Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Plictisiti la munca - chatul frecatorilor de menta la locul de munca

* * * * * 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
180 replies to this topic

#91
IMEI

IMEI

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 119
  • Înscris: 06.06.2016

Quote

Eu-s cu o ora in urma.
Eu cu două înainte.

#92
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009

View Postoverseas, on 11 octombrie 2016 - 15:25, said:

Hai ca mi-ati amintit de o faza bestialaaaaaa:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ISpsK5MwnXY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cautati filmul e jale!!!

"I just stare at my desk, but it looks like i'm working"
muahahahaaaa
Pe bune ca si la mine e cam la fel: un colectiv de 8 persoane din care 4 sunt manageri. Iar de la o vreme, constatand ca mi se tot suplimenteaza sarcinile le-am adus la cunostinta faptul ca de acum incolo, (respectiv de vreo luna) io imi voi face strict treaba. Sigur, au comentat, dar lucrurile nefiind 100% conforme nu au mai avut nimc de zis. Asadar imi fac treaba bine, intr-un program la alegerea mea.

Edited by master_oz, 12 October 2016 - 07:26.


#93
SheHateMe

SheHateMe

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,822
  • Înscris: 03.01.2016
Ia uite la ei cum sunt toti la munca pregatiti de o noua zi de frecat menta.

#94
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,537
  • Înscris: 30.10.2003
Daca nu ne dau task-uri mai interesante. The same old shit every day Posted Image

#95
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009
Hai ca mi-am adus aminte de o chestie: intr-o zi de joi i-am urat unui coleg week-end placut. Vineri n-a venit la lucru. Mi-a zis ca s-a prins sambata de treaba asta. A avut noroc ca io ii eram superior ierarhic si nu l-am penalizat, desi l-am tinut un pic in sah luni, sa prelungesc perioada de amuzament.

Se poate incerca, poate aveti colegi cu capu in nori.

#96
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015
sa vezi cum e sa vii la munca si tu sa fii liber. genial :))

#97
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005

View Postmaster_oz, on 12 octombrie 2016 - 08:35, said:

Hai ca mi-am adus aminte de o chestie: intr-o zi de joi i-am urat unui coleg week-end placut. Vineri n-a venit la lucru. Mi-a zis ca s-a prins sambata de treaba asta. A avut noroc ca io ii eram superior ierarhic si nu l-am penalizat, desi l-am tinut un pic in sah luni, sa prelungesc perioada de amuzament.

Se poate incerca, poate aveti colegi cu capu in nori.

Poti sa-i zici si intr-o luni week-end placut.....,
sau intr-o vineri ca ne vedem maine.

@usrnm
Genial a fost cand m-a chemat sefu la munca ca trebuie terminat ceva urgent si cand am ajuns era usa inchisa iar toti colegi erau acasa la nani, l-am trezit din somn ca nu-mi dadusera cheie, am avut o dicutie placuta, am inteles ce era de inteles si in 2 luni lucram cu niste oameni seriosi.

Edited by arg, 12 October 2016 - 14:58.


#98
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009

View Postusrnm, on 12 octombrie 2016 - 14:41, said:

sa vezi cum e sa vii la munca si tu sa fii liber. genial Posted Image)
Am patit si din astea, recent: chemati multi sambata la ora 10, dar de fapt fiecare, incepand cu sefu a venit cum or putut.
Io si inca unu mai constiinciosi am venit la 10, dar sefu nu. Si pentru ca fiecare a venit cum a avut chef, la un moment dat sefu pleaca acasa spunandu-ne ca va comunica cu noi pe skype, dar noi sa stam la birou sa auzim toti ce are de zis.
Dupa alta ora ne contacteaza si ne mai spune doua vorbe: faceti ce stiti, scrieti ce idei aveti si discutam cand ne mai intalnim.
Si n-am mai fost sa fie pentru ca intre timp a expirat termenu de depunere a proiectelor, chiar solicitasem ajutor aici pe forum pentru a-mi indeplini sarcina.

No fachit ca de atunci nu mai vin la munca neplatit.

Edited by master_oz, 12 October 2016 - 15:27.


#99
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015

View Postarg, on 12 octombrie 2016 - 14:52, said:


@usrnm
Genial a fost cand m-a chemat sefu la munca ca trebuie terminat ceva urgent si cand am ajuns era usa inchisa iar toti colegi erau acasa la nani, l-am trezit din somn ca nu-mi dadusera cheie, am avut o dicutie placuta, am inteles ce era de inteles si in 2 luni lucram cu niste oameni seriosi.

asa am patit eu recent cu o multinationala mega ultra cunoscuta. Numa fite si figuri, ma luasera cu proceduri cu basini dar de la recrutare pana la managerul de vanzari s-au comportat ca niste amatori. Ca si tine, am inteles cu cine stau de vorba si dupa 4 zile i-am pupat pe portofel.

#100
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,537
  • Înscris: 30.10.2003
Neatza! Azi a venit si cheful de munca. De fapt si-a facut anuntata prezenta inca de ieri, de aia am si lipsit pe aici. Ma duc imediat sa-mi fac o cafea cu mult lapte :D

#101
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015
spargatorule de greva Posted Image

#102
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
Aha, are treaba:
[ http://construimimperii.ro/wp-content/uploads/2014/06/somn.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#103
adid22

adid22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 28.12.2005
Neatza va cam dati cu dusmanul de clasa vad..

#104
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,537
  • Înscris: 30.10.2003

View Postarg, on 13 octombrie 2016 - 09:09, said:

Aha, are treaba:
[ http://construimimperii.ro/wp-content/uploads/2014/06/somn.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Intru in sedinta. De-as putea face asa ceva ...

#105
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005

View PostBursul, on 13 octombrie 2016 - 09:28, said:

Intru in sedinta. De-as putea face asa ceva ...

[ https://c2.staticflickr.com/4/3600/3475520637_d033da6666.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#106
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015

View Postarg, on 13 octombrie 2016 - 09:34, said:

[ https://c2.staticflickr.com/4/3600/3475520637_d033da6666.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Posted Image Posted Image Posted Image  o faceti in grupPosted Image

#107
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,537
  • Înscris: 30.10.2003
Excelenta poza !!!!!!!!!!:lol:

#108
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,537
  • Înscris: 30.10.2003
Smartphone-ul dăunează grav jobului

Experimentul a reunit 95 de persoane, cu vârste între 19 şi 56 de ani, în cadrul laboratoarelor universităţilor din Würzburg şi Nottingham-Trent.
Concluziile unui experiment psihologic realizat de Universităţile din Würzburg şi Nottingham Trent arată că smartphone-urile ajută oamenii să păstreze legătura cu colegii, să-şi verifice e-mail-ul şi să îndeplinească anumite sarcini de serviciu, dar, de asemenea, scad şi productivitatea la birou.
Cercetătorii le-au cerut participanţilor să se supună unui test care să le determine gradul de concentrare, în patru circumstanţe diferite: cu telefonul fie în buzunar, fie pe birou, închis într-un sertar sau scos de tot din încăpere. Cele mai slabe scoruri au fost obţinute atunci când telefonul se afla pe birou. În ansamblu, performanţa a crescut cu 26% atunci când telefoanele au fost eliminate din încăpere, scrie Gândul.
Contrar aşteptărilor, absenţa smartphone-ului nu i-a făcut pe participanţi să devină agitaţi. Nivelul de anxietate a rămas constant pe tot parcursul experimentelor. În general, femeile au fost mai agitate decât bărbaţii, determinându-i pe cercetători să tragă concluzia că nivelul de anxietate de la serviciu nu este afectat de smartphone-uri (sau de absenţa smartphone-urilor), dar poate fi influenţat de gen.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate