Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Sony Xperia XZ si X Compact - discutii generale

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
731 replies to this topic

#451
Bebeluka

Bebeluka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 28.07.2015
Am imbatranit eu,sau nu mai gasesc optiunea ... Ceva legat de sonerie apel in crestere.Nu mai stiu exact cum se numea,dar aveai posibilitatea de a seta ca soneria apelului,alarmei sa sune in crestere volum...Adica,in momentul apelului sau al alarmei,incepea sa sune de la voul minim catre volum maxim...Nu tare din prima,sau cum a fost setat initial.Ei bine,nu gasesc opriunea...Stie cineva..ceva?
Multam!

#452
cristi_95

cristi_95

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 08.01.2013
Așa e la z2.
E imposibil să nu ai opČ›iunea  :lol:
Attached File  Screenshot_20170516-183055.png   99.75K   22 downloads

Edited by cristi_95, 16 May 2017 - 17:34.


#453
acshu_d

acshu_d

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 20.01.2008
Se pare ca nu mai apare in ultimul update

#454
Bebeluka

Bebeluka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 28.07.2015
Nu am opțiunea...
Attached File  Screenshot_20170517-052155.png   154.07K   22 downloads

#455
sile7

sile7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 12.10.2013
Mai jos dupa sound ai volum progresiv

#456
Bebeluka

Bebeluka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 28.07.2015
Nu am....
Attached File  Screenshot_20170517-150721.png   151.16K   25 downloads

#457
cristi_95

cristi_95

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 08.01.2013
Hmm...ciudat. :unsure:

#458
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014
Nici eu nu am asa ceva pe xperia XZ

#459
precupromulus

precupromulus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 09.02.2017
Sony Xperia XZ, nu a apărut nici un update, deocamdată android 7.0

Sony Xperia XZ, nu a apărut nici un update, deocamdată android 7.0

#460
dannek

dannek

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 17.05.2004
A venit si la mine update dupaamiaza!

#461
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011

View Postprecupromulus, on 18 mai 2017 - 18:36, said:

Sony Xperia XZ, nu a apărut nici un update, deocamdată android 7.0

Sony Xperia XZ, nu a apărut nici un update, deocamdată android 7.0
XZ are versiunea oficiala 7.1.1 cu nivelul de securitate aprilie și este pregătit cel pentru luna mai. Cei cu telefonul la liber au început sa primească.

#462
TraianRR

TraianRR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 02.01.2014
Actualizare instalata de câteva zile deja, build number 41.2.A.2.223 security patch level 1 mai 2017. Terminal achiziționat de la Orange dar neblocat în rețea

#463
enriquecs2005

enriquecs2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 12.03.2011
Colegii cu XZ spuneti-mi va rog camera frontala are autofocus? Pe XZ premium pare sa aiba, nu stiu daca si pe XZs. Multumesc

#464
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Va salut!

Sunt un proaspat posesor al unei bijuterii de XZ pe Forest Blue, luat saptamana trecuta de la eMag, resigilat, pentru nu tocmai imi permit pretul intreg.
Per total sunt multumit de el, design-ul si calitatea constructiei sunt top notch, performanta e foarte ok, desi RAM management-ul e cam slabut, display-ul e excelent si camera e buna. Ah, si bateria. E ok-ish, se putea si ceva mai bine avand in vedere ca vorbim despre Sony, dar si mult mai rau, asa ca nu comentez. :)

Acum vine si intrebarea / rugamintea: Ce husa folositi? Pana acum l-am folosit "dezbracat" si imi place de nu mai pot feel-ul din mana, dar parca l-as proteja putin. Aveti ceva recomandari? Am vazut ca RhinoShield Playproof e foarte laudata, dar e 25 de dolari + transport.

Multumesc.

@enriquecs2005 Pe XZ cel putin are autofocus. Eu cel putin nu ma asteptam si chiar nu m-a interesat pentru ca nu folosesc camera frontala dar am remarcat doar "butonandu-l" zilele trecute.

#465
vladonetcb

vladonetcb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 08.11.2014
Detin un X compact si vreau sa va intreb ce încărcător fast charge folositi? Si daca atunci cand il folosiți va apare pe telefon ca se incarca rapid.
Sunt mulțumit de telefon. Insa dupa ce fac o poza si intru la album sa o vad, uneori dureaza si 30 secunde sa o încarce complet, pana atunci se vede mai prost. Nu am mai intalnit asa ceva pana acum pe niciun telefon.

#466
dannek

dannek

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 17.05.2004

View PostAstroNut98, on 29 mai 2017 - 15:00, said:

Va salut!

Sunt un proaspat posesor al unei bijuterii de XZ pe Forest Blue, luat saptamana trecuta de la eMag, resigilat, pentru nu tocmai imi permit pretul intreg.
Per total sunt multumit de el, design-ul si calitatea constructiei sunt top notch, performanta e foarte ok, desi RAM management-ul e cam slabut, display-ul e excelent si camera e buna. Ah, si bateria. E ok-ish, se putea si ceva mai bine avand in vedere ca vorbim despre Sony, dar si mult mai rau, asa ca nu comentez. Posted Image

Acum vine si intrebarea / rugamintea: Ce husa folositi? Pana acum l-am folosit "dezbracat" si imi place de nu mai pot feel-ul din mana, dar parca l-as proteja putin. Aveti ceva recomandari? Am vazut ca RhinoShield Playproof e foarte laudata, dar e 25 de dolari + transport.

Multumesc.

@enriquecs2005 Pe XZ cel putin are autofocus. Eu cel putin nu ma asteptam si chiar nu m-a interesat pentru ca nu folosesc camera frontala dar am remarcat doar "butonandu-l" zilele trecute.
Incearca pe Olx sunt ceva oferte

#467
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006

View Postvladonetcb, on 29 mai 2017 - 15:07, said:

Detin un X compact si vreau sa va intreb ce încărcător fast charge folositi? Si daca atunci cand il folosiți va apare pe telefon ca se incarca rapid.
Sunt mulțumit de telefon. Insa dupa ce fac o poza si intru la album sa o vad, uneori dureaza si 30 secunde sa o încarce complet, pana atunci se vede mai prost. Nu am mai intalnit asa ceva pana acum pe niciun telefon.

Ce card mSD folosesti ?
Pozele de 20MP sunt mari si un card lent evident ca nu face fata la incarcare instant.
Posibil sa fie si alte probleme, m-ai facut curios (chit ca eu vreau un telefon cu 15mm mai scund...)

Edited by loock, 29 May 2017 - 21:19.


#468
vladonetcb

vladonetcb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 08.11.2014
Nu folosesc card SD... Deci nu stiu de ce face asa...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate