Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Egreat A5/A8/A10/A11/A13 Android 5.1.1/Android 7.0 Box TV.

- - - - -
  • Please log in to reply
166 replies to this topic

#145
gigicoltz

gigicoltz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,070
  • Înscris: 25.06.2005

View Postsansiro, on 17 iunie 2018 - 18:32, said:

Salutare,
m-ar interesa sa achiz un EGREAT A5 numai pt. a viziona filme format .mkv sau .M2TS 4K HDR ATMOS sau DTSX; l-ati folosit careva in aceasta varianta? Face passthrough corect pt. ATMOS si DTSX impreuna cu 4K HDR? Ce variante mai exista pt. ce as vrea eu?
Multumesc.
MiBox, Shield , Apple TV 4k, Xbox....si altele pe Linux. Dar daca vrei Netflix, astea 4 cam sunt (singurele certificat de Netflix pt Atmos fiind Apple si Xbox).

#146
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 09.05.2018
Va rog frumos hai sa nu incepem/facem un ghiveci si pe acest thread , discutand/scriind despre alte branduri/modele in afara de cele dedicate in acest thread
Pt astfel de discutii/raspunsuri , Sansiro si altii puteti scrie/raspundeti pe acest thread generalizat - https://forum.softpe.../page__st__6264

Edited by wather, 11 December 2018 - 15:44.


#147
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,577
  • Înscris: 16.03.2004
Egreat A11 oferă o calitate a sunetului, bună, mulțumitoare?

#148
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,577
  • Înscris: 16.03.2004
De ce este atât de mare carcasa Egreat A11, dacă nu conține DAC ?

#149
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 09.05.2018
Din cauza lacasului intern de hdd de 3.5" , acesta ocupand cam 40% din suprafata totala interioara

Attached Files



#150
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,577
  • Înscris: 16.03.2004
Mulțumesc.
Văd o placă grafică acolo și o cutie albă, legată la placa grafică. Acea cutie ce reprezintă, știi cumva?

[ https://i.ibb.co/GHF519T/eg.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by dark, 18 December 2018 - 13:58.


#151
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 09.05.2018
Cutia cea mare e sursa lui ecranata total pt a nu interfera cu alte semnale ( audio/video )
Si ce se vede pepl de baza e ecranul modulului wireless

#152
wasya68

wasya68

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 07.01.2017
Salut baieti.Se pot muta programe instlate de pe media player pe sd card extern,si cum ?Nu mai am spatiu pe media player si as vrea sa mai instalez si pe sd card extern.

#153
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,411
  • Înscris: 16.03.2011

View Postwasya68, on 09 ianuarie 2019 - 14:11, said:

Salut baieti.Se pot muta programe instlate de pe media player pe sd card extern,si cum ?Nu mai am spatiu pe media player si as vrea sa mai instalez si pe sd card extern.
trebuie formatat sd card ca memorie interna

#154
wasya68

wasya68

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 07.01.2017
Mai pe inteles cu formatarea sd cardului ,unde trebuie sa intru ca sa-l pot formata.

#155
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,577
  • Înscris: 16.03.2004

View Postadiatric, on 03 mai 2017 - 13:06, said:

Ms. Am renuntat la ideea de egreat A10.
Am luat Dune HD Solo 4k.

Ai procedat foarte bine, imaginea este net superioară pe produsele Dune, având chipset Sigma, decât MP-urile Egreat care folosesc chinezăriile HiSilicon.

#156
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 09.05.2018
........imaginea este net superioară pe produsele Dune......... - Ma cam indoiesc , adica daca e dupa cele scrise de tine calitatea unei imagini HD ( Dune HD Solo 4K are HDMI1.4 , NU HDMI2.0 ) e mai buna decat calitatea unei imaginii 4K/60 . HAI SA FIM REALISTI
Dune numai e cea fost la fel ca si Sony/Philips  . chiar daca unii de pe aici mai cred in visul SIGMA
Nu contest ca SoC-urile SIGMA nu erau performante , insa pe vremea formatului fullHD , acum in era 4K sau mai schimbat niste chestii
Atata timp cat nu poti reda un format 4K/60 cu SoC-uri SIGMA , nu stiu de ce se face comparative cu SoC-uri care pot reda formatul 4K/60 fie ele si chinezisme
SoC-ul HiSilicon Hi3798CV200 este unul dintre cele mai performante/versatile SoC-uri chinezesti si mai ales d.p.d.v raport pret/performanta
SoC-urile SIGMA poate erau mai performante , dar si mult mai mai scumpe si personal nu stiu vreun model de un astfel de SoC care sa redea 4k/60
De acea nici nu au rezistat in prezent , fiind inlocuite de ale SoC-uri mai..........

#157
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,577
  • Înscris: 16.03.2004

View Postwather, on 03 februarie 2019 - 21:19, said:

........imaginea este net superioară pe produsele Dune......... - Ma cam indoiesc , adica daca e dupa cele scrise de tine calitatea unei imagini HD ( Dune HD Solo 4K are HDMI1.4 , NU HDMI2.0 ) e mai buna decat calitatea unei imaginii 4K/60 . HAI SA FIM REALISTI
Dune numai e cea fost la fel ca si Sony/Philips  . chiar daca unii de pe aici mai cred in visul SIGMA
Nu contest ca SoC-urile SIGMA nu erau performante , insa pe vremea formatului fullHD , acum in era 4K sau mai schimbat niste chestii

Eu scriam din perspectiva mea, nu am decât foarte puține filme 4k.

View Postwather, on 03 februarie 2019 - 21:19, said:

De acea nici nu au rezistat in prezent , fiind inlocuite de ale SoC-uri mai..........
....ieftine.

View Postwather, on 03 februarie 2019 - 21:19, said:

Atata timp cat nu poti reda un format 4K/60 cu SoC-uri SIGMA
Pot reda 4k/30, ceea ce pentru mine este suficient.

#158
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 06.03.2005
Totusi se tot scrie de superioritatea Sigma dar nimeni nu a scris ce anume era superior, concret ce si cum se vedea mai bine pe Sigma, intreb asta pentru le-am avut din inca 2006 cu Tivx, WDTV, VTEN, folosind alternative Realtek Asus O!Play, Egreat R6S si mai nou Zidoo X8, fara sa mai vorbesc de playerele BD de la Sony, Pioneer si Panasonic.
Ce este mai bine pe Sigma?

#159
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,577
  • Înscris: 16.03.2004

View PostFC72, on 04 februarie 2019 - 10:35, said:

Ce este mai bine pe Sigma?

Prelucrează foarte bine filmele sd, hd, full hd, spre deosebire de SoC-urile chinezești, care reprezintă foarte bine doar imaginile 4k.
Eu am o colecție de vreo 700 filme sd, vechi, din anii 70,80,90. Vreau să spun că playere-le PCH și Dune HD sunt imbatabile, tocmai datorită SoC Sigma, iar Egreat, Himedia, care au chipset HiSilicon, redau aceste filme extrem de neplăcut. La 4k, este win-win.

#160
cristianstoica

cristianstoica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 20.12.2010
[CFW] Egreat A5/A8/A10 - ATV version by E_CS base on v1.3.1.6
[ https://www.mediafire.com/convkey/afa7/mpe6hzht46i18p2zg.jpg?size_id=4 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
More details on egreatworld.com

#161
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 09.05.2018
Salut

Am si eu o intrebare pt comerciantii autohtoni care comercializeaza media playere Egreat sau detinatori ai mdelului de mai jos :

- Care sunt diferentele intre Egreat A10 si Egreat A10 II ?

Nu am reusit sa aflu de pe net despre aceste diferente ( daca exista ) , iar ca pret exista o diferenta doar de 50 lei intre ele , estetic arata la fel ambele modele

#162
wasya68

wasya68

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 07.01.2017
Nu pot formata nici cum micro sd card ca memorie interna pe Egreat A5.Cine ma poate ajuta ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate