Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

E interesata de mine sau nu?

- - - - -
  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#37
catalucan

catalucan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,013
  • Înscris: 24.03.2007
Fa ceva clasic: ii dai mesaj cu "Te iubesc". Daca cade topita, ii dai la buca mai repede decat speri, daca face pe nebuna, ii zici ca nu era pt ea.

#38
slap-jack

slap-jack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 16.08.2016

 daybreak246, on 22 septembrie 2016 - 14:01, said:

Faptul ca a insistat sa plateasca ea toata consumatia pare un semn bun,daca insista sa iti plateasca singura sucul era semn rau.

In alta ordine de idei, femeia nu vrea unu care sa stea ca boul pe coada,vrea actiune si implicare. Daca tu o sa stai sa baltesti langa ea si sa ai nevoie de luni pana faci o miscare,ea se va reorienta rapid.

Cum sa iesi din situatia asta: Ii dai intalnire,ideal sa fie seara si o duci la o cafenea. Dupa plecare din cafenea o ei de mana(daca sta 99% e a ta). La sfarsit unde va despartiti, neaparat incerci sa o saruti(asta e pasul final) In functie de ce se intampla aici e a ta sau nu.

Daca stimabila REFUZA sarutul,singura ta sansa(mica spre extrem de mica) sa o combini e sa o ignori total. Nu o mai cauti,nu o suni,nu ii dai mesaje, nu ii canti serenade sub clar de luna.

99.99% din femeie sunt atrase de ceva care este greu de obtinut,inabordabil..etc, ele o privesc ca pe o provocare.
Inca un raspuns pe masura! Nu-mi ramane decat sa o intreb cand mai vrea sa iesim, iar apoi voi stii sigur un lucru! Sa ai o zii buna!

#39
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006

 leul_tau, on 22 septembrie 2016 - 13:32, said:

cine l-a creat pe om? si de ce  creste populatia globului? ...




Populatia creste ca se fupte lumea, Si cum astia din ziua de azi o freaca pe forumuri cu intrebari de genul: pot sa o iau de mana?, in loc sa creasca si sa se inmulteasca ... trage tu concluziile.

 leul_tau, on 22 septembrie 2016 - 13:43, said:

ai dreptate, esti interesata de mine... iti refuz avansurile

 isisceanoua, on 22 septembrie 2016 - 13:47, said:

Posted Image Posted Image aoleo inima mea:)))))))))))))))))))) Mai ,stii cum e.Vrei tu ceva,dar ai gresit femeia:))))))))))))


Va inchiriez o camera? :)

#40
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013

 daybreak246, on 22 septembrie 2016 - 14:01, said:

99.99% din femeie sunt atrase de ceva care este greu de obtinut,inabordabil..etc, ele o privesc ca pe o provocare.
spune-i ca tu vrei o iubita care-si instaleaza singura windowsul. Posted Image

cum ati fost impreuna daca nu stii cum s-o iei si cum s-o interpretezi?Posted Image

ori o abordezi foarte increzator, ori in "mod demo". pe scurt, orice ii zici/faci, nu conteaza, e vina ei daca nu iasa bine, tu esti "decat" perfect in context.

#41
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.05.2015
Daca a platit consumatia inseamna ca nu se leaga la cap.
Dupa mintea mea seamana cu solutia de muste,parca Flit se chema.
Sunt om si eu si pot sa gresesc,dar asa cred.

#42
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

 corinadaniela, on 22 septembrie 2016 - 13:19, said:

mai exact, ce inseamna "acum cateva zile" ? 2-3 zile, o saptamana ? tu ai impresia ca dupa cateva zile de discutii, mesaje, un suc si o plimbare, o sa-ti sara de gat sau direct in pat, chiar daca ati avut candva o relatie ?

Cineva e rupt de realitate.

Trebuie sa imi fac rezervare la Cyrano de Bergerac ca sa pot sa o seduc?

#43
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
daca nu-si platea singura consumatia insemna ca e o iradiata de foame sau ca vrea s-o plimbi cu benveul. in fine, asta inca nu se exclude, dar a trecut de primul test. Posted Image nu "ti-a dat" nici macar un sarut, ce sa platesti? adica ti-a dat sfaturi pt job sau ceva?

Edited by 41ex, 22 September 2016 - 14:48.


#44
daybreak246

daybreak246

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 05.07.2014

 slap-jack, on 22 septembrie 2016 - 14:29, said:

Inca un raspuns pe masura! Nu-mi ramane decat sa o intreb cand mai vrea sa iesim, iar apoi voi stii sigur un lucru! Sa ai o zii buna!
Nu asa,doar am zis ca nu trebuie sa stai pe coada. Nu o intrebi pe ea cand vrea, ii zici tu "Pisi(sau cum ii zici tu) vrei sa iesim la o cafea "ziua alesa de tine" seara?
Daca zice da, faci cum te-am invatat mai sus.
Daca zice nu,iar faci cum te-am invatat mai sus.

P.S: Sa nu asculti niciodata de sfaturile date de o femeie despre cum sa abordezi o alta femeie.
P.S.2: Nu conteaza ce ZICE femeia,conteaza ce FACE.

#45
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
totusi, daca iti povesteste una ca i-a pus baietasul  mana pe picior la cafenea si s-a excitat maxim, atunci poti s-o crezi. Posted Image sau ca i-a trecut testul la "cu ce te ocupi etc" :)

Edited by 41ex, 22 September 2016 - 15:04.


#46
slap-jack

slap-jack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 16.08.2016

 daybreak246, on 22 septembrie 2016 - 14:52, said:

Nu asa,doar am zis ca nu trebuie sa stai pe coada. Nu o intrebi pe ea cand vrea, ii zici tu "Pisi(sau cum ii zici tu) vrei sa iesim la o cafea "ziua alesa de tine" seara?
Daca zice da, faci cum te-am invatat mai sus.
Daca zice nu,iar faci cum te-am invatat mai sus.

P.S: Sa nu asculti niciodata de sfaturile date de o femeie despre cum sa abordezi o alta femeie.
P.S.2: Nu conteaza ce ZICE femeia,conteaza ce FACE.
O abordare directa, daca e de acord cu ziua/nu e de acord dar propune ea alta, va fi promitator. Altfel, daca gaseste scuze/nu propune nimic e clara treaba. Va tin la curent.

#47
omuspan

omuspan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,986
  • Înscris: 17.07.2016
Vezi despre ce vorbeste, daca vorbeste despre ea, daca iti vorbeste despre emotiile ei, daca se arata vulnerabila atunci doreste o relatie. Daca te atinge in treacat, atunci doreste o mica zgaltaiala. Daca nu, e prudenta si are nevoie de dovezi ale intentiilor tale si trebuie sa iei taurul de coarne.

#48
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 corinadaniela, on 22 septembrie 2016 - 13:19, said:

daca tu consideri ca pierzi timpul degeaba cu fata asta, dupa doar cateva zile, inseamna ca nici nu te intereseaza o relatie serioasa cu ea, ai alte ganduri...ghinion, ca ea se pare ca nu e de aceeasi parere...
Daca ea este indiferenta, el nu ar trebui sa fie catelus. Cat sa si insiste? De vreme ce tot el initiaza conversatiile ea pare neinteresata.

Totusi, faptul ca a iesit cu tine in oras de doua ori si nu a gasit un motiv sa te refuze inseamna ca poarta este intredeschisa. Zici ca ai mai fost cu ea in trecut, atunci este mult mai simplu sa fii direct, fara alte ocolisuri.

#49
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
singura abordare si conversatie justificata e: la mine sau la tine?
iesitul si tinutul de mana e pentru sugari!

Edited by Nero-d, 22 September 2016 - 16:56.


#50
slap-jack

slap-jack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 16.08.2016

 MembruAnonim, on 22 septembrie 2016 - 16:43, said:

Daca ea este indiferenta, el nu ar trebui sa fie catelus. Cat sa si insiste? De vreme ce tot el initiaza conversatiile ea pare neinteresata.

Totusi, faptul ca a iesit cu tine in oras de doua ori si nu a gasit un motiv sa te refuze inseamna ca poarta este intredeschisa. Zici ca ai mai fost cu ea in trecut, atunci este mult mai simplu sa fii direct, fara alte ocolisuri.
Teoretic a doua oara a fost din cauza ca avea nevoie de ceva si m-am oferit eu sa merg. As putea totusi s-o intreb direct daca mai e interesata de mine, din moment ce am fost impreuna. Spuneam ca am fost impreuna, cu diferenta ca pe atunci ea m-a abordat pe mine. Daca pentru ea iesirea la suc a fost o simpla revedere, sigur nu-si va pierde timpul sa iasa cu mine a doua oara.

Edited by slap-jack, 22 September 2016 - 17:40.


#51
TheRipper0607

TheRipper0607

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 649
  • Înscris: 14.11.2015
daca ati fost impreuna inainte ar fi usor sa treceti bariera rusinii....

#52
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015

 barbosa, on 22 septembrie 2016 - 14:37, said:








Va inchiriez o camera? Posted Image
Numai una ,barbosa? La banii tai ma asteptam sa inchiriezi doua,trei patru.Pai ce,eu sunt femeia numai de o camera amarata? Tre' sa am dom'le spatiul sa pun si sotul si copii,asa ca reanalizeaza oferta:))))))))))

#53
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Pai nu am stiut ca vrei sa te intalnesti cu trimisul lui D-zeu pe Softpedia in timp ce sotul e in camera alăturată. Asa, pot sa va inchiriez cabana mea de la munte. :)

#54
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015

 barbosa, on 22 septembrie 2016 - 20:52, said:

Pai nu am stiut ca vrei sa te intalnesti cu trimisul lui D-zeu pe Softpedia in timp ce sotul e in camera alăturată. Asa, pot sa va inchiriez cabana mea de la munte. Posted Image
Pai de ce sa stea sotul in camera alaturata? Sta cu noi,barbosa sa vada si el ce face habotnicia din om:)))))))))))
Da; cabana aia nu mi-ai putea inchiria-o mie si sotului meu cand vine din deplasare? Ca sigur vrem o vacanta :)))))))))))))

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate