Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

Capcana pentru un soricel?

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#55
PMN

PMN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 17.10.2016
Oricum o sa iau cateva capcane din comert si 1-2 cumparate de pe olx sau okazii, o sa le las sa fie acolo puse.

#56
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

View PostPMN, on 23 octombrie 2016 - 16:25, said:

Cred ca o sa tai din ciocul de la capcane, parca declanseaza greu, imi imaginez ca un soricel mic nu prea are atata forta sa traga ciocul respectiv.

Am legat paine si biscuiti de cioc.
Am cumparat grau otravit sau ce este otrava respectiva care se pune prin casa.
Urmeaza sa cumpar si un tub de lipici sa pun pe o bucata de faianta, ceva sa pot scapa la urma de ea si de soarece.

Am capcane de lemn si mental, o sa cumpar si ceva capcane t-rex http://www.roinsect....s/8482949248.jp
Si probabil 1-2 capcane de pe olx, astea intuiesc ca or sa fie instalate in zone mai putin vizile.
Ai de capul meu cata complicare pentru o treaba simpla. Ia nene niste lipici de la farmacia veterinara si intinde-l pe doua 3 bucati de carton pe care le pui pe unde umbla. Eventual niste macare de momeala. Se pare ca sunt si cartoane cu lipici deja pus: http://www.roinsect....-sobolani/13/55

#57
PMN

PMN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 17.10.2016
Am luat ceva sa fie si pe termen lung, gen nu vreau doar lipici/plasture sa care peste o luna sa scap de el si sa zic "problema rezolvata" si apoi sa ma pomenesc cu alt soricel.
Lipici urmeaza sa cumpar astazi.

#58
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,086
  • Înscris: 07.07.2006
Pune capcanele perpendicular pe perete, lipite de acesta, cu momeala înspre perete. Eventual 2 sau 3 una lîngă alta. Șoarecele va trece fix peste ele, pentru că circulă de-a lungul pereților. (Ar fi bine să te prinzi mai întîi cam pe unde circulă).
La momeală, foarte bun e untul de arahide. Ungi nițel zona momelii cu el.
Caută pe net „how to place mouse traps” și „how to set mouse traps”.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate