Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...
 La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!
 Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 

Masa de living - criterii de selectie?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,504
  • Înscris: 31.07.2011
Buna.
Doresc o masa de cafea pt living.. nu ceva f mare ci simplu & elegant. Nu stiu pe ce ar trebui sa pun pret dar cu siguranta.. pretul din raft nu ma face sa cred ca si calitatea e pe masura lui.
aveti ceva idei sau magazine de recomandat?
mersi!

#2
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Recomand una in regim DIY. Asta daca vrei sa ai ceva unicat si in stilul personal.

Attached Files



#3
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 04.09.2013
Cauta la Mobexpert. Au modele foarte frumoase si elegante cu un pret pe masura. Undeva la 1000 de lei gasesti ceva sa te satisfaca cu siguranta.

http://www.mobexpert...porturi-reviste

Bafta.

#4
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009
Da mai multe detalii ! Marime (nr de persoane) , stilul livingului , culori , lemn / sticla / cu roti / inaltime / etc. !

#5
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,504
  • Înscris: 31.07.2011
nr persoane.. 2.. stil living.. canapea piele.. maro.. http://www.mobexpert...o-bej-02-2o.jpg
culori.. lemn asa.. fara sticla..fara roti.
mobexpert sunt ok la capitolul asta ?

#6
radumax

radumax

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.08.2016
Atunci cand alegi o masa pentru living trebuie sa ai in vedere ca aceasta trebuie sa corespunda nevoilor tale. In functie de marimea familiei tale si de des iti inviti prietenii la masa vei alege masa pentru living. Dimensiunile mesei pentru living depind si de acest aspect, nu numai de marimea zonei pentru dining.
Daca ai o familie numeroasa si obisnuiesti sa inviti multi prieteni la masa, recomand o masa pentru 10-12 persoane, suficient de generoasa. In cazul in care crezi ca sunt mai rare ocaziile in care vei acea musafiri recomand o masa pentru 6 persoane. Mesele mici de 4 persoane sunt in general pentru cupluri tinere, fara copii si fara obiceiul de a avea invitati.

#7
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 04.09.2013
Cred ca initiatoarea a cerut masuta pentru cafea, nu masa pentru mancat. O masuta mica pe care sa poti pune niste cani/pahare, cateva boluri cu diverse si poate o scrumiera. Masa de 12 persoane cred ca e prea mult totusi.

#8
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 30.07.2008

View Postwld-ro, on 20 august 2016 - 12:00, said:

Cred ca initiatoarea a cerut masuta pentru cafea, nu masa pentru mancat. O masuta mica pe care sa poti pune niste cani/pahare, cateva boluri cu diverse si poate o scrumiera. Masa de 12 persoane cred ca e prea mult totusi.

http://www.calligari...AKOTA/CS-5078-G

asta merge la ambele ... daca nu stim pt ce

Attached Files



#9
cristijuru

cristijuru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 22.03.2012
Intamplator dupa o discutie aici pe forum am gasit locul cu cele mai inovative masute ever.... Si eu nu sunt impatimit dupa mobile ca nevasta-mea. Dar ideile oamenilor alora mi s-au parut foarte tari. E acolo si upcycling, si handmade si tehnologii inovative si materiale reciclate si tot ce vrei. Iar site-ul slendertree.com nu e chiar la zi, pe fb-ul lor sunt si mai multe poze cu tot felul de chestii unicat pe bune... Chiar daca numele pare al unei firme din afara, sunt din Bucuresti!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate