Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Masina 3500-3800 de euro

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009

View PostSkeptik, on 24 august 2016 - 20:20, said:

Nu mai risc sa cumpar un diesel vechi.
Bine gandit

#20
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Fiat Bravo sunt masini bune fara defectiuni specifice mai ales benzinarele. Si au si un pret mai redus fata de concurenta din cauza imaginii proaste pe care lumea o are despre Fiat. Fiaturile alea proaste s-au fabricat inainte de faliment, adica inainte de 2005-2006.
Primul Fiat Bravo, ala negru cu nr de SB, e o epava. Lovit bine si vopsit prost. Zic pas numai din ce vad din poze. De restul nu stiu ce sa spun, cele de la al treilea 3 (inclusiv) incolo ar merita vizitate.
Opelul Astra H e de fapt varianta Classic. Masini ok si ai sanse mari sa fie chiar primul proprietar.
Sa nu iei masina fara sa o duci la tester, sa verifice tot inclusiv airbaguri, lonjeroane, chit pe caroserie, etc.
Cu motor de 1.4 o sa te descurci bine in oras. Si in exterior decent daca ai masina goala si pana in 80-100 km/h.
De unde esti? Vad ca te uiti dupa masini de prin toate colturile tarii. Nu merita sa te duci departe, sa cheltuiesti bani si zile pe drum ca la fata locului sa gasesti o epava.

Apropo, Fordurile stau foarte bine pe sosea, cel mai bine dintre toate.

#21
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008

View PostSkeptik, on 24 august 2016 - 20:18, said:


Ok, ce masini imi propui?

Fabia, Yaris, Colt, Fusion sau Fiesta. Poti sa le gasesti de la proprietar, sub 120-130000 si tehnic in stare buna

#22
Skeptik

Skeptik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 12.05.2016

View PostFriskey, on 24 august 2016 - 21:13, said:

Fiat Bravo sunt masini bune fara defectiuni specifice mai ales benzinarele. Si au si un pret mai redus fata de concurenta din cauza imaginii proaste pe care lumea o are despre Fiat. Fiaturile alea proaste s-au fabricat inainte de faliment, adica inainte de 2005-2006.
Primul Fiat Bravo, ala negru cu nr de SB, e o epava. Lovit bine si vopsit prost. Zic pas numai din ce vad din poze. De restul nu stiu ce sa spun, cele de la al treilea 3 (inclusiv) incolo ar merita vizitate.
Opelul Astra H e de fapt varianta Classic. Masini ok si ai sanse mari sa fie chiar primul proprietar.
Sa nu iei masina fara sa o duci la tester, sa verifice tot inclusiv airbaguri, lonjeroane, chit pe caroserie, etc.
Cu motor de 1.4 o sa te descurci bine in oras. Si in exterior decent daca ai masina goala si pana in 80-100 km/h.
De unde esti? Vad ca te uiti dupa masini de prin toate colturile tarii. Nu merita sa te duci departe, sa cheltuiesti bani si zile pe drum ca la fata locului sa gasesti o epava.

Apropo, Fordurile stau foarte bine pe sosea, cel mai bine dintre toate.
Multumesc mult de raspuns.

Stau in Targu Mures.

#23
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Postpetre69, on 24 august 2016 - 20:16, said:

Kia , de ce ?
Fiat inteleg

E coreana, piesele sunt destul de scumpe, iar la revanzare va fi extrem de greu de vandut. Si au si anumite bube... mi-au zis aia de la service, ca vroiam sa ne luam in familie i30 sau cee'd.

View PostSkeptik, on 24 august 2016 - 20:11, said:

Ok, ce parere ai de ofertele pe care le-am pus in prima postare(focus-ul hatch si astra h)?

Astra H-ul ala e a unui mic racer... are ploapele alea (nu-i nimic), dar are o toba tiganita... toata plina de rugina ... sport dom'le. Nu as lua asa ceva.
La celealte nu am timp sa ma uit.
Oricum poate in poze e bibelou si cand o vezi te tragi de cap (am patit).

#24
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --

View PostTruculMagic, on 24 august 2016 - 21:41, said:

Oricum poate in poze e bibelou si cand o vezi te tragi de cap (am patit).
Asta asa e, daca folosesti o camera mai buna si o lumina buna cand faci poze, par tipla... si cand le mai urci si pe site si le redimensioneaza cretinii de la lajumatate la dimensiunea furnicii, atunci par proaspat scoase din fabrica.

#25
demin2609

demin2609

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 22.11.2009
concernul Kia & Hyundai sunt totusi destul de ok, sa intrebi proprietarii daca au fost la recall pentru schimbare coloana directie, contact si cheder,

de focus 2 mi.a placut si mie.

apoi preturile la piese difera in functie de magazin, daca te duci la 5 magazine, gasesti 5 preturi diferite la acelasi produs. Personal am avut de-a face cu storcatorii de bani din magazine, pentru aceeasi piesa am gasit preturi de la 2000 lei la 400 lei.
Nu mai zic, merg la second - 100 lei piesa, zic eu: "nu am atata la mine", si ma duc la magazin si o iau cu 110 lei. Sunt destui care nu verifica preturile in magazine/depozite, iau piese direct de la secondari si se gandesc "ce scumpa o fi piesa asta in magazin!", sau vre-unu' mai slab de inger caruia secondaru' ii baga pe gat piesa zicand ca e "originala", are 15 ani, mai tine 3 luni, da e originala!

asa ca fapt divers, la caroseriile lor se preteaza un 1.6 litri, nu imi plac motoarele mai mici de atat chiar daca sunt turbate, tot a rasnita se aud.

#26
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
In principiu in bisnita e principiul prinde fraierul si arde-l.

#27
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,665
  • Înscris: 24.10.2015
Subscriu si eu la ideea ca nu prea merita sa bati multi km pentru o masina ieftina si veche. Cand ii suni toti spun ca-i ideala si cand o vezi iti pui mainile in cap.

Eu am patit-o. Cautam un w210. Am gasit cateva dar erau cateva sute de km intre ele, asa ca nu puteam sa le verific pe toate si m-am bazat pe ce scrie in anunt. "Mercedes e270 cdi cu 180.000km in stare ca nou. Interior si exterior ca nou. Merge excelent. Nu necesita nici un fel de reparatie".

Era la vreo 300 km de mine. L-am sunat si i-am spus ca eu locuiesc cam departe si vreau sa fiu sigur ca e asa cum scrie, in caz contrar nu-l voi cumpara si o sa ne pierdem ambii timpul. El mi-a confirmat ca e ca noua.

Cand la fata locului vad ca estetic e acceptabila dar departe de noua. Dupa o inspectie vizuala am zis hai sa vedem cum merge. In mers verificam geamurile si observ ca dreapta spate nu coboara, el imi zice ca a uitat sa-mi spuie. Observ un element decorativ lemn ca se dezlipeste si era murdar de clei. El iar imi spune ca uitat dar nu-i mare problema. Cand sa verific cum accelereaza - surpriza! Nu urca mai sus de trei mii de ture. Ii dau viteza maxima ultima treapta - 140 km/h. Mai mult nimic. Apoi el iar imi spune ca a uitat sa-mi zica dar el i-a pus limita la motor pentru siguranta masinii si a familiei si a inceput sa-mi spuna sa ma gandesc la copii la una la alta...clar. Arabul voia sa ma amageasca.

Edited by vinciun, 25 August 2016 - 23:39.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate