Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Luceafarului Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
AndreeaG87

AndreeaG87

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 12.09.2016
Buna ziua,

Are cineva detalii legate de http://www.caseinrosu.ro/ ? Mi-a atras atentia acest complex si nu am gasit un topic.

Mi-a mai placut si complexul Tineretului din Chiajna, tot casa, nu apartament. Ceva impresii?

Multumesc

#2
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

Quote

Ansamblul rezidential LUCEAFARULUI RESIDENCE este situat in zona de vest a capitalei, comuna Chiajna, fiind practic parte a cartierului Militari. Accesul catre ansamblu se poate face fie prin B-dul Uverturii, fie prin B-dul Iuliu Maniu – METRO Militari, pe strada Rezervelor sau dinspre Soseaua de Centura. Locatia este una deosebita si relaxanta, complexul aflandu-se in vecinatatea Padurii Rosu si a Lacului Morii, zona ce ofera o varietate de activitati de agrement si de petrecere a timpului liber.

Daca zicea ca e mai curand in judetul Giurgiu decat cartierul Militari era mai aproape de adevar.

#3
ElsaAn

ElsaAn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 07.06.2016
Casele din Luceafarului mi-au placut, sunt compartimentate frumos dar consider ca la banii astia ai merita un geam la baie si mansarda facuta. La mine nu a fost loc de negociere pt ca din start pretul era prea mare.

La Tineretului e alta poveste. Nu ti-as recomanda din urmatoarele motive:
- casele sunt facute ca si blocurile din aceeasi zona, mai exact cu mari probleme pe finisaje (cazut faianta/cazut tavan/usi zgariate etc). Vezi ca sunt niste filmulete pe net cu problemele mentionate de mine + am o cunostiinta foarte apropiata care a patit acest lucru si de cateva luni de zile nu i-au reparat nimic. Ce-i drept nici nu are tragere de inima sa sune in fiecare zi dar nici cei de la Tineretului nu misca ceva.
- de constructie nu stiu nimic din pacate, din simplul fapt ca actele mi-ar fi fost aratate abia dupa ce as fi semnat antecontractul.
- lucreaza cu un singur notar si sub nici o forma nu accepta alt notar. Foarte dubios din punctul meu de vedere.
- cer avansul de 5% inainte pt a face finisajele din banii tai (in cazul in care nu iti este acceptat dosarul si nu mai poti lua creditul mult dorit ramai cu banii luati si te lungesti prin tribunal cu ei pt ca banii nu ii primesti de buna voie. O sa fie un act pe care tu il contestezi legal etc)
- dezvoltatorul are ca mandatara pe o tanti Dibla, mai colorata asa cu care zici ca discuti ca la piata doar ca pe bani grei :)
Eu clar nu m-am inteles cu ei dar daca iti plac mult casele acolo, nu pot sa-ti urez decat multa bafta si mare atentie. Totusi la bani, cred ca ar mai lasa putin avand in vedere ca nu prea au dat din case in ultimele luni.

#4
maxtron_69

maxtron_69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 18.08.2010
Miros puternic de la gropi gunoi, nu uitati.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate