Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Sala si prafuri

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006
Doar daca ai 30-35 de ani si esti patron de restaurant. Posted Image

#38
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Daca e praf alb, e coca.

#39
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,514
  • Înscris: 06.01.2012
Omul s-a apucat de sala si pe langa suplimente (pe care le numeste prafuri ca un cunoscator) a inceput sa bage alcool si toate drogurile odata.
Dupa care a tras concluzia ca era de la "prafuri".
Ce mai e de adaugat?

#40
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Incepe sa mi se para plicticos la sala cand ne povesteste nenea cum erea la el.
Deunazi nu ne mergea nici muzica Posted Image

#41
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,665
  • Înscris: 24.10.2015
Exact ca un unchi de al meu care se antrena si el cand era tanar dar ii mai dadea si cu paharul. Cand a fost la medic acesta i-a spus ca sportul cu alcoolul nu se impaca si s-a lasat de sport.

#42
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008

View PostKevlar111, on 25 iulie 2016 - 14:12, said:

Salut, am facut sport in trecut, dar in aer liber si acasa, am forta dar nu am masa mai deloc, sunt inalt si slabut, nu sunt deloc de acord sa folosesc prafuri dar ce sa fac daca nu asimilez, m-a sfatuit cineva sa iau proteine si creatina.


Crezi tu ca ai "forta", in realitate nu ai mai deloc. Daca poti ridica un sac de 40kg  sau cara un frigider nu inseamna ca ai forta. Aia de la strongman ce sa mai zica?

Eu zic sa iti cumperi de pe site(ca au reduceri bune) ceva proteine de zer, un alfa-men si creatina. Daca esti asa de slab cum spui te-ar ajuta si niste prajituri proteice, am auzit ca sunt f. bune. Problema la tine este numarul de calorii pe care nu cred ca il indeplinesti. Ti-as recomanda un gainer dar sunt bani aruncati degeaba pe "zahar" asa ca baza tot mancarea ramane.

View Postjeffy86able, on 26 iulie 2016 - 15:09, said:

Omul s-a apucat de sala si pe langa suplimente (pe care le numeste prafuri ca un cunoscator) a inceput sa bage alcool si toate drogurile odata.
Dupa care a tras concluzia ca era de la "prafuri".
Ce mai e de adaugat?

Mai e de adaugat faptul ca suntem mult, mult in urma ca si nivel de cunostinte, nivel de gandire si de intelegere a lucrurilor. La noi toti care au fost cateva luni - un an la sala, sau au jucat fotbal  in fata blocului sau au facut o activitate anume acum 25 de ani (asa-zisa de performanta dar fara nici un rezultat notabil) devin automat experti. Aceste persoane se pricep  la tot! Stiu tot ce si cum si au idei preconcepute. Adevarul poate fi  uneori la un click distanta de noi(studii, forumuri etc) dar de ce sa nu fie ignoranti in continuare si sa creada ca stiu totul? macar daca ar fi pe baza experientei personale de multi, multi ani si tot ar fi ceva relevant, dar nici macar asa nu e.

Mai era un coleg de forum care se lauda ca a fost gimnast de performanta, si ca acum e doctor, instructor cu rezultate si ca stie el cum sa te faci "mare" natural in 2 ani. Asa bine ce le mai stia el pe toate, dar nu a oferit nimic concret. Observ ca "s-a dat la fund" intre timp, nu m-ar mira ca unii de pe aici sa fie clona respectivului.

Edited by sandu222, 27 July 2016 - 16:27.


#43
gascoignegazza

gascoignegazza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 28.03.2016

View PostKevlar111, on 25 iulie 2016 - 14:12, said:

Salut, am facut sport in trecut, dar in aer liber si acasa, am forta dar nu am masa mai deloc, sunt inalt si slabut, nu sunt deloc de acord sa folosesc prafuri dar ce sa fac daca nu asimilez, m-a sfatuit cineva sa iau proteine si creatina.
Ce-mi recomandati de aici? http://www.myprotein...CFcIUGAodBNoGTA
http://www.myprotein...CFU1NGAodDcUAkg
Sau ce altceva imi recomanda?
Cum sa fac sala, program, etc?


omule, fii inteligent si dezvolta-ti forta, tonusul si rezistenta. important e sa fii cat mai performant cu o masa cat mai mica, te va ajuta in viata si in orice sport. daca incerci sa devii masiv prin suplimente, o sa regreti la o anumita varsta.

#44
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

View PostMolgod, on 25 iulie 2016 - 22:14, said:

Sa pui masa musculara prietene ai nevoie de multi bani. Antrenor personal si mancare sanatoasa, 6 mese pe zi si nu orice. Nu ai nevoie de prafuri - iti afecteaza ficatul si inimioara. Daca tragi de fiare ca imecilul - cum fac multi prin salile de sport - fara un antrenament bine stabilit si efectuat corect doar ca sa impresionezi, o sa te trezesti 40-45 ani cu fibrilatie atriala - lucru nasol iti spun.
Oricum, fetele nu sunt atrase de monstrii gen Lazar Angelov sau altii. Uita-te la JOhnny Depp, n-are nici un abdomen nimic. Sau Marlon Brando sau orice alt tip atractiv. 30-60 minute de miscare pe zi + mancare sanatoasa e suficient. Daca ai probleme cu batausii, exista bate, rozete. Oamenii care investesc bani si timp in sala au multe lipsuri in viata personala.

View Postbehuman, on 26 iulie 2016 - 13:33, said:

Prafurile induc aritmii cardiace. O sa te trezesti la cardiolog cu holterul legat de gat daca nu te interesezi de tine. Trebuie sa efectuezi un examen clinic sa vezi daca esti ok din punct de vedere medical. Apoi sa iti cauti antrenorul care o sa te ajute sa efectuezi exercitiile, sa iti fixeze programul de lucru si alimentatia.
Si asa, cu antrenor si restul, esti predispus la probleme in special cardiace. Multi sportivi profesionisti retrasi au dezvoltat fibrilatie atriala sau alta aritmie cardiaca, uneori fatala - fibrilatia ventriculara. Stii prea bine cazul Ekeng. Nu e de joaca cu asta, niciun medic nu o sa iti recomande sa mergi la sala sa tragi de fiare si sa bagi prafuri si  creatine in tine, care nu o sa te ajute. Si nu iti doresc sa dezvolti fibrilatie atriala, am auzit ca e super naspa, operatia de ablatie e scumpa (20K lei) si nu te scapa de problema din prima.
Incearca innotul, ciclismul.

View Postbehuman, on 26 iulie 2016 - 13:56, said:

Prietene eu ti-am zis doar. Prima oara cand am tras de fiare a fost la 16 ani. De atunci pana la 19 am mers de 4 ori pe saptamana, de 3 ori la innot si alergari pe stadion. Primul an l-am facut cu un antrenor, dupa care m-am impretenit cu baietii care frecventau si ei sala (unii din ei erau pe cocaina) si am impartasit impresii is idei. La 17 ani mi-am luat primul tub cu prafuri; il luam post-workout pentru ca ma ajuta sa adorm rapid - un somn adanc, fara vise. Apoi a urmat creatina, la fiecare inecput de antrenament. Desi aveam grija ce mananc, m-am apucat de alcool, fumat si iarba.
Anul trecut, in seara de Craciun m-am trezit la urgente cu tpsv si angina. Mi-a trebuit 3 luni sa imi reglez inima la loc. De atunci nu am mai pus piciorul in sala, ci fac doar innot si jogging, uneori ciclism. Depinde insa foarte mult si de organism, ti-am spus, erau patroni de restaurante de 30-35 ani care erau pe cocaina si trageau de fiare fara probleme.
Voi doi e clar că n-aveți nici o treabă cu antrenamentul unui culturist amator. N-aveți nici o treabă cu alimentația. N-aveți nici măcar noțiuni de bază.

@Kevlar111:
http://www.getfit.ro/alimentatie
http://www.getfit.ro...-culturism.html
Un program clasic:
luni/vineri: piept+triceps
marți/sâmbătă: spate+biceps
miercuri/duminică:picioare
joi: pauză
Începi antrenamentul cu un cardio de 30 minute. Eu merg pe bandă înclinație 7 (din max.12) și viteză 5.5 km/h (adică mers rapid).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate