Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Mazda 6 facelift 2017

- - - - -
  • Please log in to reply
299 replies to this topic

#289
ArRancha

ArRancha

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 04.07.2008
Salut,

Sunt posesor de Mazda 6 si Mazda 3 ..... am citit acest forum si m-am amuzat teribil.....e un personaj pe aici Kroghy foarte inveninat care are o problema cu aceasta bijuterie de brand numita MAZDA

Prin natura jobului, m-am urcat in fff multe masini mai premuim si mai putin premium si concluzia este una foarte simpla si corecta: Mazda este o masina care "naste emotii adanci".

Nu vreau sa intru in discutii despre performante, dotari, fiabilitate etc ca exista mult subiectivism. Dar ca sa faci afirmatii ca Mazda este cu 10 ani in urma fata de VAG si ca Mazda 6 este sub un Golf 1.9 TDI te califica ca drept fiind un "pierde vara pe forumuri"

Kroghy te-ai urcat in viata ta intr-o Mazda sau ai condus vreuna? presupun ca nu ... nici sa nu te urci pana nu ajungi la un "nivel"!!!! e blestemul meu

#290
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Chiar asa, unde a disparut ''personajul ''? Am vazut eu ca topicurile de pe aria auto sunt mai usor de urmarit de vreo luna!

Edited by mzamfirm, 15 October 2016 - 17:35.


#291
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Slava Domnului!
zamfire sa nu-mi spui ca ti-e dor de personaj...

#292
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
In schimb poate la facelift o sa fie mascat acel cablu la oglinda interioara, care este oribil.

#293
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,050
  • Înscris: 02.09.2005
conform celor de la autobild, care au testat masina, motorizarile diesel sunt mai silentioase decat cele pe benzina Posted Image

#294
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,914
  • Înscris: 31.03.2003
Poi cam asa e in general.
In mers, nu la ralanti.

#295
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,050
  • Înscris: 02.09.2005
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fyBXrrfiWFs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#296
TudorMondialul

TudorMondialul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 543
  • Înscris: 15.10.2010
Doamne ce frumoasa e! Sistemul asta G Vectoring prezentat in film e acelasi lucru cu Torque Vectoring, pe care l-am experimentat la cateva masini. Cred ca asta va fi urmatoarea masina, atunci cand voi avea copii/nevasta. Un 2.2 Diesel, 175 de cai, automata si cu dotari. De vis!

#297
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
Așa vorbiți de-o bucată de metal de zici c-ar fi cea mai bună femeie de pe planetă. :D

#298
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008
Pe la inceputul anilor 90 un unchi si-a adus o Mazda 626 noua din Germania si imi amintesc ca mi-a cazut fata cand am vazut-o. Obisnuit cu dacii si oltcit cand m-am urcat in Mazda am zis ca e nava spatiala. De atunci am ramas cu o slabiciune pentru marca japoneza.

Pentru cine nu stie cum arata 626:

[ http://s1.cdn.autoevolution.com/images/gallery/MAZDA626-Mk-4-Hatchback-927_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#299
valitudor

valitudor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,924
  • Înscris: 18.10.2003

View PostTudorMondialul, on 25 octombrie 2016 - 22:44, said:

Sistemul asta G Vectoring prezentat in film e acelasi lucru cu Torque Vectoring, pe care l-am experimentat la cateva masini.

LOL. Nimic nu e intamplator pe lume, nici macar alegerea numelui G Vectoring de catre Mazda. Marketingul a vrut sa insufle ideea ca este exact acelasi sistem ca Torque Vectoring, dar nu e...
G Vectoring inseamna reducerea cuplului motor in curbe, ca si cum ti-ar da in nas masina, cu scopul de a incarca rotile directoare.
Torque vectoring inseamna mult mai mult de atat, acesta tranfera cuplul in curbe spre roata exterioara. TV poate insemna cuplaje diferite pe axe, cu preturi astronomce fata de micul software de pe Mazda

Mazda’s G-Vectoring Control: Effective, But Not What Its Name Suggests

#300
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,560
  • Înscris: 15.06.2007

View Postdevlin2427, on 26 octombrie 2016 - 09:18, said:

Pe la inceputul anilor 90 un unchi si-a adus o Mazda 626 noua din Germania si imi amintesc ca mi-a cazut fata cand am vazut-o. Obisnuit cu dacii si oltcit cand m-am urcat in Mazda am zis ca e nava spatiala. De atunci am ramas cu o slabiciune pentru marca japoneza.

Pentru cine nu stie cum arata 626:

[ http://s1.cdn.autoevolution.com/images/gallery/MAZDA626-Mk-4-Hatchback-927_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Idem, un unchi a cumparat lu fiu sau din germania o mazda 323. Pfoaii, Porsche , nu alta.

Dar si Ford scorpio si sierra au fost frumoase la vremea lor.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate