Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Depresie

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
adbuser

adbuser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 21.01.2015
Alt Troll

Începe să cânți la tăieri de moț.

Propun sa-i plângem de milă.

#20
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
Angajeaza-te la televizor sau la radio, se cauta oameni ptr showuri, dansatori, animatori, etc

Plus ca e provocatoare si neplicticoasa viata din show biz, viata de sclavete de birou este cea care te impinge la depresie si vei ajunge burlac.

#21
Astute

Astute

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,023
  • Înscris: 17.08.2016
Ceva nu se leaga in povestea vietii tale.
Ai fost dansator, profesor de dans , si acum studiezi constructiile, pentru a trage linii in autocad?

Cele 2 profesii sunt diametral opuse.

Tu ce vrei, sa stai sa tragi linii in fata unui calculator pana la pensie, sau sa interactionezi cu ;lumea, sa dansezi, sa ai activitati sociale ?

Nu cred ca un dansator ar studia constructiile, ceva nu se leaga

#22
Astute

Astute

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,023
  • Înscris: 17.08.2016
ca si sfat, fa o schimbare de peisaj.
Lasa-ta de facultate si pleaca in Anglia, Italia, Canada, etc

Romania si romanii sunt deprimanti in general.
Acolo vei invata sa traiesti mai relaxat, sa te bucuri de viata

Edited by Astute, 28 August 2016 - 14:19.


#23
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 16.05.2015

 xmanyacs77, on 28 august 2016 - 12:52, said:


Mai bine se calugareste.....asa are casa si mancare asigurata.Posted Image
Pana la calugarie e cale lunga. La calugarie te duci din credinta si nu in urma unor depresii sau a unor esecuri in viata.
La manastire poate incerca sa stea un timp, doar ca nici acolo nu te tine nimeni pe termen lung ca la sanatoriu, trebuie sa muncesti pentru ati castiga un blid de mancare si un pat unde sa-ti hodinesti oasele. In rest, viata la manastire e mai ceva ca la armata. Doar cei care au chemare spre viata monahala rezista acolo.
Eu i-am sugerat sa incerce la o biserica de mir pentru ca este mai la indemana. Exista nenumarati oameni care au trecut prin faze asemanatoare cu ale lui, si care, prin credinta si cu ajutorul unui duhovnic, si-au regasit echilibrul.

#24
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011

 Astute, on 28 august 2016 - 14:18, said:

ca si sfat, fa o schimbare de peisaj.
Lasa-ta de facultate si pleaca in Anglia, Italia, Canada, etc

Romania si romanii sunt deprimanti in general.
Acolo vei invata sa traiesti mai relaxat, sa te bucuri de viata
Neee !
Sa se mute la tara ca acolo e de el , la munca campului ; dupa fiecare zi de munca nu mai apuci sa te gandesti la prea multe decat la perna , in 4-5 ani daca te ti de treaba iti gasesti si nevasta ( daca vrei ) si o s-o duci bine .

#25
Astute

Astute

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,023
  • Înscris: 17.08.2016

 cobi1, on 28 august 2016 - 14:26, said:

Neee !
Sa se mute la tara ca acolo e de el , la munca campului ; dupa fiecare zi de munca nu mai apuci sa te gandesti la prea multe decat la perna , in 4-5 ani daca te ti de treaba iti gasesti si nevasta ( daca vrei ) si o s-o duci bine .
Nu neaparat.
In Bucuresti sunt atatea blocuri noi ce nu se construiesc la termen pentru ca nu au oameni. Poate invata si o meserie utila acolo, pe santer

#26
JamaL21

JamaL21

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.08.2016

 pisoiu22, on 28 august 2016 - 12:37, said:

Ingheata anul universitar sa nu pierzi macar primul. Dar oricum poti face altceva banos. Sclavete sa faci desene in autocad pe 1600 lei cate 10 ore pe zi nu-i o realizare mareata in viata.
Cauta alta lume, lume noua, pleaca chiar si din tara, angajeaza-te, pleaca din locurile care ti-au creeat depresia
Fa-ti o formatie, sau mergi dansator la diverse evenimente, e un lucru bun care te ajuta mult sa schimbi mediile nu sa tocesti ecuatii la inginerie in constructii, aia e o zona de predispozitie la depresie. Faptul ca esti un bun dansator te va ajuta enorm.

Asa am sa fac, imi inghet anul si plec pe croaziera. Merci, have a nice day!

 adbuser, on 28 august 2016 - 13:17, said:

Alt Troll

Începe să cânți la tăieri de moț.

Propun sa-i plângem de milă.

Ai dreptate, sunt prea penibil

 Astute, on 28 august 2016 - 14:31, said:

Nu neaparat.
In Bucuresti sunt atatea blocuri noi ce nu se construiesc la termen pentru ca nu au oameni. Poate invata si o meserie utila acolo, pe santer

Apreciez, si eu iti doresc numai bine!

#27
viks

viks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 26.02.2015

 viks, on 28 august 2016 - 12:31, said:

imi aduce aminte de cel putin 3-4 topic uri absolut identice ,
La Munca  recomand si eu


#28
JamaL21

JamaL21

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.08.2016

 viks, on 28 august 2016 - 15:35, said:


Dupa ce termin sesiunea, o sa-ncep si munca.

#29
viks

viks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 26.02.2015

 JamaL21, on 28 august 2016 - 15:46, said:

Dupa ce termin sesiunea, o sa-ncep si munca.

probabil sesiunea te a dus la depresie
canta la alta masa ,eu am mai vazut cel putin 3-4 topicuri absolut identice
nu esti deloc inspirat

ia lectii de la ,,colonelu nigerian,, si fii mai original troll ule

Edited by viks, 28 August 2016 - 15:48.


#30
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,608
  • Înscris: 16.03.2004

 JamaL21, on 28 august 2016 - 15:46, said:

Dupa ce termin sesiunea, o sa-ncep si munca.

 JamaL21, on 28 august 2016 - 15:14, said:

Asa am sa fac, imi inghet anul si plec pe croaziera. Merci, have a nice day!


Eu zic să mergi în croazieră întâi.

#31
JamaL21

JamaL21

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.08.2016

 viks, on 28 august 2016 - 15:47, said:

probabil sesiunea te a dus la depresie
canta la alta masa ,eu am mai vazut cel putin 3-4 topicuri absolut identice
nu esti deloc inspirat

ia lectii de la ,,colonelu nigerian,, si fii mai original troll ule

Sesiunea este ultima mea grija, n-am stat sa citesc alte topicuri, n-am copiat pe nimeni. Nu ma intereseaza ca ai mai vazut alte topicuri identice. Am scris tot ce ma apasa, cum spuneam nu am nici macar 1 prieten cu care sa stau de vorba despre problemele mele, si nu stiu cum sa ies din starea asta de cacat. Voi tine cont de sfatul tau, si o sa muncesc din greu ca sa nu mai am timp de depresii. Poate ca sunt troll, dar nu sunt hater.

 dark, on 28 august 2016 - 16:03, said:





Eu zic să mergi în croazieră întâi.

Castingul se tine in octombrie, sesiunea este in septembrie. Chiar daca vreau sa plec intai pe vas, nu se poate.

#32
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.05.2015
Munceste tata..Gandurile sumbre sa le pui la spate.

#33
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Ma bag si eu ca musca-n lapte. Acum trei ani m-am lasat de facultate. Si de acum stateam acasa. Am inceput sa ma simt rau, am fost la doctor. Nimic special, cica doar o raceala. Starile au continuat, mi-am facut analize, Toate bune si frumoase. Trecuse un an jumatate. Eh, si in final m-am dus la munca. Nu ma simt excelent, dar asta fac de un an si jumatate

#34
VEL_1111

VEL_1111

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 21.12.2016

 JamaL21, on 28 august 2016 - 16:14, said:


Sesiunea este ultima mea grija, n-am stat sa citesc alte topicuri, n-am copiat pe nimeni. Nu ma intereseaza ca ai mai vazut alte topicuri identice. Am scris tot ce ma apasa, cum spuneam nu am nici macar 1 prieten cu care sa stau de vorba despre problemele mele, si nu stiu cum sa ies din starea asta de cacat. Voi tine cont de sfatul tau, si o sa muncesc din greu ca sa nu mai am timp de depresii. Poate ca sunt troll, dar nu sunt hater.



Castingul se tine in octombrie, sesiunea este in septembrie. Chiar daca vreau sa plec intai pe vas, nu se poate.

Vazând superficialitatea unora dintre raspunsurile pe care le-ai primit aici, întelegi mai usor de ce ar fi bine sa te duci la un psiholog. Daca ai posibilitatea sa urmezi o terapie la înaltimea posibilitatilor tale financiare, grabeste-te. Vei descoperi multe lucruri despre tine, pe care nu le stiai (unele deosebit de frumoase care te vor motiva :-))  ...,  multe feluri noi de a privi anumite situatii din viata ta, cai noi de a iesi din depresie.... Vei afla cum sa-ti faci prieteni fara sa te arzi, sa te pacalesti ...

Fiintele umane sunt precum  focul : daca stai prea departe de ele, esti singur si-ti este frig...
daca te apropii prea mult de ele, te poti arde ....
daca gasesti distanta potrivita si care poate fi adaptata în functie de situatie, apropierea de ceilalti te va încalzi, te va ajuta si-ti va placea ...
Iti spun asta pentru ca spuneai ca nu ai prieteni ....

#35
westerndigital

westerndigital

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 31.01.2015
Psiholog sau psihiatru? Oricum dac-ai inceput-o cu depresi la doushpatru de ani, e cam devreme... stai sa vezi mai incolo (si zi mersi ca n-o s-o ai p-aia post-partum)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate