Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Google Pixel & Pixel XL (HTC) - discutii generale

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
2794 replies to this topic

#2557
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
La mine OK Google merge de peste tot (inclusiv cu ecranul inchis). Android Messages merge si el si toate aplicatiile Google pe care le-am testat. Merge bine pana si HBO GO :) .
Mai am de testat azi ca sa vad ce aplicatii non-Google nu se inteleg cu noile API-uri, dar deocamdata totul e bine la mine pe 2 XL (momentan am instalat cu OTA-ul - te plictisesti asteptand sa termine pasul 2 - instalarea - dar dupa restarl totul decurge rapid.

#2558
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Ce ar fi nou in DP3: https://9to5google.c...atures-gallery/

#2559
DjScorpyon

DjScorpyon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 779
  • Înscris: 14.08.2007
L-am pus si eu azi dimineata. Cum am fost cuminte pana acum, update-ul era de 900 si ceva de MB.
Luat prin OTA, nu am facut vreun factory reset dupa. So far so good. Se misca la fel ca Oreo, are momente cand simt ca agata un pic.. dar nu e enervant. L-am pus acum la o incarcare full sa vad cum reactioneaza dupa, eram la 30% cand am facut update-ul - imi spunea ca bateria va tine pana la 9:30, apoi 9:45. La 9:30 mai aveam 3%. Impressive :)))
Adaptive brightness e simpatic rau

#2560
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
OK. La mine se misca bine deocamdata. Daca vrei sa vezi lista cu toate (eventualele) probleme ale DP-urilor .... se gaseste la locul obisnuit: http://developer.and...ease-notes.html
Pana una alta.... enjoy Android P Posted Image .

Edited by danmerezeanu, 08 June 2018 - 05:16.


#2561
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
Am luat unul sotiei. La 1600 n-am gasit varianta mai buna.

#2562
liwium

liwium

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 01.01.2009
Salut! Vreau sa achizitionez si eu un terminal Pixel XL. L-am gasit la emag cu 1899 ron. Ce ziceti merita? Din cate stiu a avut ceva bug-uri dupa trecerea la Oreo dar am inteles ca s-au rezolvat. Deci, ce ma sfatuiti in calitate de posesori al acestui tip de smartphone?

#2563
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Nu-s posesor, dar l-am avut in vizor. Go for it, nu te speria de bug-uri! Posted Image

S-o mai ivi un bug minor sau doua, dar G le rezolva rapid prin update-urile lunare (pana in Octombrie 2019). Singurul lucru la care trebuie sa ai grija este burn-in-ul (dar ai garantie si oricum tine foarte mult de modul in care utilizezi telefonul).

#2564
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Redus la eMag!

Attached File  Capture.JPG   87.51K   39 downloads

View Postliwium, on 19 iunie 2018 - 18:53, said:

Vreau sa achizitionez si eu un terminal Pixel XL. L-am gasit la emag cu 1899 ron.


#2565
liwium

liwium

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 01.01.2009

View PostLesbianu, on 19 iunie 2018 - 21:26, said:

Multumesc!

#2566
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Cu placere! Te asteptam cu unboxing si pareri despre el. :)

#2567
DjScorpyon

DjScorpyon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 779
  • Înscris: 14.08.2007

View Postliwium, on 19 iunie 2018 - 18:53, said:

Salut! Vreau sa achizitionez si eu un terminal Pixel XL. L-am gasit la emag cu 1899 ron. Ce ziceti merita? Din cate stiu a avut ceva bug-uri dupa trecerea la Oreo dar am inteles ca s-au rezolvat. Deci, ce ma sfatuiti in calitate de posesori al acestui tip de smartphone?
Go for it. Se misca impecabil, nu stiu daca isi mai bate cineva capul cu Oreo, probabil toti suntem pe P beta. L-am achizionat din afara, 1980 lei cand la noi era 2500. La pretul de acum chiar e o afacere buna.

#2568
liwium

liwium

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 01.01.2009
Am achizitionat azi telefonul. Este de departe cel mai bun telefon pe care l-am avut. Se misca exceptional si imi place foarte mult si cum arata. I-am facut update la 8.1. Aveti idee cand o sa vina oficial  android P?

#2569
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006

View Postliwium, on 20 iunie 2018 - 20:43, said:

Aveti idee cand o sa vina oficial  android P?
A venit deja! Inscrie-te in programul Beta si vei primi imediat update OTA la Android P: https://www.google.com/android/beta

Posted Image

Sa-l stapanesti sanatos!

P.S. - Daca vrei sa iesi din programul Beta, o sa iti dea reset la telefon (o iei de la zero). Daca nu-i deranj mare, go for it. Daca este, mai asteapta pana la toamna...

#2570
liwium

liwium

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 01.01.2009

View PostLesbianu, on 20 iunie 2018 - 20:49, said:

A venit deja! Inscrie-te in programul Beta si vei primi imediat update OTA la Android P: https://www.google.com/android/beta

Posted Image

Sa-l stapanesti sanatos!

P.S. - Daca vrei sa iesi din programul Beta, o sa iti dea reset la telefon (o iei de la zero). Daca nu-i deranj mare, go for it. Daca este, mai asteapta pana la toamna...
Multumesc!
Vin de pe 7.1, o sa stau putin si pe 8.1 si apoi o sa trec pe P ( probabil atunci cand o sa vina update-ul oficial daca mai sunt doar cateva luni)

#2571
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Update-ul "oficial" la P (in afara programului Beta) ar trebui sa apara la sfarsitul lui August - inceputul lui Septembrie. La inceputul lui Octombrie se lanseaza Pixel 3, care probabil (ca si in anii trecuti) va iesi pe piata cu un Android 9.x. Abia dupa asta G va aduce la zi si restul modelelor (Pixel si Pixel 2).

Pana atunci, enjoy it! :)

#2572
virussistems

virussistems

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 06.12.2015
Salut!
Sunt tentat sa achizitionez si eu pixel 1 , dar am cateva intrebari la care as dori sa raspundeti mai multi daca se poate.
Memoria de 32 de gb este suficienta?
Cum sta cu bateria? Cat va tine si in ce regim il folositi?
Ati intampinat probleme cu incalzirea telefonului?
Multumesc !

#2573
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Este suficienta pentru mine. Pozele se salveaza in Google Photos, mai sunt inca 15 GB in Google Drive, tot moka, deci eu unul nu imi bat capul cu memoria.
Cu bateria sta bine, ma tine de dimineata de la 7 pana seara la 5-6. Il folosesc mult pe whatsapp, navigatie cam 40-60 minute pe zi.
Se incalzeste, dar nu am avut force close de la asta. Am patit pe Nexus 5 asa, dar la Pixel, nu. In afara de asta, la navigare il pun in fata ventului si e mai mare placerea sa-l simti rece ca gheata cand te dai jos din masina.


Posesorii de Pixel XL, ce tempered glass recomandati, eventual si un slim case? L-am scapat de cateva ori, chiar rau, pe ciment zgrumturos, nu s-a spart, dar mi-e ca ma lasa norocul.

#2574
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Mi-e ca o sa fie ruleta cu temperd glass-ul pe Pixel XL ca si pe alte telefoane cu muchiile display-ului rotunjit... Posted Image

Iei in considerare un "case" 360 grade? Arunca un ochi la Revolution de la: https://www.poeticcases.com
Pretul este derizoriu, mai mult face livrarea. Dar daca esti in CA, poate merita.
Sau... orice carcasa iti face cu ochiul + o folie de silicon montata "la baieti" (ca aia au rabdare sa o aplice corect si iti dau si garantie). Aia de silicon nu ofera protectie la socuri extreme, dar daca gasesti o carcasa cu muchiile mai proeminente, tot e mai bine decat naked (fara nimic).Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate