Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Sofia Residence zona Theodor Pallady

- - - - -
  • Please log in to reply
136 replies to this topic

#109
Maria2230

Maria2230

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 28.02.2017
.

Edited by Maria2230, 20 July 2017 - 14:08.


#110
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017

View PostApostolulAndrei, on 20 iulie 2017 - 13:07, said:

Asta daca nu radiaza firma dupa ce termina de vandut ca atunci nu mai dai pe nimeni in judecata si ramai cu garantia in mana.


Exact.  Sa nu uitam de cel mai grav caz din ultimii 20 de ani , respectiv Cathedral Plazza care a fost construita fara autorizatii fix in centrul Bucurestiului. Si culmea nu o poate demola nimeni. Iar voi vorbiti de garantii pentru cladiri construite naiba stie pe unde ..... Sa fim seriosi.

#111
MIKA_G

MIKA_G

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.07.2017

View PostAlleynnad, on 06 iunie 2017 - 15:40, said:

buna! Si-a luat cineva dintre voi apartament la demisol? Ma intereseaza care a fost costul balconului sa fie inchis.
Multumesc

Buna! se pare ca vom fii vecini!

View PostAlleynnad, on 06 iunie 2017 - 15:40, said:

buna! Si-a luat cineva dintre voi apartament la demisol? Ma intereseaza care a fost costul balconului sa fie inchis.
Multumesc



Si eu am dat avansul pentru un ap. la demisol, in bl.3. Este pentru fiica mea.

Edited by MIKA_G, 21 July 2017 - 11:10.


#112
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Posted Image
Si la tine balconul e deschis?

Edited by mihaigerard, 21 July 2017 - 12:55.


#113
MIKA_G

MIKA_G

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.07.2017

View PostAlina54, on 20 iulie 2017 - 13:22, said:

Ce scenarii faceti! In cazul acesta, nimeni nu ar mai cumpara nimic. Cred ca, dintre toti eventualii cumparatori, putini au fost cei care s-au interesat constant de evolutia lucrarilor. Ca si in cazul unui apartament vechi in curs de renovare, trebuie sa fii mereu prezent pentru a vedea ce fac muncitorii, altfel...nu iese cum ai planificat.

View Postmihaigerard, on 21 iulie 2017 - 12:54, said:

Posted Image
Si la tine balconul e deschis?

Buna,
Nu. Eu am insistat sa mi-l inchida (350 euro). Si asta pentru ca am platit 80%......Posted Image  Sper sa nu mi para rau. Eu am tot fost pe acolo, am avantajul ca stau aproape, si am tot insistat la diverse uratenii constatate....E vai de mama lor.

View Postmihaigerard, on 21 iulie 2017 - 12:54, said:

Posted Image
Si la tine balconul e deschis?

Buna,
Nu. Eu am insistat sa mi-l inchida (350 euro). Si asta pentru ca am platit 80%......  Sper sa nu mi para rau. Eu am tot fost pe acolo, am avantajul ca stau aproape, si am tot insistat la diverse uratenii constatate....E vai de mama lor.

#114
sabinp

sabinp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.02.2007

View PostMIKA_G, on 21 iulie 2017 - 11:10, said:

Buna! se pare ca vom fii vecini!





Si eu am dat avansul pentru un ap. la demisol, in bl.3. Este pentru fiica mea.
Valeu!
O sa aveti probleme cu umiditatea! toti pe care i-am auzit ca au luat se plang de asta. Dezvoltatorul s-a calicit sa mai faca un nivel..sa mai ia niste bani
Sa luati in calcul un sistem de ventilatie descentralizat. Sunt aparute recent si la noi, au recuperare de caldura, adica in plus economisesti si bani pe langa aer proaspat si rezolvarea problemei de umiditate.

Nemercinii astia de dezvoltatori, care fac blocurile in 6 luni si nu au timp sa se usuce, ar trebui sa le includa in fiecare apartament!! Dar mai costa si astea vreo 1300 lei pe fiecare camera.
Doar ca banii se scot de noii proprietari prin economii la incalzire, ne mai aerisind prin ferestre deschise.
Cautati si gasiti. Eu mi-am pus de la astia: http://ventilatie-re...are-de-caldura/

#115
cybertop

cybertop

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 06.10.2011
S-a mutat cineva in blocul 1?

#116
Georgiana1992

Georgiana1992

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 04.08.2017

View Postcybertop, on 14 august 2017 - 07:50, said:

S-a mutat cineva in blocul 1?
Salut, ai nr de tel al domnului Tanase?
Merci!

#117
Georgiana1992

Georgiana1992

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 04.08.2017
Este cineva in situatia in care ii expira antecontractul pe 30.08 si cei de la agentie spun ca notariatul este in concediu pana pe 5.09? Eu am primit aprobarea de la fondul de garantare dar nu ajung actele la banca in timp util....

#118
cybertop

cybertop

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 06.10.2011
Nu am nr. de telefon al lui Tănase, dar azi am fost pe șantier și din întâmplare era și el pe acolo și am vb cu el. Sunt in aceeasi situație cu expirarea antecontractului și el a zis că dacă banca cere act adițional, il facem, nu e nici o problema, doar să contactam agentul imobiliar. Dacă vrem să ne mutam înainte, e posibil și asta, iar gardul de la șantier va fi scos peste 2 săptămâni.

#119
Georgiana1992

Georgiana1992

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 04.08.2017
Multumesc frumos! Am vorbit intre timp si cu cineva de la notariat si mi-au spus ca totul este ok. De asemenea, mi-au zis sa sun la notar dupa ce ajung actele la banca pentru ca dureaza 3 zile pana ies toate actele pe care le semnam la vanzare-cumparare.

#120
cybertop

cybertop

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 06.10.2011
Salut! A cumparat cineva prin Prima Casa? Cat de mari au fost taxele platite la notar in momentul semnarii CVC?

#121
ApostolulAndrei

ApostolulAndrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 23.04.2017

View Postcybertop, on 31 august 2017 - 09:23, said:

Salut! A cumparat cineva prin Prima Casa? Cat de mari au fost taxele platite la notar in momentul semnarii CVC?

Poti sa folosesti calculatorul asta - http://legeaz.net/ut...-taxe-notariale ca sa iti faci o idee, mari variatii nu sunt intre notariate.

#122
Silviu19917

Silviu19917

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 02.06.2015
Salut. A semnat cineva dupa expirararea antecontractului ?  Am auzit ca ar cere diferenta de curs valutar pana la cursul BCR . A mai patit cineva asta ?

#123
cybertop

cybertop

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 06.10.2011

View PostSilviu19917, on 20 septembrie 2017 - 10:45, said:

Salut. A semnat cineva dupa expirararea antecontractului ?  Am auzit ca ar cere diferenta de curs valutar pana la cursul BCR . A mai patit cineva asta ?

Depinde cum ati convenit la semnarea antecontractului, cu inghetarea cursului sau cu achitarea diferentelor. In cazul variantei a doua, trebuie sa ii dai diferenta de bani.

#124
Ana-Mihai

Ana-Mihai

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.10.2017
Salutare tuturor,
Am cumparat un apartament in Sofia Residence1 in acest an (2017) si regret.
Sunt probleme cu acoperisul (se scurge apa prin tabla gaurita de cuie). Dezvoltatorul Niculaie Tanase ne promite de 6 luni ca il repara si iata-ne in plin sezon de ploi cu apa infiltrandu-se in pereti, de la etajul 4 pana la etajul 2.
Canalizarea lasa de dorit, miroase la baie ca intr-o hazna. Nu a facut hidroizolatia la parter, tencuiala in casa mi s-a crapat in bucatarie... si tot asa.
Asteptam cu nerabdare sa vina sa repare, dar tot ne duce cu zaharelul "saptamana viitoare, saptamana viitoare...".
Suntem disperati, in timp ce dansul pare foarte linistit, ne transmite numai mesaje cum ca ar trebui sa stam linistiti ca va rezolva problema "saptamana viitoare".


#125
extropy

extropy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 15.11.2016
E ok. Are sistem de aer conditionat centralizat?

#126
Ana-Mihai

Ana-Mihai

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.10.2017
Nici vorba de asa ceva.
Avem doar coloane de aerisire in bai, ce sunt directionate catre pod. Daca urci acolo, lesini intoxicat.
Ca sa nu mai zic ca iti poti rupe gatul in tentativa de sapa turnata peste polistirenul pus pe ultima placa de beton si eventual sa te ranesti la cap, in toate cuiele ce ies din tabla acoperisului si putinele lemne ce il sustin.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate