Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum curat gletul de pe perete

Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa
 Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?
 

Huawei Nova

- - - - -
  • Please log in to reply
491 replies to this topic

#271
jon31

jon31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 12.12.2014
Ms pt raspuns!

#272
MrDerpson

MrDerpson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 09.09.2012
Cam putini posesori de Nova p-aici. :)
Sau slaba activitatea, probabil pentru ca nu avem de ce sa ne plangem.

Au trecut aproximativ 7 luni de cand l-am cumparat si pana acum sunt foarte multumit.
Doar la inceput ce am avut probleme dupa un update, insa hard reset-ul l-a rezolvat.

Merge impecabil, arata impecabil, se prezinta impecabil.
A luat si vreo 2 cazaturi pe ciment, insa fara niciun damage (folia de sticla + husa flip originala Huawei l-au protejat).
Btw, husa flip de la Huawei este foarte rezistenta!

Nu gasesc motiv pentru care ai putea fi nemultumit de acest telefon.
Vad ca a aparut Nova 2, dar nu aduce nicio imbunatatire majora (nu ca ar fi avut nevoie).

Nova ramane de departe cea mai buna solutie pentru oamenii care-si doresc un smartphone complet, frumos, potent si la un pret decent, pe care sa nu simta nevoia sa-l schimbe la 6 luni.

#273
nicusan75

nicusan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.04.2008
Adevărat. Sunt și minusuri. Ecranul se vede foarte bine, dar dacă porți ochelari polarizați nu se vede nimic în poziție landscape (folosit ca GPS, trebuie ținut în poziție portret). Nu se poate seta un reminder la notificări (folosesc o aplicație pentru aceasta), nu se poate seta ton de sms personalizat, luminozitate slabă în lumină puternică.

#274
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Și al meu merge brici. Am în continuare problema cu afișarea timpului de functionare ramas. De exemplu, a consumat de dimineață de la 4 până acum 56%, dar ca estimat îmi arată ca mai tine 4 ore. La fel, când il scot de la încărcat, îmi arată autonomie 10 ore, deși nu a ținut nici măcar o dată așa puțin. Probabil s-ar rezolva cu un reset, dar pentru atât nu îl fac.

Faza cu ochelarii polarizati in landscape m-a enervat si pe mine in concediu, dar nu la navi, ca oricum il folosesc de obicei in portrait, ci la poze.

În rest, numai de bine. Au aparut ceva microzgarieturi pe ecran, dar il folosesc fără folie, si se întâmplă si la case mai mari, la telefoane mult mai scumpe.

Dacă simt nevoia să îl schimb? Mă gândesc la un Note 8, m-ar ajuta S-Pen la muncă, dar nu dau 4.500 pe un telefon :)

#275
nicusan75

nicusan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.04.2008
A apărut o nouă actualizare de sistem.

#276
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Eu am primit B382 săptămâna trecută parcă. A apărut ceva mai nou?

#277
nicusan75

nicusan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.04.2008

View Postchris_t, on 20 septembrie 2017 - 19:21, said:

Eu am primit B382 săptămâna trecută parcă. A apărut ceva mai nou?
Nu, această actualizare am primit-o astăzi.

#278
seniordady

seniordady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,153
  • Înscris: 23.11.2006
@Chris_t. Si la mine arata destul de ciudat "timpul ramas" si banuiesc ca la toata lumea arata la fel, mai putin decat ar fi in realitate. Nu ma deranjeaza acest aspect, realitatea este ca la nivelul meu de folosire, telefonul il incarc o data la 2 zile, am avut si 3 zile fara sa-l incarc, ceea ce este minunat. Trecand peste unele aspecte negative care s-au tot discutat pe celelalte pagini, il consider un telefon foarte echilibrat, bun si aratos.

#279
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Oho, bun, la mine o zi. Acum e la 27%, sunt zile cand ajung cu el la 40% la ora asta, sunt zile cand ajung cu el la 7% la ora asta. Doua zile prind doar in weekend, cand nu am o suta de apeluri si 100 de mailuri :) Probabil ca alte telefoane le-as rupe in doua pana pe la ora 3-4 :)

#280
cosminmocanu1983

cosminmocanu1983

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.10.2017
Salut! Am primit recent un update la EMUI 5.0.1 si am observat urmatoarea problema...cand intru intr-un joc si nu numai, dupa o bucata de timp se inchide aplicatia/jocul respectiv.
As vrea sa stiu daca a mai intampinat cineva aceasta problema.

#281
nicusan75

nicusan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.04.2008

View Postcosminmocanu1983, on 11 octombrie 2017 - 14:21, said:

Salut! Am primit recent un update la EMUI 5.0.1 si am observat urmatoarea problema...cand intru intr-un joc si nu numai, dupa o bucata de timp se inchide aplicatia/jocul respectiv.
As vrea sa stiu daca a mai intampinat cineva aceasta problema.
Singurul joc pe care îl am este Sudoku și nu am probleme cu el ori altă aplicație (și am multe).

#282
niccos

niccos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 16.02.2006
As dori sa cumpar un Huawei Nova. In oferta este trecut cod 51090UVE. Puteti sa-mi spuneti ceva despre el ? Este pentru Ro ? Pe site scrie ca este in stoc furnizor dar livrarea dureaza 10 zile !!!???
Multumesc.

#283
Nikeum

Nikeum

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 04.12.2015

View Postcosminmocanu1983, on 11 octombrie 2017 - 14:21, said:

Salut! Am primit recent un update la EMUI 5.0.1 si am observat urmatoarea problema...cand intru intr-un joc si nu numai, dupa o bucata de timp se inchide aplicatia/jocul respectiv.
As vrea sa stiu daca a mai intampinat cineva aceasta problema.
Salut, mi se intampla si mie dupa ultimul update sa imi iasa din aplicatii din cand in cand.

#284
Nikeum

Nikeum

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 04.12.2015
Oare o sa primim update la Android 8.0 Oreo?

#285
seniordady

seniordady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,153
  • Înscris: 23.11.2006
Slabe sanse sa mai primeasca si Oreo. Probabil doar Nova2 va fi candidat pentru android 8.

#286
cosminmocanu1983

cosminmocanu1983

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.10.2017
Eu as fii mulțumit să mai primim un "mic" update pentru a repara ceea ce au stricat( mă refer la faptul că din când în când închide aplicațiile fara niciun motiv)

#287
icebreacker

icebreacker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 15.02.2007

View Postcosminmocanu1983, on 11 octombrie 2017 - 14:21, said:

Salut! Am primit recent un update la EMUI 5.0.1 si am observat urmatoarea problema...cand intru intr-un joc si nu numai, dupa o bucata de timp se inchide aplicatia/jocul respectiv.
As vrea sa stiu daca a mai intampinat cineva aceasta problema.

View PostNikeum, on 16 octombrie 2017 - 12:27, said:

Salut, mi se intampla si mie dupa ultimul update sa imi iasa din aplicatii din cand in cand.
Confirm si eu aceasta problema dupa ultimul update!

#288
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006

View Posticebreacker, on 24 octombrie 2017 - 07:50, said:


Confirm si eu aceasta problema dupa ultimul update!
Și la mine la fel, dar iese doar din Instagram, atât.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate