Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Skoda Kodiaq - Noul SUV ceh a fost prezentat la Berlin

- - - - -
  • Please log in to reply
122 replies to this topic

#109
NGCM51

NGCM51

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 26.09.2008
Salut,
Am din iunie un Style DSG 2,0 l 190 cp, are si ceva optiuni, merge super OK insa am o problema cu infotainment-ul, mai precis, desi are Android Auto si mirror link  nu ma pot conecta cu niciun telefon android. M-ar interesa in special sa folosesc waze-ul indiferent daca este de pe un tel android sau ios.
Am incercat android auto si mirror link cu S7 edge ( G935F) , S6 Edge (G925F) ambele cu ultimul android 7.0, la ambele am umblat, asa cum sunt tutorialele pe youtube la setarile de la optiuni dezvoltator si USB pe mtp, am descarcat si instalat android auto si multe alte programele (rockscout, car Dashdroid, carMode, Skoda drive etc) fara niciun succes , vede telefoanele dar zice ca dispozitivele nu sunt compatibile.
Cu iPhone 5s, 6 si 8+ mirror link-ul nu functioneza, vrea numai in car play dar navigatia apple lasa mult de dorit.
Voi aveti ceva probleme de acest gen ?
Daca da si ati rezolvat cumva va rog mult sa postati solutia.
Multumesc anticipat.

#110
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 22.05.2011

View PostNGCM51, on 22 octombrie 2017 - 11:14, said:

Salut,
Am din iunie un Style DSG 2,0 l 190 cp, are si ceva optiuni, merge super OK insa am o problema cu infotainment-ul, mai precis, desi are Android Auto si mirror link  nu ma pot conecta cu niciun telefon android. M-ar interesa in special sa folosesc waze-ul indiferent daca este de pe un tel android sau ios.
Am incercat android auto si mirror link cu S7 edge ( G935F) , S6 Edge (G925F) ambele cu ultimul android 7.0, la ambele am umblat, asa cum sunt tutorialele pe youtube la setarile de la optiuni dezvoltator si USB pe mtp, am descarcat si instalat android auto si multe alte programele (rockscout, car Dashdroid, carMode, Skoda drive etc) fara niciun succes , vede telefoanele dar zice ca dispozitivele nu sunt compatibile.
Cu iPhone 5s, 6 si 8+ mirror link-ul nu functioneza, vrea numai in car play dar navigatia apple lasa mult de dorit.
Voi aveti ceva probleme de acest gen ?
Daca da si ati rezolvat cumva va rog mult sa postati solutia.
Multumesc anticipat.

Am mai auzit asa ceva legat de Skoda, am impresia ca Mirror-link-ul se activeaza separat, after-buy...
Singura solutie pe cale oficiala,  ti-o poate da dealer-ul,  sau scrie la Skoda Romania. Trebuie sa primesti  pt ce ai platit.

poate te ajuta:  http://www.skoda.co....mirrorlink-faqs

Edited by jakota, 22 October 2017 - 11:38.


#111
NGCM51

NGCM51

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 26.09.2008

View Postjakota, on 22 octombrie 2017 - 11:27, said:

Am mai auzit asa ceva legat de Skoda, am impresia ca Mirror-link-ul se activeaza separat, after-buy...
Singura solutie pe cale oficiala,  ti-o poate da dealer-ul,  sau scrie la Skoda Romania. Trebuie sa primesti  pt ce ai platit.

poate te ajuta:  http://www.skoda.co....mirrorlink-faqs

Multumesc dar raspunsul este inca nu, am urmat pas cu pas manualul de utilizare, am citit si recitit site-urile Skoda, am vazut o duzina de tutoriale pe youtube, am scris si la Skoda.cz insa nu mi-au raspuns
Azi am scris si la dealer poate o iesi ceva.
Cele bune!

#112
gabrieln2016

gabrieln2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,223
  • Înscris: 04.11.2016
Kodiaq concureaza cu CR-V, Kuga, CX5, Sportage, Ateca, Tiguan, Qashqai, Kadjar.
La dealerul Skoda din oras exista deja masina la drive test. Toata vara cei de la Skoda au avut o "expozitie" in aer liber pe platoul din fata primariei. Bravo lor, si-au facut o buna reclama, indiferent de costuri.

Inlocuitorul lui Yeti este Karoq, un crossover care va avea ca motor de intrare cel de 1l si  115 CP. De asemenea este primul model Skoda care va avea, la cerere, instrumente de bord digitale.
Este posibil ca in curand si Fabia sa primeasca un fratior modificat care sa fie primul model subcompact  crossover al marcii.
Las placerea unui fan VAG sa deschida un topic si pentru Karoq.

Attached Files


Edited by gabrieln2016, 22 October 2017 - 16:11.


#113
Ford3

Ford3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 25.06.2017
Pentru mirrorlink poate te ajută asta :

https://forum.softpe.../#entry21784880

Despre Android Auto mie mi-a mers Waze abia după ce l-am descărcat de pe apkmirror și nu din magazinul Google.
De fapt asta se datorează faptului că Android Auto, pe care l-am descărcat tot de acolo, nu are varianta pentru România, așa că și Waze trebuie sa-l descarci tot ca pe o versiune străină pentru a fi compatibil. Deși la mine este Ford și nu are același soft, încearcă și cu descărcările de pe apkmirror.

#114
NGCM51

NGCM51

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 26.09.2008

View PostFord3, on 22 octombrie 2017 - 16:19, said:

Pentru mirrorlink poate te ajută asta :

https://forum.softpe.../#entry21784880

Despre Android Auto mie mi-a mers Waze abia după ce l-am descărcat de pe apkmirror și nu din magazinul Google.
De fapt asta se datorează faptului că Android Auto, pe care l-am descărcat tot de acolo, nu are varianta pentru România, așa că și Waze trebuie sa-l descarci tot ca pe o versiune străină pentru a fi compatibil. Deși la mine este Ford și nu are același soft, încearcă și cu descărcările de pe apkmirror.

Am incercat sa instalez mirrorlink 1.1 , celelalte programele din link precum si waze de pe apkmirror insa am aceeasi notificare precum ca telefoanele mele nu sunt compatibile :-(

#115
Ford3

Ford3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 25.06.2017
Ai încercat și cu vreun telefon generație mai veche, eventual cu android 5 ? Cel de la care ți-am dat linkul avea probleme doar cu S7 care era mai nou. Eventual vezi dacă ai ultima versiune de soft la unitatea mașinii tale.

#116
NGCM51

NGCM51

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 26.09.2008

View PostFord3, on 22 octombrie 2017 - 17:36, said:

Ai încercat și cu vreun telefon generație mai veche, eventual cu android 5 ? Cel de la care ți-am dat linkul avea probleme doar cu S7 care era mai nou. Eventual vezi dacă ai ultima versiune de soft la unitatea mașinii tale.
Nu am tel de generatie mai veche, de altfel chiar ma pregateam sa-mi iau un Note 8 si de altfel nu vad rostul sa-mi achizitionez un tel mai vechi.
Am verificat pe site-ul skoda si urmatorul update ar fi in noiembrie ac, deci este up to date inca.

#117
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007

View Postgabrieln2016, on 22 octombrie 2017 - 16:02, said:

Kodiaq concureaza cu CR-V, Kuga, CX5, Sportage, Ateca, Tiguan, Qashqai, Kadjar.


Astia care se pricep zic altceva:
http://www.autoexpre...-vs-kia-sorento

#118
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,561
  • Înscris: 15.06.2007
Azi ma uitam la un kodiak  cu care stationam in paralel.. liniile laterale, proportiile usilor si geamurilor seamana tare de tot cu Q7 cel vechi.  Eu am o banuiala ca au reciclat q7 in kodiak. Cum au facut si cu Audi a4 devenit seat exeo.

#119
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Nici prin cap sa nu-ti treaca asta. :)

#120
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Posttfmercedez, on 08 iunie 2018 - 08:18, said:

Azi ma uitam la un kodiak  cu care stationam in paralel.. liniile laterale, proportiile usilor si geamurilor seamana tare de tot cu Q7 cel vechi.  Eu am o banuiala ca au reciclat q7 in kodiak. Cum au facut si cu Audi a4 devenit seat exeo.
50/50.
Exeo chiar e făcut pe platforma lui A4 B7, dar Kodiaq e geamăn cu Tiguan sau Ateca de la SEAT.

#121
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,561
  • Înscris: 15.06.2007
Si daca kodiak e frate cu Tiguan, karok dupa cine este copiat?

#122
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Karoq este o Fabia aka Ibiza aka Polo. The same shit.

#123
mircea_op

mircea_op

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.05.2008
Salut, 1 mirror link trebuie sa fie compatbil telefonul, https://mirrorlink.com/phones
2. Android Auto, eu am incercat pe 2-3 telefoane cu optiunea dezvoltator si USB bifate, unele merg altele nu, nu am inteles de ce.
Nu are legatura cu versiunea de android.
Folosesc mirror link fara probleme.

"Karoq este o Fabia aka Ibiza aka Polo. The same shit. "
Serios? Ai urcat intr-un kodiaq? Am mers la test drive, am platit avansul si am asteptat 6 (sase) luni, iti pot confirma ca gresesti.
Orice informatie ai nevoie, bucuros ti-o dau.
Este o masina care isi merita toti cei 35.000 euro

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate