Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Din ce sunt icrele de tarama?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 xmanyacs77, on 12 septembrie 2016 - 04:55, said:

Incearca combinatia de mai sus: icre de capelin si de hering.

Sa stii ca o sa incerc odata ce spui tu. Pana acum m-am hranit doar cu icre originale, provenite direct de la sursa... dar o sa le testez si pe alea sa vedem ce iese. Incercarea moarte n-are.

#20
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,881
  • Înscris: 20.10.2015
Sunt retete de icre cu gris, cu apa minerala, cu apa calda, cu paine,...
Care e reteta "clasica"
Maica-mea parca punea gris

#21
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Uite o reteta
http://www.mancare.r...alata--234.html

#22
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Aveam in frigider niste icre de cambula asa ca m-am apucat sa le prepar. Au iesit foarte bune, incomparabile cu icrele tarama cumparate din comert. Le-am facut cu miez de paine alba inmuiata si stoarsa, apoi faramitata cu furculita. Am pus ceapa verde tocata foarte marunt si vreo 2lamai stroarse. Acum vor aparea scrumbiile care au icre foarte bune asa ca nu le aruncati. Cand eram copil si se gaseau scrumbii albastre in Marea Neagra, mancam foarte des icre tarama. Sunt bune si icrele de hering.

#23
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004
Si eu mi-am pus intrebarea (si am dat si un raspuns: ochi de hamsie muahaha), ba chiar am intrebat si niste amici absolventi de utilaje de tehnologie alimentara sau cum i-o fi zicand, si nu m-au lamurit. M-a ”iluminat” astazi o eticheta de la Lidl: ”icre neformate de la specii din familia Cyprinidae (produse derivate din peste)”.

Attached Files



#24
irina2014

irina2014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 04.03.2014
daca imi aduc bine aminte, tarama este denumirea pentru un amestec de icre provenite de la pesti de apa sarata (sau dulce?)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate