 7.317
  • Înscris: 21.01.2009
Ca liniste s-a lasat  in discutiile despre OP 3 si OP3T !
N-a mai incercat nimeni  alte rom-uri ? Toata lumea pe oficial ?
Pana si eu !
Ieri am spus sa mai schimb cate ceva si zic, hai ca tot am criptat telefonul, il descriptez si  mai incerc ceva nou.  Ochisem deja ceva : o varianta LOS 16 ( NLOS a lui NVertigo) si SkyDragon 9.0 - am mai folosit rom facut de Holy Angel si a fost ok.
M-am cam balbait cu decriptarea ( merge direct din TWRP, nu mai trebuiesc folosite comenzile in flashboot dar evident sterge partitia de date ) si instalarea NLOS ( deh , mai uita omul!) dar apoi am constatat ca nu merge  instalarea din cauza versiunii de OpenGapps . Am folosit nano si ...dupa parola de Wifi s-a blocat . probabil ca ar fi trebuit versiunea pico .  Am reinstalat iar romul fara Gapps sa vad ce setari are .  E un LAOS sec, fara nimic in plus , probabil optimizat dar asta nu am de unde stiu . M-am obisnuit de ceva ( muuult )  timp cu comoditatea oferita de 5.0.6 - 5.0.8 si am zis ca mi-e lene sa mai incerc o alta instalare cu pico Gapps.. Mai ales ca mai aveam de testat ceva.
SkyDragon-ul s-a instalat din prima  ( cu nano) , am reinstalat toate aplicatiile .  Pana mi s-a parut ca luminozitatea e prea mica- era pe 29% . O modific pe 50%  , mai aveam cate ceva de setat , iar ma dor ochii - iar luminozitatea pe 29%.  In sfarsit , dupa cateva minute revenea la valoarea respectiva indiferent ce ii setam manual. Probabil ca se poate ajusta din build.prop ( parca am citit ceva pe Xda dar trebuia sa sap si nu mai aveam chef ) asa ca am restaurat   5.0.8 .  Cu criptare cu tot Posted image .
Ce mi s-a mai parut interesant ar fi Bootlegger lui DedBoy dar e pe la primele versiuni si mai trebuie sa se coaca . L-am folosit in versiunea 8.1  pana a fost abandonat .

Editat de ggelu, 31 decembrie 2018 - 01:31.


#4598
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.490
  • Înscris: 11.02.2007
M-am tot gândit să pun și eu custom rom, dar orice fac tot la OOS mă întorc. Tot timpul îmi lipsește ceva, nu mă pot obișnui cu AOSP.

#4599
ddan59

ddan59

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 82
  • Înscris: 11.02.2011
Domnilor,
Este al 2-lea "La Multi Ani !" pe care ni-l spunem pe acest forum , semn ca telefonul nostru va incepe curand sa-si arate anisorii. Dar, cine stie, poate va primi in curand cadou o operatie estetica , sau mai bine spus - functionala - si dupa aceasta resuscitare sa ne convinga ca mai are multa viata in el. Sanatate si un an mai bun pentru toti ! - (cu telefon cu tot)

#4600
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.490
  • Înscris: 11.02.2007
Aștept să văd cum se mișcă pe Pie. Mă gândeam să iau un 6 sau 6T, dar prima dată vreau OOS pe 3T. Poate nu mai iau nimic :))

#4601
mariusspn

mariusspn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 117
  • Înscris: 20.05.2017
Mie mi se pare mult prea mare 6T-ul...nu stiu, era fain sa scoata doua telefoane.

#4602
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 7.317
  • Înscris: 21.01.2009
Pentru prima oara de cand am smartfoane nici eu nu simt ca ar fi nevoie de altul . E suficient de stabil  si mai performant decat am nevoie.  Cand va fi abandonat de  developeri ..Posted image ..mai vedem atunci.

#4603
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.856
  • Înscris: 27.09.2008
Android noo surprins :D
https://www.gizmochi...stfRssdwuA02EdI

#4604
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.490
  • Înscris: 11.02.2007
The OnePlus 3T also has a 128GB RAM variant. :)))

Custom rom nu poate să fie? Nu vad nicăieri oxygen os.

#4605
testing1b

testing1b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.254
  • Înscris: 13.01.2010
Poate sa mi spuna cineva cum pot dezactiva corectorul gramatical de pe oneplus 3T? Multumesc

#4606
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.856
  • Înscris: 27.09.2008
Dacă ne spui și ce tastatură folosești....
De obicei din setările tastaturii.

Sau limbă și introducerea textului/ verificator ortografic....și ce mai este pe acolo.

#4607
testing1b

testing1b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.254
  • Înscris: 13.01.2010
@nick5roo: Multumesc de ajutor. Am rezolvat.

Editat de testing1b, 25 ianuarie 2019 - 21:15.


#4608
testing1b

testing1b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.254
  • Înscris: 13.01.2010
Oneplus 3/3T se afla in teste avand android 9 la bord.
Sursa: https://www.gadget.r...-0-pie-la-bord/

Editat de testing1b, 03 februarie 2019 - 18:13.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate