Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

E interesata de mine sau nu?

- - - - -
  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#19
leul_tau

leul_tau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,399
  • Înscris: 05.08.2013

View Postbarbosa, on 22 septembrie 2016 - 13:10, said:

Cu din astia ca tine dispare rasa umana.
si Dumnezeu nu exista, si biserici nu avem.

View Postmuc_cel_mic, on 22 septembrie 2016 - 13:16, said:

Poveste de dragoste!
Ea: daca ma iubeste ma cauta el.
El: daca ma iubeste ma cauta ea.
Sfarsit!
asta e dragoste trupeasca

Edited by leul_tau, 22 September 2016 - 13:19.


#20
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007

View Postslap-jack, on 22 septembrie 2016 - 12:32, said:

.Nu vreau sa-mi pierd timpul aiurea.

aceasta exprimare spune totul

#21
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006

View Postmuc_cel_mic, on 22 septembrie 2016 - 13:16, said:

Poveste de dragoste!
Ea: daca ma iubeste ma cauta el. Daca nu, ma apuc de videochat.
El: daca ma iubeste ma cauta ea. Daca nu, o iau in mana.
Sfarsit!

Posted Image

#22
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009

View Postslap-jack, on 22 septembrie 2016 - 12:32, said:

Am fost cu o tipa in urma cu mai multi ani, insa ne-am despartit din cauza ca ne-am mutat in alte orase, rupand legatura. A trecut timpul si acum locuim in acelasi oras. Acum cateva zile am cautat-o pe net, am abordat-o, (am vorbit multe), a fost de acord sa iasa la un suc cu mine (a spus ca ar fi dragut sa iesim), am iesit, a insistat sa plateasca ea (am lasat-o), ziua urmatoare ne-am revazut iar (am mers cu ea sa-si cumpere ceva), ne-am mai plimbat, am stat de vorba. Problema e ca tot timpul eu sunt cel care initiaza contactul, ea nu prea imi scrie, decat daca ii scriu eu, si atunci mai mult am impresia ca doar imi raspunde la intrebari si cam atat. II scriu zilnic, seara, ca toata ziua e la lucru, stiu ca e ocupata si obosita cand ajunge acasa si nu raspunde chiar imediat, dar totusi m-as fi asteptat sa ma mai intrebe si ea una-alta. Credeti ca vrea ceva, sau vorbeste cu mine doar din politete, sa zic asa ? Mia spus ca nu vorbeste cu oricine, si nu tine legatura cu oricine, dar nustiu ce sa cred...Nu vreau sa-mi pierd timpul aiurea. E ok s-o intreb daca mai vrea sa ne vedem, si daca vrea, sa incerc s-o iau de mana, sa vad daca e de acord sau nu? Multumesc anticipat!

mai exact, ce inseamna "acum cateva zile" ? 2-3 zile, o saptamana ? tu ai impresia ca dupa cateva zile de discutii, mesaje, un suc si o plimbare, o sa-ti sara de gat sau direct in pat, chiar daca ati avut candva o relatie ?
de unde stii sau esti sigur ca ea nu are o relatie ? sau tocmai s-o fi despartit de cineva si nu-si doreste inca o noua relatie.
ai putea s-o intrebi pe ocolite daca nu se supara prietenul ei ca ati iesit la un suc sau la plimbare. vezi ce raspuns iti da si cum reactioneaza, daca e sincera sau ascunde adevarul.
daca tu consideri ca pierzi timpul degeaba cu fata asta, dupa doar cateva zile, inseamna ca nici nu te intereseaza o relatie serioasa cu ea, ai alte ganduri...ghinion, ca ea se pare ca nu e de aceeasi parere...

#23
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006

View Postcorinadaniela, on 22 septembrie 2016 - 13:19, said:

mai exact, ce inseamna "acum cateva zile" ? 2-3 zile, o saptamana ?
Cand era lupu' catel.

#24
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006

View Postleul_tau, on 22 septembrie 2016 - 13:17, said:

si Dumnezeu nu exista, si biserici nu avem.




Say what? M-ai bagat in ceata.

#25
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015

View Postbarbosa, on 22 septembrie 2016 - 13:30, said:



Say what? M-ai bagat in ceata.
Cred ca el e in ceata si nu prea stie ce scrie:)

#26
leul_tau

leul_tau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,399
  • Înscris: 05.08.2013

View Postbarbosa, on 22 septembrie 2016 - 13:30, said:

Say what? M-ai bagat in ceata.

cine l-a creat pe om? si de ce  creste populatia globului? ...

View Postisisceanoua, on 22 septembrie 2016 - 13:31, said:

Cred ca el e in ceata si nu prea stie ce scrie:)
ti-ai pierdut simtul umorului :(

Edited by leul_tau, 22 September 2016 - 13:33.


#27
daybreak246

daybreak246

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 05.07.2014
OP,daca ai 16 ani te pot intelege,dar daca ai depasit varsta, e cam nasol.

Asculta un sfat de la unu care a trecut prin astea. In 90 la suta din cazuri,daca i-ai dat tipei de inteles ca e o intalnire si nu o iesire in parc cu catzelu' ea doreste sa fie combinata.

In alta ordine de idei, la sfarsitul intalniri,sau pe acolo, te duci sa o saruti(mai subtil,mai direct,cum vrei tu) daca tipa sta,aia e,sunteti cuplati daca nu sta si baga ceva BS vezi-ti de viata ta.

#28
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015

View Postleul_tau, on 22 septembrie 2016 - 13:32, said:



ti-ai pierdut simtul umorului Posted Image
Deloc,ba e chiar mai pronuntat cand citesti  aberatii:)

#29
leul_tau

leul_tau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,399
  • Înscris: 05.08.2013
ai dreptate, esti interesata de mine... iti refuz avansurile

Edited by leul_tau, 22 September 2016 - 13:44.


#30
slap-jack

slap-jack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 16.08.2016

View Postdaybreak246, on 22 septembrie 2016 - 13:33, said:

OP,daca ai 16 ani te pot intelege,dar daca ai depasit varsta, e cam nasol.

Asculta un sfat de la unu care a trecut prin astea. In 90 la suta din cazuri,daca i-ai dat tipei de inteles ca e o intalnire si nu o iesire in parc cu catzelu' ea doreste sa fie combinata.

In alta ordine de idei, la sfarsitul intalniri,sau pe acolo, te duci sa o saruti(mai subtil,mai direct,cum vrei tu) daca tipa sta,aia e,sunteti cuplati daca nu sta si baga ceva BS vezi-ti de viata ta.
Uite si un sfat bun. Pe mine ma lasat putin in ceata faptul ca a platit ea, si nu eu, cum ar fi fost normal. Poate era bine sa fiu mai direct chiar atunci, desi altii zic mai sus ca n-o sa-ti sara la gat dupa 2-3 zile, chiar daca am mai fost cuplati...

Edited by slap-jack, 22 September 2016 - 13:44.


#31
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006

View Postslap-jack, on 22 septembrie 2016 - 13:44, said:

Uite si un sfat bun. Pe mine ma lasat putin in ceata faptul ca a platit ea, si nu eu, cum ar fi fost normal. Poate era bine sa fiu mai direct chiar atunci, desi altii zic mai sus ca n-o sa-ti sara la gat dupa 2-3 zile, chiar daca am mai fost cuplati...

Daca-ti sare la gat...e nasol.
Daca-ti sare de gat...e altceva.

View Postleul_tau, on 22 septembrie 2016 - 13:43, said:

ai dreptate, esti interesata de mine... iti refuz avansurile
I-auzi, Isis, te apuca ganduri din astea? :lol:

#32
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015

View Postleul_tau, on 22 septembrie 2016 - 13:43, said:

ai dreptate, esti interesata de mine... iti refuz avansurile
Posted Image Posted Image aoleo inima mea:)))))))))))))))))))) Mai ,stii cum e.Vrei tu ceva,dar ai gresit femeia:))))))))))))

#33
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
daca ti-a platit suculetu...aia e,a venit sa te mai revada si cam atat. Nu se mai frige ea a 2-a oara sa puna botu si tu sa pleci iar.

#34
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015

View PostReynolds, on 22 septembrie 2016 - 13:46, said:





I-auzi, Isis, te apuca ganduri din astea? Posted Image
Astea-s ganduri?Astea-s cosmaruri,nenicule:))))).Lasa-l sa se dea si el in stamba,dar sa aiba grija ca s-ar putea sa fie matase si atunci...scump dom'le ,scump,nu am bani de asa  ceva:)

#35
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006

View PostNero-d, on 22 septembrie 2016 - 12:55, said:

initiator!
ce inseamna "Am fost cu o tipa"??
daca ajungi cu o femeie la un anumit nivel intr-o relatie... nu te mai intorci la suc! si plimbari in parc...

El cand a zis ca a "fost cu o tipa" s-a referit la intelesul platonic.
Acum poate ca vrea sa ajunga la stadiul fizic.
Si sunt sigur ca ea e mai reticenta,mai rece,pentru ca stie sigur ca omul nostru este cam pampalau cu muierile si se joaca cu el,asa cum ii sta bine unei "ea".

Cred ca tema se poate muta la rubrica tactici de seductie.

#36
daybreak246

daybreak246

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 05.07.2014

View Postslap-jack, on 22 septembrie 2016 - 13:44, said:

Uite si un sfat bun. Pe mine ma lasat putin in ceata faptul ca a platit ea, si nu eu, cum ar fi fost normal. Poate era bine sa fiu mai direct chiar atunci, desi altii zic mai sus ca n-o sa-ti sara la gat dupa 2-3 zile, chiar daca am mai fost cuplati...
Faptul ca a insistat sa plateasca ea toata consumatia pare un semn bun,daca insista sa iti plateasca singura sucul era semn rau.

In alta ordine de idei, femeia nu vrea unu care sa stea ca boul pe coada,vrea actiune si implicare. Daca tu o sa stai sa baltesti langa ea si sa ai nevoie de luni pana faci o miscare,ea se va reorienta rapid.

Cum sa iesi din situatia asta: Ii dai intalnire,ideal sa fie seara si o duci la o cafenea. Dupa plecare din cafenea o ei de mana(daca sta 99% e a ta). La sfarsit unde va despartiti, neaparat incerci sa o saruti(asta e pasul final) In functie de ce se intampla aici e a ta sau nu.

Daca stimabila REFUZA sarutul,singura ta sansa(mica spre extrem de mica) sa o combini e sa o ignori total. Nu o mai cauti,nu o suni,nu ii dai mesaje, nu ii canti serenade sub clar de luna.

99.99% din femeie sunt atrase de ceva care este greu de obtinut,inabordabil..etc, ele o privesc ca pe o provocare.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate