Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Samsung Gear S3 Classic & Frontier

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1933 replies to this topic

#325
Florin_lou

Florin_lou

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,559
  • Înscris: 26.03.2006
Geo741,ce preț?

#326
geo741

geo741

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 07.09.2007

View PostFlorin_lou, on 28 ianuarie 2018 - 10:22, said:

Geo741,ce preț?

1050

#327
justexpect

justexpect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,935
  • Înscris: 28.07.2007

View Postvalb, on 27 ianuarie 2018 - 09:25, said:


Multumesc. Dar pentru a initia un apel, mesaj, etc Posted Image ?

Nu prea e bun deoarece știe doar limba engleză si e greu de pronunțat numele cu ț sau cu ă. Si la scris mesaje e complicat din același motiv.

#328
valb

valb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 25.09.2012

View Postjustexpect, on 29 ianuarie 2018 - 12:33, said:

Nu prea e bun deoarece știe doar limba engleză si e greu de pronunțat numele cu ț sau cu ă. Si la scris mesaje e complicat din același motiv.
Asa o fi, dar contactele mele uzuale nu au ț sau ă si sint pus deseori in situatia de a suna urgent la volan. Oricum, nu pot accesa aceasta functie. Apare "an error has occurred. Try again later".
Multumesc.

#329
justexpect

justexpect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,935
  • Înscris: 28.07.2007


Pai poate nu ai telefon Samsung. Necesita suport svoice pe telefon si nu stiu daca poti pune pe non-samsung.

L.E. Si mie imi da aceeasi eroare. Posibil ca Note 8 sa nu mai aiba suport pentru svoice pentru ca are Bixby.

#330
justexpect

justexpect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,935
  • Înscris: 28.07.2007
La mine s-a rezolvat dupa ce am dat reset de vreo 2 ori (butonul gen refresh din imagine) si am trecut limba de pe Automatic pe English US, apoi am intrebat "what's the weather in Bucharest"

L.E. Tot nu merge cum trebuie.
Se pare ca problema e cunoscuta si raportata catre samsung: https://forum.xda-de...0-t3713238/amp/

Attached Files


Edited by justexpect, 31 January 2018 - 00:33.


#331
videosuzy

videosuzy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,397
  • Înscris: 04.04.2007
Am intrat și eu in posesia unui Frontier luat de la Orange cu 13 euro pe lună (312 euro pe 24 luni). Pana acum nu am avut nicio problemă tehnică. Bateria între a două si a treia încărcare a ținut exact două zile. Practic am scos ceasul vineri dimineață din dock-ul de încărcare și duminică dimineață imi recomanda sa comut pe economic pentru ca acumulatorul mai avea 15% capacitate. Menționez că am absolut toate aplicatiile active pentru avertizare pe ceas plus toate programele de gestionare (pași, puls, etaje etc). Am vorbit de la el atunci când am fost apelat tocmai pentru a afla dacă aud și sunt auzit asa cum trebuie. Rămâne să mai văd în continuare cum se comportă.

#332
videosuzy

videosuzy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,397
  • Înscris: 04.04.2007
Pentru că nu am reușit modificarea postării de mai sus, vin cu completare. Legat de acumulator, acum fac test de anduranță al acestuia, toate programele de gestionare (pași, puls, etaje etc) precum si ceas activ permanent. Am verificat măsurarea pulsului și valoarea afișată este foarte apropiată de cea măsurată în același timp cu un tensiometru electronic. Etajele afișate sunt corecte, în calcul luându-se doar urcarea scărilor. Am sesizat că la urcarea unei pante, după ce am ajuns în plan drept, ceasul a considat că am urcat 3 etaje (probabil numărul de pași coroborat cu lungimea pantei și cu modificarea altitudinii a rezultat o oarecare echivalență cu urcatul a 3 etaje. Nu mă deranjează această aproximare. Rămâne să mai văd în continuare cum se comportă.

Edited by videosuzy, 19 February 2018 - 09:54.


#333
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View Postvideosuzy, on 19 februarie 2018 - 09:15, said:

Bateria între a două si a treia încărcare a ținut exact două zile.

O sa tina si mai mult. Mie, la peste 1 an de utilizare imi tine peste 3 zile iar asta acum cu 3.0.1 ca inainte ajungea la 4.

Ca idee, acum are 52% si este scos sambata seara de la incarcat

#334
valentin600

valentin600

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 22.04.2007
Daca il opresti te tine toata viata...

#335
videosuzy

videosuzy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,397
  • Înscris: 04.04.2007
Pfoai...de câtă ironie poți să dai dovadă în post 😂😂😂

#336
razvantudurache

razvantudurache

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 23.06.2014
La mine tot nu a aparut update la Tizen 3!!!Oare de ce??

#337
panteraaroz

panteraaroz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 24.02.2010

View Postrazvantudurache, on 19 februarie 2018 - 22:30, said:

La mine tot nu a aparut update la Tizen 3!!!Oare de ce??
Pentru ca 3.0.1 a distrus ceasul si a fost retras
Samsung a inceput s-o de-a in bara cu updete-ul, in general

#338
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View Postpanteraaroz, on 20 februarie 2018 - 00:24, said:

Pentru ca 3.0.1 a distrus ceasul si a fost retras
Samsung a inceput s-o de-a in bara cu updete-ul, in general

fals

au fost probleme cu bateria si s-a rezolvat in 2 saptamani acum aproape 2 luni

#339
jeff48

jeff48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,560
  • Înscris: 27.04.2014
Am 2 zile si 16 ore de la ultima încărcare si mai am nivel încărcare baterie de 40% si utilizare la nivel mediu. Apeluri recepționate, apeluri efectuate ,mesaje, email-uri, viber. Personal sunt multumit de autonomie, care in cazul meu se extinde pana la 4 zile de utilizare

#340
Bobita600

Bobita600

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 20.02.2017
Am avut acest ceas si pot sa spun ca nu merita banii. Ce face acest ceas face si telefonul, in consecinta daca nu aveti ce face cu banii il puteti lua. La acesti bani va puteti cumpara un ceas de firma adevarat, nu smart.

#341
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,423
  • Înscris: 16.05.2007
parerea ta, in mod normal cu un ceas inteligent la mana nu mai folosesti caramida in 80% din cazuri, ea poate sta linistita in geanta, buzunar sau aiurea prin casa.

Edited by liberlamare, 21 February 2018 - 07:38.


#342
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,443
  • Înscris: 06.06.2006
Plus ca te avertizeaza cand pierde legatura cu telefonul. Foarte util pentru cei care uita tel acasa, la serv, in masina, prin curte, whatever.
Asta este, de fapt, cea mai mare utilitate a lui pt mine.
Si ca pot vedea mail/mesaj primit fara sa mai folosesc de telefon.
Ce ma enerveaza? Well, ca telefonul il considera prioritar si nu se mia conecteaza full la BT masinii. Trebuie sa-i dezactivez "phone audio", altfel ma trezesc in masina ca tot la Gear trebuie sa vorbesc.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate