Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Ciuperci Pleurotus - Topic bomba!

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
Lup_Victor

Lup_Victor

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 06.03.2016
Bre,cel mai simplu e sa le dai prin oua si apoi le arunci in tigaie,o sa iasa pane.

#20
qawHaq1

qawHaq1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 14.03.2014
Bah, cum sa tai piciorusele, is delicioase!
Normal ca exista peste mai bun ca pangasius, aproape toti, da' nu merge cu pleurotus. Asta merge, ca n-are gust de peste. Posted Image
Tocanita simpla, da-ti lingi degetele:
Tai o jumatate de ceapa si o pui in un pic de ulei sau unt (un sfert de pachet) la prajit. Cand e galbena, pui ciupercile taiate la juma' de centimetru la calit. Cand a scazut apa (ciupercile o sa lase apa) si incep sa se perpeleasca, pui o lingurita de faina si mai lasi un pic la perpelit. Sare si piper, dupa gust. Merge si boia. Stingi tot cu 100 ml de lapte. Cand s-a ingrosat, o lingura de smantana si o ploicica de patrunjel verde tocat. Iti bati nevasta, trimiti copiii la bunici, scoti cainele si pisica pe balcon si incepi sa bagi in fizic. Garantat o mai faci.Posted Image

#21
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
Deci? Hai că abia am așteptat să ajung acasă și să intru pe topicul ăsta.
Ce a ieșit până la urmă, papa bun sau pompieri și alte nebunii? :D

#22
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Am uitat sa scriu :)

Am pus niste uleiut intr-o tigaie inalta, am calit niste ceapa apoi am adaugat usturoi (pisat in mojar), condimente; apoi am pus ciupercile aproape intregi (am taiat la unele piciorusele care erau mai tari), am pus capacul iar peste cateva minute le-am dat cu ghimbir (pisat in mojar) si sos de soia :)


Au iesit bune :D Am mancat doar ciupercile care s-au facut binisor pe patul de ceapa, usturoi si ghimbir :D

Maine poate fac o ciorba, dar tre sa vad de la cine iau o oala :lol:

#23
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Fa ciorba de ciuperci

Si faci ciorba in tigaie , ori esti meserias ori nu esti

#24
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
Să-ți fie de bine! Hai că încet, încet îți intri în mână.
Pe viitor așteptăm rețete noi brevetate de tine. :P

PS: Acu` mi-ai făcut poftă. Merg s-o pun pe ardeleanca mea să-mi facă și mie niște ciuperci cu mămăliguță și smântână. Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate