Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Achizitii pentru review-uri ?

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
StefanSC

StefanSC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,730
  • Înscris: 02.07.2011
La F64 parca au o regula ca sa nu ai mai mult de 100 de cadre trase cu camera ;).

Ca se cam porcise lumea, lua camera pt eveniment peste WE si apoi o returnau.

In rest, in mintea mea, daca vrei sa faci review-uri pentru produse IT ar trebui ca in prima faza sa ai ce sa aduci unui producator/vanzator. Adica oameni pe magazinul lor on-line. Ca sa faci asta trebuie sa muncesti putin pe burta ta sa iti faci audienta, sa ai stilul tau, sa vii cu ceva nou samd. Iar apoi probabil ca vei putea cere sau vor veni vanzatorii la tine.

Asa, ca esti tu gigelu care vrea echipamente (eventual moca) sa le faca review-uri, o sa iti zica orice reprezentat un "Jet de aici ca nu vrem sa avem de-a face cu tine..."

Parerea mea...

#20
montecarlo

montecarlo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,705
  • Înscris: 01.11.2006
Până la urmă ceea ce cumperi online (fără acces nemijlocit la produsul respectiv) nu ai de unde să ştii cum te vei împăca cu ele cand le vei şi folosi. Mi se pare de bun simţ perioada de 14 zile de returnare fără niciun motiv (a trece NU MI SE POTRIVEŞTE nu ştiu dacă ajută cu ceva vânzătorul).

Un produs, fie unealtă, fie îmbrăcăminte, etc. nu pot fi evaluate numai pe baza unor date pur tehnice/obiective, poze, etc. ;-)

Referitor la recenzii, contactarea producătorului/distribuitorului mi se pare cea mai bună idee. Dacă ai deja un nume în domeniu îţi va fi mai uşor, ar fi un atu să zic.

Baftă.

#21
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,907
  • Înscris: 28.12.2006

View Postmontecarlo, on 20 octombrie 2016 - 14:46, said:

..nu pot fi evaluate numai pe baza unor date pur tehnice/obiective, poze, etc. ;-)
Ei as, sunt unii care cumpara dupa ce citesc cateva reviewuri/pareri ale unor necunoscuti de pe net, si mai si insista ca produsele X sunt cele mai bune :)

Pt. review te poti angaja la un site/producator/importator pe post de reviewer-blogger, scriitor de articole.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate