Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Google Pixel & Pixel XL (HTC) - discutii generale

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
2794 replies to this topic

#2089
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Corect. Exista cerere deci prețul e justificat - eu unul însă nu sunt un cumpărător tipic așa xa... sufăr a:) .Cat despre Android One, o sa vad când îmi vine Mi A1-ul. Din cate am înțeles vor exista cele 2 partiții de la Pixel... Not so happy about this...

#2090
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Mno, romanii sunt de 3-4 feluri, aia care nu-i intereseaza, telefon sa fie, sa poata suna si sa fie cat mai ieftin, aia care-s loviti de vierme si nu se multumesc cu nokia 3310, dar nici nu vor sa dea pe un telefon mai mult de cat dau pe un televizor si atunci se chibzuiesc, aia care n-au de niciunele, dar dau pe telefon mai mult decat pe 3 chirii, ca trebuie sa-l ia de cand apare si probabil ca mai sunt si aia care-si permit si nu-i deranjeaza scorul.
Marea majoritate, ne uitam in punga si ne socotim de 10 ori inainte de a scoate banii din buzunar, dar din pacate, 1000$ in Romania are o cu totul alta valoare in tarile astea mai scuturate. Pt un omulet muncitor care castiga low spre mediu, este 1/3 din salariu. Pt un roman din aceasi categorie, este cam un salariu, la care se adauga si viata mai scumpa. Pai ne comparam?
In alta ordine de idei, am vazut ca iar a fost furtuna, e toata lumea ok?


#2091
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Eu personal sunt OK. Chiar am jucat partida obisnuita de fotbal de miercuri seara fara sa fim deranjati de furtuna (in fond a fost doar cod galben). Oricum, Bucurestiul e mare si au fost si cartiere practic neafectate de furtuna (una normala totusi - ploaie, grindina pe ici si colo, rafale de vant dar departe de ce a fost in Timisoara in weeekend; mie nu mi s-a parut ceva deosebit fata de alte furtuni mai varatice din anii trecuti) - de exemplu, Pantelimon, Vitan... Sigur, inca mai sunt destui copaci uscati/batrani care nu sunt asigurati asa ca accidente se intampla de fiecare data cand bate vantul un pic mai tare (dar nu ma astept ca cineva din institutiile astea care trebuie sa aiba grija de ei sa pateasca ceva :( ; in schimb toate codurile astea sunt folosite pentru achizitii pe picior - licitatii? no way!).

#2092
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Au bătut palma pentru 1,1 mld U$D.

#2093
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Am văzut. Acum... Sa vina Pixel-ii :) .

#2094
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Hai că ăștia-s ieftini! :D
[ https://9to5toys.files.wordpress.com/2017/09/pixel-pals-pdp-6.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2095
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Preferă careva un trade-in?
[ https://www.droid-life.com/wp-content/uploads/2017/09/pixel-trade-in-program1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Gif2D, 21 September 2017 - 09:33.


#2096
Catalinit

Catalinit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 24.07.2017
eventual doar cei care nu locuiesc in Romania

#2097
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Sincer... Chiar daca as putea nu cred că e avantajos. Cum sa dau eu N6P-ul meu care merge si arata perfect (încă) pe doar 165 de dolari? :)
Așa că mă preocup de altele acum: https://www.technobu...-deal-analysis/

#2098
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Deci, in cativa ani, Google va omora producatorii de telefoane care acum nu sunt in top 3-5, in nisa premium. Acum se leaga cu Android One, le arunca o "momeala" ca sa-i canalizeze pe nisa buget si mid to low end.

#2099
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
NU cred ca va fi asa de simplu totusi... Vom vedea insa (si vom cumpara? :) )

#2100
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Alarme ratate?

#2101
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Nici macar una (si suna zilnic, cel putin o data pe zi)! Posted Image

#2102
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010

View PostLesbianu, on 24 septembrie 2017 - 21:23, said:

Nici macar una (si suna zilnic, cel putin o data pe zi)! Posted Image
Ți-ai tras pixel?

#2103
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
A mai fost un articol publicat acum cateva zile in care mentionau ca problema apare si pe Nexus-urile cu Oreo. N-am Pixel, dar am Nexus "pixelizat". Se pune? Posted Image
Daca treaba asta se intampla doar pe Pixel, e trist!

#2104
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
https://www.google.r...els-next-decade

#2105
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Speculații

Quote

  • Camera has added features like portrait mode but it looks like software induced blur (no dual lens system)
  • Pixel launcher crazy redone. Search bar below dock, Google home page has whole new design.
  • New feature that listens to music all the time so if there's a song playing in the bg it will put the artist and title on your lockscreen
  • Squeeze triggers Assistant so it immediately listens to what you say. Works when device is asleep. Can adjust squeeze intensity like U11.
  • Dual speakers a la Nexus 6P.
  • Glass seems flat not 2.5D.

[ https://pbs.twimg.com/media/DKfV3ahVwAAioqV.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Gif2D, 27 September 2017 - 08:23.


#2106
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Vezi ca "am tras" topice pentru Pixel 2 (al mic la HTC, al mare la LG). Baga zvonurile, barfele si speculatiile acolo (sau si acolo). :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate