Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...
 La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!
 Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 

Mancare studenti

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
kitty2008

kitty2008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 22.03.2008

View PostPazvante, on Mar 24 2009, 08:44, said:

si mie cand imi faci cartofi, oua prajite, salate, ciorbe, paste si pilaf?  :mellow:
Cand o sa fii student la USV si o sa stai in camin si o sa stau si eu in camin. ^_^

#38
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008

View Postkitty2008, on Mar 24 2009, 12:09, said:

Cand o sa fii student la USV si o sa stai in camin si o sa stau si eu in camin. ^_^
doar daca imi gatesti "poale-n brau"!  :naughty:

#39
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

View PostPazvante, on Mar 24 2009, 16:51, said:

doar daca imi gatesti "poale-n brau"!  :naughty:
pe resou? :w00t:

#40
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008

View Postadadoi, on Mar 24 2009, 17:01, said:

pe resou? :w00t:
daca in alta parte nu este loc...

#41
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Nu ma pot abtine sa nu fiu off topic . Pe ce arie trebuia sa pun ? Poate pe fun.
      Pe langa faptul ca citind de ''instalatia artizanala de gatit'' din acei ani mi-am mai adus aminte ceva .

      Din multele camine prin care am stat (cel putin in jumatate de regie) ca nu avem loc legal, imi aduc aminte cand am mers la niste prieteni in P19 (inainte sa fie renovat.a fost primul camin renovat).Nu tin minte camera, ca poate se gasea cineva care sa fi nimerit camera vreodata si sa confirme.
      Baietii nu aveau calorifer in camera. Primisera camera fara calorifer.Au stat asa pana a venit iarna. Pe gerul cel mare ,normal ca resoul nu facea fata fara ajutorul caloriferului,plus ca tamplaria geamurilor era praf. Au trebuit sa ia masuri sa se incalzeasca.
     Imaginati-va tot peretele de sub geam, pe locul unde era caloriferul,scobit asa cum este scobit bca-ul si bagat rezistente fff groase  . Cablurile bagate in priza fara stecher. Foloseau 10 min instalatia si pe urma dadeau drumul la usa ca era prea cald :))

#42
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Later Edit: Am stat si m-am gandit...Nu am fost total off topic pentru ca in fata instalatiei respective poti pune un protap cu un miel  :thumbup:

#43
alalaltu

alalaltu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,837
  • Înscris: 30.10.2006
Chiar se mai folosesc resouri din BCA?? Dumnezeule, credeam ca intre timp orice camera are cel putin o amarata de plita!

#44
altai

altai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 651
  • Înscris: 04.04.2007

View Postalalaltu, on Mar 28 2009, 23:03, said:

Chiar se mai folosesc resouri din BCA?? Dumnezeule, credeam ca intre timp orice camera are cel putin o amarata de plita!

cred ca se mai foloseste

stiu ca atunci cand incepea anul mergem prin santiere la vanatoate de bca-uri

si cand aduceai pe una in camera in weekend sa o fti, cu lumina stinsa facea resoul ala o lumina... romantica

parca era semineu :D

#45
magda911

magda911

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 31.08.2008

View Postaltai, on Mar 28 2009, 10:40, said:

cred ca se mai foloseste

stiu ca atunci cand incepea anul mergem prin santiere la vanatoate de bca-uri

si cand aduceai pe una in camera in weekend sa o fti, cu lumina stinsa facea resoul ala o lumina... romantica

parca era semineu :D
:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

#46
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,328
  • Înscris: 09.09.2006
Sustin! :thumbup:
Cel mai nasol a fost cand ne-a luat valul romantismului, au alunecat de pe pat toate alea si au aterizat pe resou. S-a cam dus pe copca si cearceaf, si patura...
Acuma de gatit, tin minte ca aveam un resou asa de handicapat, ca mureai dreaq de foame pana se prajeau cativa cartofi. Si mereu veneau pompierii si administratora in control dupa resouri. Dar reuseam sa facem ceva tocana, omlete, cartofi prajiti, paste.

#47
Kakashi-Hatake

Kakashi-Hatake

    I am from New York. I will kill to get what I need!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,703
  • Înscris: 16.09.2008
Resou? Pai mai sunt aceleasi resouri cum erau inainte? Nu prea cred. Incearca sa faci cartofi prajiti, sau oua prajite, daca vrei. Deasemenea, poti face si niste snitele :lol: daca vrei. A, si mai erau si friganelele daca le mai tineti minte, era o felie de paine unsa se toate partile de ou si bagata la prajit, apoi pus zahar. Ce amintiri mi-ai trezit, de cand avea vreo 4-5 anisori.

Edited by Kakashi-Hatake, 06 April 2009 - 09:34.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate