Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Google Crawl stats + vreo 2 nelumiriri

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
izu

izu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 02.12.2005
Salutare. Ca multi altii, mi-am facut si eu un sit. Are la baza XOOPS. I-am facut un sitemap si l-am inscris pe Google sitemaps. Adresa este de genul www.nume.ro

Sit-ul a inceput sa apara in cautari. Problema mea este ca la Crawl stats nu imi afiseaza nimic in afara de mesajul  Your pages in Google
Data is not available at this time. Please check back later for statistics about your site.
La fel si la  Page analysis:  These statistics show you how the Googlebot  sees your site.
Data is not available at this time. Please check back later for statistics about your site.

Cam dupa cat timp o sa imi apara si mie ceva? Sit-ul este inscris cam de 2 saptamani.

Am acum cateva zile am mai facut un sitemap si l-am inscris. Deci am 2 sitemap-uri. Am voie?

La aceste intrebari am tot cautat raspuns si nu am gasit, motiv pentru care am apelat la ajutorul vostru.

Sit-ul se vrea a fi portalul unui oras. Cum pot optimiza cautarea dupa numele orasului? Am tot citit pe forum: Optimizezi fiecare pagina pentru 1-2 cuvinte cheie ..... si asa mai departe. Dar practic cum se face asta? Fac in asa fel ca numele orasului sa apara de cat mai multe ori in sit? Tot pe forumuri am mai intalnit ceva de genul asta: Google hits 4500 and  50 Mb sau ceva de genul asta. Practic ce este? Cum pot sa aflu si eu aceste date dar pentru sit-ul meu?

Pot afla exact pe ce loc sunt in google dupa acel cuvant? (numele orasului)

Parca mai era ceva dar nu imi mai amintesc. Sperand ca nu v-am plictisit prea tare si ca voi primi raspuns macar la o parte din nelamuririle mele, va multumesc anticipat.

Toate cele bune,
Stelian.

Edited by izu, 05 February 2006 - 16:22.


#2
revenco_andrei

revenco_andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 26.04.2005
bune intreberi... astept si eu cam aceleasi raspunsuri ca si tine

#3
izu

izu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 02.12.2005

View Postrevenco_andrei, on Feb 8 2006, 02:22, said:

bune intreberi... astept si eu cam aceleasi raspunsuri ca si tine

se pare ca sunt prea multe nedumeriri si nimeni nu indrazneste sa deea piept cu ele :)

#4
Krumel

Krumel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 19.05.2004
Stelian aceleasi probleme ca si pe SeoPedia.
Poate detaliezi.
Nu cred ca ne-am "dibuit" despre ce e vorba.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate