Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Problema piele, psoriazis sau dermatita?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View PostTheBigDealerIsHardware, on 10 octombrie 2016 - 11:25, said:

Sincer, acum mi-am lasat parul mai mare (daca-l mai las 3-4 luni fac plete) si daca ma scutur in cap cu mana, imi pica ceva fire de par, dar na, nu cred ca incepe sa pice, eu am si parul foarte des. Dac-ar fii sa-mi pice parul am auzit ca as vedea si in cada cand ma spal. Asta ma face un specimen aparte. Mie mi-a aparut treaba asta, pentru ca acum 2 ani, am stat foarte mult in soare, si ma gandesc ca o fii de la asta... Fratelui tau cum i-a cazut parul, adica daca isi plimba mana prin cap i se lua parul pe mana sau...? Si nidoflor am cautat, dar nu gasesc. Si daca tot esti "experimentat" in asta, de exemplu, m-am lovit la spate, mi s-a facut rana, dar in loc sa se vindece coaja, s-a facut si acolo tot un fel de "dermatita"...Mie si cand eram mic, acum 10 ani, daca frecam prea  mult mainile cu sapun mi se faceau mai aspre si abia treceau, plus ca ma usturau. Sa revenim la scalp,da, sunt destul de greu de indepartat, si cand pica, parca sunt niste solzi....Deci, e posibil sa le am pe amandoua?


Nu am neaparat un program fix, dar ma spal de mai multe ori pe saptamana, 3-4 ori.
Nuidoflor trebuie sa gasesti in toate fasrmaciile si costa doar 10 ron un tub...mai cauta.
imposibil sa nu gasesti.
In 2-3 zile o sa simti imbunatatiri,in cazul dermatitei seboreice 5 zile sunt cam suficiente.
toata chestia e sa rezisti si sa nu te mai scarpini.
ps:incearca sa te speli doar cu samponul acesta tot din farmacii il gasesti petrole hahn antimatreata,eu numa cu el ma spal ca am parul gras si face treaba buna de tot.
Daca aplici tot ce ti-am zis eu...dermatita ta seboreica(daca o fi dermatita seboreica) nu o sa te mai bantuie atat de mult
[ https://www.catena.ro/assets/uploads/product_images/6cc4f-33856---Sampon-petrole-hahn-antimatreata-par-gras.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by I2O, 10 October 2016 - 17:10.


#20
perlutza

perlutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 02.07.2009
Buna !
Am psoriazis vulgar . Am si pe scalp . Am reusit sa mai ameliorez cu un sampon cu "imbunatatiri " !!  
In rasnita de cafea, 20 de aspirine, o lingură de oţet, 250 ml şampon (oricare, eu folosesc din  plante de la Farmona si balsam ..)
Macini aspirina .
Pui oţetul peste şampon..
Aştepti să facă reacţie câteva ore. Atenţie îşi creşte volumul .
Adaugi aspirina (pot fi şi mai puţine , nu fix 20 ).
La spălat lăsăm să acţioneze 3-5 minute.
După spălat foloste un balsam pentru păr uscat, pentru că usucă tare părul.
Sper sa-ti fie de folos !!
Au folosit samponul si persoane cu dermatita seboreica .
Merge incercat !



Edit : dupa ce ma spal dau cu Diprosalic solutie , de 2 ori pe zi dar doar pe coji ( pete rosii )

Edited by perlutza, 13 October 2016 - 20:56.


#21
aazz

aazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 13.02.2012
bravo

#22
carango

carango

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.02.2017
Eu am scăpat de dermatita seboreica doar prin alimentație!
1. Dieta Rina 3 luni(info pe net);
2. Renunțat la cafea;
3. 2 litri de apa plata pe zi minim.
P.S.Nu fumez!
Dermatita seboreică e una din bolile pe care omul modern si-o provoacă singur prin stilul de viață total nesănătos.
Încearcă!...sigur te vei vindeca!

#23
SERGIUxy

SERGIUxy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 31.01.2014
Dieta Rina 90

#24
CerbulCornel

CerbulCornel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 13.08.2017
Ce e asta? Nu ma doare, nu ma mananca.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate