Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

OROC. Topic general.

  • Please log in to reply
1511 replies to this topic

#127
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,231
  • Înscris: 22.02.2017
TVSE a aparut si pe site. Din restul ce sunt doar la Telekom, nimic nu a intrat.

#128
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Mi se pare ok și mie Orange tv prin cablu. Din păcate, calitatea este una mai scăzută decât la Orange tv satelit, dar ne adaptăm. În rest, multe documentare, muzică și cam tot ce vrei. După aproximativ o săptămână de utilizare a acestui serviciu, mă declar mulțumit în urma migrării de la RDS.

#129
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
Eu care ma uit la tv in special la muzica, VH 1 Classic rullz, mooz dance e grozav , ce sa vad la rcs-rds 3-4 canale de muzica? MTV ul le a facut de cap, dupa ce au scos MTV ul le am facut vant, la Orange am 14 canale de muzica, asa da ;)

#130
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,231
  • Înscris: 22.02.2017
VH1 Classic s-ar putea sa iasa din pacate, vedem.

#131
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
După ceva reglaje mai amănunțite ale tv-ului, pot spune că se vede mult mai bine. Dacă ni se dădea acces la grija completă a Telekom-ului, era și mai bine. Oricum, mă declar super mulțumit!Posted Image

#132
murdoch

murdoch

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 09.02.2012

View Postvio73, on 29 aprilie 2018 - 06:16, said:

După ceva reglaje mai amănunțite ale tv-ului, pot spune că se vede mult mai bine. Dacă ni se dădea acces la grija completă a Telekom-ului, era și mai bine. Oricum, mă declar super mulțumit!Posted Image

mult mai bine decat la cine?

Edited by murdoch, 29 April 2018 - 07:22.


#133
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Inițial mi se păruse că nu se văd bine posturile tv sd, dar după ceva reglaje, pot spune că se văd bine. Comparativ cu RDS, posturile HD se văd mai bine, iar cele SD, cam la fel. Dar grila este mai completă.

Edited by vio73, 30 April 2018 - 07:25.


#134
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,408
  • Înscris: 06.11.2014
Sa se vada mai bine in conditiile in care bitrate-ul si rezolutia sunt mai slabe? M-as mira.

#135
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,231
  • Înscris: 22.02.2017
Nici eu nu cred...

#136
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Nu este ca Dth-ul ( am și din ăla), dar e ok. Am avut și RDS și pot spune că e altceva la tv. Sigur, nu mă interesează sportul.

În fine, fiecare cu părerea lui!

#137
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013

View Postronuquet, on 26 aprilie 2018 - 23:16, said:

VH1 Classic s-ar putea sa iasa din pacate, vedem.

Nu cred ca sunt normali daca scot VH 1, poate un Magic TV sau Rock Tv in locul lui caci altfel se lasa cu circ, sa scoata Kiss Tv si UTV niste mizerii.

#138
Cosmin342

Cosmin342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 18.04.2017
Grila Orange Cablu HD

Attached Files



#139
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
Optiunule gen HD si XXX nu mai sunt obligatorii 3 luni ci o luna, am sunat eu sa dezactivez optiunea HD si mi a zis ca am aproape 2 luni dar se poate scoate ;)

#140
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,357
  • Înscris: 19.01.2015
La UPC poti dezactiva oricand doresti telefonic orice extraoptiune activa din grila.

Spre exemplu sa zicem, vrei sa iti dezactivezi pachetul Sport dupa cateva zile de la activarea sa, ei ti-l dezactiveaza imediat telefonic, si aceeasi tehnica functioneaza si la pachetul Panonia si la alte extraoptiuni de la UPC.

Scz. pt. off-topic.

#141
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
Mi se parea un abuz ca sa fii obligat sa tii o extraoptiune 90 de zile...

#142
calin1975

calin1975

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 04.09.2009
Salut, cei care aveți card CI, cum e cu aranjarea canalelor? Se respecta numerotarea de aici https://www.orange.r...rie2017.pdf?v3?
ĂŽnțeleg de la părinții mei care și-au pus pe 2 tv-uri PHILIPS cu card CI și cu pachetul de baza ca apar toate canalele și cele codate din pachetele superioare la care nu au acces Ă®ngreunând astfel accesarea canalelor preferate, tb sa dea “scroll’” și prin ele. Dacă ar fi pus prin receiverele Orange era vreo posibilitate de ascundere a acestor canale pt care nu au plătit?

Edited by calin1975, 14 May 2018 - 21:09.


#143
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013

View Postcalin1975, on 14 mai 2018 - 21:08, said:

Salut, cei care aveți card CI, cum e cu aranjarea canalelor? Se respecta numerotarea de aici https://www.orange.r...rie2017.pdf?v3?
ĂŽnțeleg de la părinții mei care și-au pus pe 2 tv-uri PHILIPS cu card CI și cu pachetul de baza ca apar toate canalele și cele codate din pachetele superioare la care nu au acces ĂŽngreunând astfel accesarea canalelor preferate, tb sa dea “scroll’” și prin ele. Dacă ar fi pus prin receiverele Orange era vreo posibilitate de ascundere a acestor canale pt care nu au plătit?

Depinde de la tv la tv, smartul pe care l am luat de la Orange le aranjeaza tematic, Philips ul dinainte le facea muci plus ca are un jeg de meniu pe DVB C

#144
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 08.08.2002
Apare toate grila Telekom nu doar canale din grila Orange pe CI+, daca folosesti receiverul lor nu-ti mai afiseaza decat canalele din grila Orange.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate